Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

muzu se jeste zeptat kdo obchodujete 3U,( vim ze mne ceka kontrola bactestovanych screenu co je lepsi, vyhodnejsi), ale treba se nekdo podeli co se mu osvedcilo v praxi, nebo kombinace dle situace?. Otazka viz. body v screenu: vstup A.= tick nad brejk bar vstup B. = po prekonani Rh vstup C. = Rh TTE (tzn. muj vstup 2 ticky nad korekcni bar, před prekonanim Rh dik At se dari!

16729

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Rogi, ja jsem vstup v uvodu na to krasne 1,2,3 nevzal, cekal jsem spise retest low patecni pripadne ctvrtecni a odraz bear. Tim padem jsem se pripravil o skvely obchod long. jinak v 15.47 na cene 831 by byl dle meho idealni vstup. Ja pokud beru pruraz tak necekam az na Rh, to jen pokud nestihnu vstoupit do pozice. Navic jsi mel vykreslen i pruraz 3u, coz potvrdilo tve mysleni na vstup long. Ja dnes prisel k PC pozde a nez jsem se trochu zadaptoval bylo trochu pozde. Hlavne jsem spise ocekaval bear trend a k tomu mne vedla jeste skutecnost, ze nedospeli v USA prozatim k dohode navyseni dluhoveho stropu, coz mne dost podporilo mou hypotezu na bear trend. Jinak dnes mam jen nepatrny plus v 11.50 male 1,2,3 short, ale presny nizky pt. Ted cekam zda neprijde jedine pruraz 833 bear. Tak at se dari OK.

16731

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cau rogi,
ja jsem se vratil z dovci a jeste jsem se uplne neaklimatizoval, takze neobchoduju ... ani nemam zapnuty grafy.
Jelikoz se tem 3U venuju "uz" asi 4 mesice, tak ti napisu SVUJ pocit z dnesni sit ... ale nevidim, jak to cele vypadalo na vyssim tf.
Ten prvni 3U (hned od open) byl paradni ale unikovej bar, jak jsi sam napsal, je pro me dost velkej (pokud dobre pocitam, tak vic jak 300$) ... a to se bavime o TF, kde 3-stovkovy bary nejsou uplne normalni. Jedna moznost je jit do obchodu v napr. prvnich 30`po open agresivne a zadat prikaz na cca 830.50.
Po tom dlouhym baru bych spis cekal korekci s navratem k EMA/nebo si trh proste pocka az si k nemu EMA sama dojde. Tady pri tom cekani se utvoril dalsi 3U, kterej uz nemas zakreslenej. Ja osobne bych vstupoval az na cca 832.80, coz mi dovoli nastavit SL pod bar.
4 bary predchazejici tvymu vstupu jsou pro moje gusto moc velke, cili pro me moc volatilni a na to nemam SL.
Proc jsi nastavil SL tam, kde te to nakonec vyhodilo??
... tot MUJ SUBJEKTIVNI nazor ... ale takhle se snazim cist trh.
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Hoved111:
určitě to působí přesvědčivěji, nevím jak ostatní, ale za mě pokud máš na mysli live vstupy, určitě bych se v ten moment věnoval úplně jiným věcem než se vypisovat na tomto fóru a konkrétním vstupu či výstupu. A proto i já píšu většinou zpětně, když už se tedy k něčemu takovému odhodlám :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: koukam, ze tady vsichni obchodujeme plus minus to stejne (Rh, 123, TTE atd..)..
No ja mam ohledne Rh par pravidel: pokud TTE nabizi alespon 6-10 ticku, pak vstupuju s TTE, jinak az na breakoutu. Ma to ale jednu podminku a to, ze ten hook musi mit dobre score. To je takova vec, kterou jsem vypozoroval na paperu - kazdy hook ma urcite atributy, ktere ho delaji vice nebo mene pravdepodobne, ze dojde aspon pro muj prvni target. Pokud ma tedy Rh vice pozitivnich nez negativnich znaku, tak ho beru.

