Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

aloha všem!
díky tomu že mám dovolenou, můžu při backtestech sledovat vývoj ceny indexů i komodit (především ropy wti) už od rána našeho středoevropského času, což je pro normální zaměstnané Zetko něco úplně super!! :)
Screenshoty vám sem (prozatím) sice ještě nepřiložím, ale určitě se v tom i na základě těch základních ikdyž stručných informací zorientujete, tedy ten kdo bude chtít, že?!
TFko:
- kolem 11:15 (trh čekal na zveřejnění aukce italských 10-ročních dluhopisů) jsem po zlomení EMA's do long spekuloval na 823,1, tento možný scénář se nevyplnil a po prolomení zpět výstup na 821,9 (1tick skluz).
- po otočení EMA's do směru short jsem si počkal na otestování přechozího propadu a otevřel se skluzem 1tick na hodnotě 821,8 ve 12:23, a to s SL 10ticků. Po výrazném propadu ceny podpořeném negativním výsledkem objednávek zboží dlouhodobé spotřeby z US jsem při dosažení profitu 100ticků pozici utavřel, a to na 811,6.
Potenciál byl mnohem větší, na vypilování variabilního výstupu průběžně pracuji (především s pomocí RB15 a 1mTF, jednoduchá technika vyčerpání trhu, což se projeví překřížením EM).

-ESko:
- to výrazně koreluje s naším russlem2000, takže jsem volil opět short vstup kolem 13:30 na 1325 a podržel jsem až do korekce a vystoupil na 1312. Doteď jsem čekal až nám korekce odezní, přecijen to byl pořádný propad a pak jsem limitem nastoupil short na 1316 (v 17:30). Sentiment je stále negativní, spousta rizik jak v Evropě tak současně i v USA s jejich dluhovým stropem...není důvod aby indexy výrazně rostly (zatím) :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Rogi: ma za to ze tve screeny nejsou spatne a celkem dobre tam vystihjes situace vhodne k obchodu. Mozna ze mas jen moc podminek ktere jsi si stanovil ve svem OS. Casto se potom stava, ze nektera z nich se nesplni a utika tim mnoho prilezitosti. Ja jsem toto vcelku jiz vyresil, palcivy problem jsou me vystupy.
Pokud porovnas muj screenshot s tvym, urcite najdes shodu ve vstupech.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro úplnost ještě k těm vstupům:
ropa wti dnes poskytla taky skvělou příležitost, a to po 12.hodině při retestu úrovně 99. Její prolomení po překřížení EMA's podpořené makrodaty z US a pak i hoooodně medvědím výsledkem DOE, cena spadla výrazně dolů a výstup jsem zvolil po vyčerpání dalšího pohybu na 97,66. Po tom propadu se cena ropy sice konsoliduje, ale spíš bych si hlídal další příležitost při zajímavé úrovni na short jak do long směru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rogi: ja jsem vypustil jakoukoliv podminku k ema. Ta zmena trendu 10.30 ET - nebo alespon zastaveni divokeho bear k vyberu zisku se dala ocakavat a v techto pripadech se snazim jit do opacneho hned na signalu 1,2,3 tedy pokud se objevi, ale ne na 1tf, idealnejsi je 3tf nebo 5tf. Cekat po silnem trendu az na rh nebo cg do protitrendu je dle meho uz vice riskantni.
Drive jsem pouzival volnejsi SL a otevrene profity nechaval dojit i na nulu, ale nejakou dobu se snazim nemit z otevreneho profitu ztratu. To mi prineslo pozitivni zmenu v equity, ovsem jeste musim v dobre rozjetem trendu vydrzet a nespechat s vyberem profitu, to je zase muj problem.

Tak at se dari!
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter:
"Takže znovu: PŘESTAŇTE SE DIVIT A PODÍVEJTE SE NA KORELACI INDEXŮ A 6E. Možná pak i něco vyděláte "
promin mou troufalou otazku, kde sledujes indexy a co je to 6E (eminy eurodolar?) npr. ja mam zaplacen u IB jen vstup na burzu kde je TF.

Dilinger:
vstup v 11,15 ? objem obchodu max 34 jinak 1 až 2 ?????. tzn. ze obchodujes i kdyz je jakoze burza zavrena ?
jeste jsem nezkousel LIVE vstup mimo otviraci hodiny.

Ď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

romanrak:
no to musis mit opravdu dobrej instynkt jen na 1-2-3- i kdyz 3 tf nebo 5´ ,prave to potvrzeni zvratu i kdyz kratkodobeho, jsem zil v tom, ze mi prave napovi potvrzeni to Rh nebo aspon CG.
Mimo jine z testovani 3U a potom misto Rh vytvoreni se CG a spekulace na jeho prurazu (popripade kdyz se v CG vytvori neco jako 1-2-3) je dost silna strategie, teda aspon u mne co mi vysly v testech. A na EMU 34 zatim nedam dopustit ta zatim funguje jako vsechno, co se pouzije rozumne a ne striktne dle mne.

Hezkej vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...