Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

Jiří S.:

Už jsem to psal na jiném foru, tak to ještě zrekapituluju. Dávám sám sobě souhlas to sem zkopírovat odjinud:

------------------Příspěvek 1-----------------------psáno dopoledne
Tak jsem si dneska pořádně přečetl ten článek na idnesu, ne jen nadpis a začínám mít takový dojem, viz.:

"...V této souvislosti uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer, že centrální banka je schopna provádět devizové intervence proti silné koruně neomezeně..."


Jestli oni si nedělají prostor pro QE, protože uvádí "devizové intervence ... neomezeně". Peněžní masa neomezaná není, tak až dojdou kačky, tak začnou tisknout jak o dušu. By mě zajímalo, kde je ten kurz, který je potřeba dosáhnout. Asi napíšu na ČNB o poskytnutí informací podle zákona č. 106/1999 Sb.


------------------Příspěvek 2-----------------------psáno v poledne - po shlednutí záznamu tiskové konference
Ze zápisu bankovní rady:

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %.

Bankovní rada dále rozhodla začít používat devizový kurz jako další nástroj uvolňování měnových podmínek. ČNB bude intervenovat na devizovém trhu na oslabení kurzu koruny tak, aby udržovala kurz koruny vůči euru poblíž hladiny 27 CZK/EUR.

Takže pokud se kurz začne odchylovat, pak můžeme čekat další intervenci a oslabení koruny. Pokud by však došlo k výraznému narůstání inflace, jsou patrně připraveni zvýšit úrokové sazby... více se dá dozvědět v záznamu tiskové konference.

------------------Konec-----------------------

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jiří S. Napsal:
-------------------------------------------------------
> V klídku do příštího tankování, pak už ho tam oba
> necháte. Lumpové jedni inflační. Banány stejně za
> víc jak 7 Kč nekoupím a podobně u všeho
> zahraničního i tuzemského.


Cože tankování? Je na čase přesedlat na elektřinu a jednu solární placku na garáž :-)
www.youtube.com/watch?v=JUW0l7bZn1s

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera večer jsem udělal u banánů výjimku a koupil 2 kg pěkných velkých za 10 Kč/kg protože jsem současně koupil vepřové řízky v ochranné atmosféře 1 den před expirací za 80 Kč/kg, každé v jiném obchodě.

Kdybych čekal na dnešek, byly by řízky asi za polovic a možná by byl někdo rychlejší, ale banány by byly taky fuč, ale věděl jsem že dnes nebudu mít na slevu čas. Teď už mám z obojího jen obaly v odpadu.

Řízky asi zahraniční nebyly a tak to dneska houplo s kurzem na banánovou stranu. :)

tom_czr: u nás Tesla krachla a v tomhle srovnání vyjde benzín i tak levnějc, ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

×
×
  • Vytvořit...