Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

cipinek Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> měnové páry sleduji jen tak z povzdálí, ale chci
> se zeptat, co znamená to +1R nebo celkově +11,6R,
> je to tak, že jsi vydělal vlastně RRR a tam to
> jedno R je stop-loss, což znamená, že v obchodě
> +1R jsi vydělal velikost stop-lossu a celkově jsi
> vydělal 11,6 x velikost standardního stop-lossu? v
> mém případě by to bylo třeba stop-loss 60 USD *
> 11,6 = 696 USD za týden, tak to mám chápat, nebo
> jsem úplně mimo? znamená to něco jiného?
>
> čekám na signál, ten z trhu nepřichází a tak čekám
> dál...
> "Když dokážeš dobře odhadnout lidskou mysl náhoda
> nemá šanci." Jigsaw z filmu Saw 5


Zdravim,

myslim, ze si to napisal uplne presne. 1R je standardny risk - stop loss. 11R je teda 11 krat velkost stop lossu. Ked clovek riskuje napr 0,5% uctu (1R=0,5% uctu), potom by to za tyzden mohlo spravit nieco nad 5% uctu. Ale jedna lastovicka leto nerob; uvidime, co povedia dalsie tyzdne:)..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier Napsal:
-------------------------------------------------------
> audjpy 4H short, ačkoliv je jen jak čajíček, od
> začátku týdne, je to validní, z rezistence, 90.00
> a pěkný pin

Ja by som povedal, ze vzhladom na predchadzajuci uptrend ten pin bar nebol dostatocne velky. Ale ked uz by som do neho siel, tak by som vystupil par pips nad lavym okom toho pin baru, cize cca 0,4R strata by to bola..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj, tak nám to tu zase mře, mám jeden dotaz na příznivce Niala, zadal jsem Entry vstup na návrat na polovinu pinu, Nial měl i na stránách v setupech, zadal jsem Entry na Demu a týden se nedostal k Pc, takže až dnes pozoruju, že jsem v obchodě, do teď jsem bral jako platný signál, pokud se vyplní na následující svíci po pinu, jak je to správně podle Niala ?

25622

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím,
přesně tak, kdo neměl zajištěné koruny, které směnil za USD třeba v kurzu 20 Kč/ 1 USD jako já, tak má teď možnost si v klidu zajistit svoje USD na brokerských účtech elegantním shortem měnového páru USDCZK, pokud mám 10 000 USD, tak short 0,1 lotu, pokud 1000 USD tak 0,01 lotu, atd.
Stačí si na to otevřít malý účet, margin třeba u XTB u 0,01 lotu je jenom 187 Kč, takže na to stačí opravdu pár tisíc Kč. Při pohybu nahoru prodělám u XTB, ale mám reálné USD při přepočtu na Kč více Kč. Při pohybu pod short vstup vydělám u XTB na účtě, ale prodělám ve skutečnosti, ale celkově mám pořád zajištěné Kč v USD na 20 Kč, samozřejmě, že v bance pak dostanu o zlodějský bankovní spread při konverzi méně, ale to bych dostal tak jako tak.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napíšu svůj scénář jak to bylo myšleno - určitě bude spousta těch, co nebou souhlasit.

Intervence ČNB na devizovém trhu bude mít za následek oslabení koruny (což už včera mělo, navíc údajně Singer prohlásil, že je ČNB schopna provádět proti silné koruně intervence do nekonečna - bych chtěl vidět. Jestli on si tím nedělá prostor pro tištění peněz!?) - to sebou ponese zdražení dovozu, tudíž i PHM (Jiří S.: teď mě napadá, to už jsi dlouho neměl banány:), máš i strop pro "deriváty" ropy?) - ale také to zlevní vývoz = zlepšení ekonomiky jako takové i ekonomické situace některých (zejména velkých) firem = vyšší zaměstnanost, resp. možné zvýšení platů. Samozřejmě je důležité, což je asi ale utopie, např. u dovozců ropy, zda pokud se zvedne cena ropy v důsledku oslabení koruny, dojde ke zvýšení ceny prodeje PHM pouze o tento rozdíl nebo to pojmou systémem "hurá budeme zdražovat, je potřeba vylepšit výsledek hospodaření".

Pokud vše platím ze svých výdělků v USD, pak je otázkou zda oslabení koruny je tak velké, aby pokrylo zvýšení ceny. Tady se domnívám že ano.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To do nekonečna by mohlo třeba znamenat že má svolení zlikvidovat Korunu českou ať to Euro stojí co to stojí, stejně se dotiskne.

Banány po kilech za 3,50 Kč jsem kupoval před dvěma roky do přecpání, letos jsem už také asi před měsícem měl cca kolem těch 7mi Kč ale víc jak 3 kg to nebylo, asi se málo urodilo:). Vajíček M za 1,33 Kč jsem se také dočkal a přecpal a letos i másla za 20 Kč čtvrtkilo jen mělo nabouraný po pádu roh, ale kyselo s bramborama jsem dělal naposled někdy v dubnu co jsem sehnal ještě slušné za 4,50 Kč od té doby už jen bez nich takže asi zasadím, kvásek si sám pracuje zdarma. Jeden derivát ropy jsem naposled ve větším kupoval za 22 Kč a to byl asi ještě olověný, pak se mi teď nevyplácí ho kupovat neboť mi nic výhodně neušetří a před rokem jsem kopil jen litr a ještě ho půlku mám, jen už je s nějakým rostlinným sajrajtem. :)

O těch velkých firmách zkus říci třeba v Ostravě. Vyšší zaměstnanost nebude, všechno oddřou nové technologie a lidé kteří pracují za hubičku, neuvědomujíc si jaké zisky svým zaměstnavatelům přináší, i kdyby ouřadové z EU nakazovali sebeblbší voloviny na přesuny kapitálu z peněženek obyvatel k lobistickým velkokapitalistům. A kde nic není ani kuře nehrabe jen exekutor tam umí vyrobit dlužníka otroka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...