Negativni znaky

1. Pokud se napr. v uptrendu vytvori double top, pak je nebezpecne brat long Rh s pomoci TTE. Pro vstup az na samotnem breakoutu uz DT nepovazuju za negativni znak.
2. Plochy vrchol Rh - tedy takovy, kdy 2 a vice usecek se stejnymi highs (lows pro short Rh) vytvori Ross hook
3. Rh, ktere jsou (vertikalne) blizko k sobe. Pokud se tedy ross hook vytvori jen maly kousek nad/pod predchozim hookem, je to signalem, ze trend jiz neni prilis silny a ze muze dojit k otoceni nebo congestion
4. Rh po dlouhem pohybu, ale bez patricne korekce. Pokud Rh nasleduje po dlouhem pohybu, ale neudela korekci, ktera delce pohybu proporcionale odpovida. Napr. tedy pokud se trh pohne o 50 ticku bez korekce a korekce je pak velmi melka, rekneme 10 ticku, da se ocekavat, ze jeste neprislo cele vybirani zisku (ktere Rh zpusobuje) a tedy, ze vetsi korekce jeste prijde.
5. Prilis hluboka korekce. Pokud je naopak korekce vzhledem k delce predchoziho pohybu velmi hluboka, da se to povazovat za znak, ze vetsina trendovych pozic byla uzavrena a tedy, ze dalsi pokracovani trendu nemusi nasledovat - je pravdepodobnejsi otoceni trendu nebo congestion.
6. Blizka support/resistance uroven ve smeru ross hooku. Zde zrejme neni moc co vysvetlovat - pokud ross hook vznikne tesne pred SR, je treba nejvyssi opatrnosti, protoze trh ma tendenci v techto mistech zastavit nebo otocit. Zalezi take na tom, jak daleko v pripadnem pohybu Rh je a jak silny je trend.
7. Korekce prorazila Reverse Ross Hook (tedy vrchol korekce predchoziho hooku/vrchol predchoziho swingu, chcete-li). Joe tomuto patternu rika "Trap and go" a je signalem, ze se blizi konec trendu.
8. Pokud posuzovany Rh je uz x-ty v danem trendu, nebo je uz daleko od pocatku pohybu, jedna se o mene vyznamny, ale presto negativni signal. Ja osobne mam hranice nastavene tak, ze pokud jde o treti (a dalsi) Rh v pohybu nebo pokud se trh pohnul o vice nez 1/3 vcerejsiho range, beru to jako negativni signal.
9. Close usecky, na ktere se vytvoril Rh je prilis daleko od vrcholu. Toto se typicky stava po explozivnim pohybu, kdy trh prudce vyskoci/spadne, ale jakmile je extrem vytvoren, trh stejne rychle zkoriguje. Specialne pokud onen pohyb je velmi rychly a vyrazny za velkeho volume, trh ma pak tendenci se "usadit" a prilis nespecha s dalsim utokem na tento vytvoreny extrem a i kdyby ho relativne rychle dosahl, spotrebuje dost sveho momenta jen na prekonani vzdalenosti mezi dnem korekce a vrcholem Rh.
10. Prorazeci/vstupni usecka je prilis dlouha (jeste pred samotnym vstupem). Pokud prumerna delka usecky na 1min grafu je 10ticku a ja zvazuji vstup na breakoutu Rh, ale vstupni usecka ma napr. 25 ticku jeste pred tim, nez k samotnemu breakoutu dojde, da se ocekavat, ze bude nasledovat protipohyb, korigujici tento velky pohyb.

Pozitivni znaky

1. Prostor pro TTE je plus minus na urovni meho prvniho targetu. Da se predpokladat, ze budu schopen uzavrit s malym ziskem alespon 1 kontrakt a na druhem skoncim nejhure break-even.
2. Rising lows/Sagging highs. Toto je formace, kdy napr. zvazuju short Rh a tri usecky bred breakoutem vytvori pokazde nizsi high. Opacne pokud zvazuju long Rh a tri usecky pred breakoutem vytvori pokazde vyssi low.
3. Rh ve tvaru trojuhelniku. Toto je velmi podobne predchozimu bodu. Popisu to na long Rh: v uptrendu se vytvori Rh, ale tak, ze usecky za hookem maji stale vyssi lows a highs se udrzuji v jedne rovine, jen maly kousek od vrcholu Rh (1-2 ticky). Prorazeni takoveho hooku byva obvykle pomerne silne.
4. Rh s dostatecne velkou korekci - tedy takova, ktera proporcialne odpovida predchozimu pohybu.
5. Rh neprilis daleko v trendu
6. Double top/double botom u korekce, tedy double top/bottom se vytvori mezi RRh a vrcholem korekce posuzovaneho Rh. Zde je treba pocitat s tim, ze takovy Rh bude mit "kratke trvani", tedy vstup s TTE a vystup s celou pozici na urovni Rh.
7. Plochy vrchol korekce. Pokud vrchol korekce tvori 2 a vice usecek se stejnymi highs/lows, je to silny indikator pro vstup. Je mozne, ze napr. 2 usecky vytvori mini-support, treti jej falesne prorazi (jen o par ticku) a trh se pak vyda smerem k Rh.
8. Bod Rh je otestovan a nasledne prorazen - toto pochopitelne plati pro vstup bez TTE, tedy az na samotnem breakoutu. Otestovani Rh znamena, ze jde o silnejsi SR uroven, jejiz prorazeni by melo mit dostatecne momentum alespon pro dosazeni prvniho targetu.
9. EMA/trendline kiss. V grafu mivam zapnuty indikator EMA(34) a hodne si do nej kreslim trendove cary. Pokud se vrchol korekce dotkne (+/- 1tick) prave techto car (EMA nebo trendline) a odrazi se od nich, je to dobry signal.
10. Rh ma "kompaktni" tvar. Toto je do znacne miry subjektivni zalezitost, ale vypozoroval jsem, ze pokud ross hook s nasledujici korekci je pekne vykresleny, neni prilis rozeskakany a celkove vypada jako vystrizeny z Rossovych knizek, je to pozitivni signal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:
Co je na PT 200 a SL 150 divného? RRR 4:3? No a co! PRAVDA JE TO, CO FUNGUJE TOBĚ!!
Co je proboha logického na tvém SL 100 na RRR 2:1? Protože ti někdo řekl obchoduj pouze více než 2:1?
Sakra lidi, používejte vlastní hlavu! SL a PT patří do logického bodu. Pokud výše SL přesahuje tvou "zónu pohody" neobchoduj! Ale SL musí jasně znamenat konec pohybu tvým směrem. Jinak je to gambling.
Na tom nezmění nic ani zde mnohokrát zaklínané MFE/MAE analýzy, ty jsou pouhé vodítko, které je třeba vždy přizpůsobit logickému bodu.
Tvé vstupy A,B,C
Uvažuješ dobrým směrem, ale je třeba brát ohled na použitý timeframe. Na 1 min. grafu jsou vstupy A a C většinou kravina, protože v takto nízkém tf nejsou H/L jednotlivých barů dostatečně silné úrovně pro logiku těchto vstupů. Fungovat to bude pouze vyjímečně, pokud se H/L potká s nějakou mini S/R.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...