Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Slaughter:
chtel jsem se zeptat, jak si to myslel tim podivat se na korelaci indexů a 6E.

Když se podívám na indexi DJ,SP500,TF,Nasdaq100 na denním grafu, tak tam korelace je samozřejmě patrná a i odchylky mezi novými High a Low jednotlivých trhů, který se daj obchodovat. Ale jak do toho zapadá 6E?

Považuju se pořád za začátečníka a moje obchodování i tak vypadá, ale chci se posouvat vpřed a tak bych rád věděl, co si tím myslel. Díky za ochotu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Godiamnod:

Zjednodušeně se dá říct, že když 6E roste, rostou indexy a když padá, padají indexy. Z dynamiky aktuálního pohybu 6E lze tedy dobře usuzovat, co se na indexech bude dít. Dej si vedle sebe oba grafy na vyšším tf (nebo klidně i 10 min sražený k sobě) a hned Ti bude jasné, o čem mluvím. Hlavní je nebát se slušně zeptat (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ja byl dneska uplne marny. Za prvni 2 dny tento tyden se mi povedl pekny DD kvuli nedodrzeni planu, takze dneska mi ten krasny pohyb utekl. Mel jsem "prst na spousti", ale proste jsem se zasekl a nebyl jsem schopen vstoupit i kdyz jsem podle systemu mel dva platne vstupy. Nejhorsi na tom je, ze kdybych vstoupil podle planu, DD by byl vymazan a preklopen do nemaleho plusu :-/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jak píše Slaughter, není určitě od věci sledovat při obchodování indexů či komodit (obzvláště ropy), jak se vyvíjí královský pár! Včera mohutný růst nastartovaný během asijského obchodování prolomením trendové linie, dnes začalo lámání chleba po 9:00 prolomením 1,4500 (červená linie). Jak říkají kolegové ze Slovenska, ako na hojdačke :D

16761

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Rogi byl jsem se projet na kole prirodou. K tem signalum a ema. Myslim, ze neni ani tak dulezite,zda nekdo klade duraz vice na dalsi indikatory a nebo podporu nejakeho patternu na potvrzeni. Dulezite je verit tomu co delam a nest si za to zodpovednost. Vidim i presto ze mame kazdy neco sveho na tom celkovem posouzeni trhu, ze rada z nas to vidi podobne. Spise je rozdil zda to co vidime v trhu dokazeme i vyuzit, myslim tim otazku vstoupit - nevstoupit? a nebo pockat? Uspesnost zavisi hlavne na tom umet se rozhodnout. Budu tedy dal bojovat.
Preji dobrou noc.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jim36: já jsem do toho protitrendu taky šel, ale trochu výš - mám na tyto vstupy po prudkém a dlouhém sešupu svůj pattern se slušným win i RRR. PT jsem měl nachystaný na 810,2 (šlo to tuším až na 810,3 - nemám už zaplé grafy), akorát jsem se nechal vyzobnout asi na polovičním PT vlastní blbostí. podobná situace byla i včera v cca 16.40. Jinak tento měsíc po čtvrté a z toho jen jednou SL. co je ale paradox, tak se do těchdle shortů neumím trefit a paběrkuju jenom na těch protitrendech (i když minimálně dvěstěpáďo je taky dobré). na vstupech jako ty dnes jsem nechal docela dost prachů, k správnému načasování mi ještě něco chybí, ale zatím nemůžu přijít na to co. takže je pro mně výnosnější držet se svého amatérštějšího přístupu a věřit že se zlepším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libri:
Možná svou odpověď na načasování najdeš na mém screenu, pokud se nad ním zamyslíš.
Jinak já to takhle běžně neobchoduji, obvykle používám jiné techniky pro vstupy, ale tento týden nejsem doma a nemám své běžné "nádobíčko", ale jen noťas, takže jen takováto "tutovka" a základní přístup.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...