Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Peníze: Jak postupovat do vyššího levelu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 117
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

zdravim,
pre mna vyborny clanok. Ta zavist je tam uplne na mieste.
Pri citani tychto riadkov som si hned spomenula na moj vcerajsi vecer. Bola som v praci, mali sme akciu (otvorenie sezony, bolo tam dost zamoznych ludi) a sedel pri mne jeden zakaznik (robotnik). Rozpravala som sa s nim o praci (okrem ineho) a hned mal poznamku, ze musi vela pracovat, lebo nemal stastie ako ti "stronzzi" (talianska nadavka) a ukazal na vedlajsi stol pri ktorom bola jedna majitelka hotela a jej podobni.
Okamzite som si v hlave pomyslela, prave preto robis co robis, lebo mas taky pristup. Moj nazor som nevyjadrila, ked vidim, ze si niekto tak silno stoji za svojim, tak nemam tu potrebu a okrem toho som mala aj dost prace (:
Povedala som mu len: Zatial sme to "stastie" nemali, ale zivot mame este pred sebou. Odpovedal nieco negativne (: a isla som pracovat.
To len taka mala skusenost (:

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to pravda:
priklad ze sveho zivota - mam rada krasna draha auta (fakt draha :)

A tak abych se mentalne posunula z te tramvaje koupila jsem si uplne obyc auto - levne
a najednou je clovek mentalne jinde - napr. obcas me prekvapi jake jsou nove stanice metra,
ma to sve dalsi vyhody - uz par let jsem navytahla tu teplou zimni bundu a teple zimni boty - v aute proste nemrzne, neprsi, nefouka :)
a dalsi uz jsem leta cca tech pet let co jezdim VSUDE autem nebyla nemocna .... kdo to zazil tak vi ze je to velky rozdil.
Mentalne jsem se posunula a do dvou mesicu mam v planu dalsi nove uplne supr auto - penize uz mam a ted jen to vysnene koupit (nebude to to fakt drahe) ale posun do dalsiho levelu :)
a tak postupne dal...
az prijde me krasne Maserati, nebo TVR Sagaris

Proste Tomasi - funguje to, ty to vis a ja to potrzuji - posun postupne postupne a pak se okoli divi ze clovek ma nahle stesti, ale to nahle trva treba 8let :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

po delším váhání jsem se rozhodla přispět svojí troškou do mlýna, finančník mi převrátil život naruby a to doslova.
Každý večer zasednu a pročítám si články i diskuze. Už kolikrát jsem chtěla reagovat, nejvíce včera po přečtení negativních kritik ke článku What the bleep do we know, ale nakonec bych jen přilila olej do ohně. Podle mě se nejedná o žádný brainwashing, ale o podstatnou část toho, jak se stát úspěšným, je to v podstatě stejný princip na kterém je postaven film The Secret. Prostě myšlením můžeme měnit sebe i své okolí a přitahovat věci po kterých toužíme. Ale to je spíše offtopic.

Jak píše Tomáš v tomto článku o té bouři, kterou si většina musí projít při cestě za změnou, asi jsem něčím podobným prošla také i když v nesrovnatelně primitivnějším měřítku :D. Poté co jsem si koupila knížku Intradenního obchodování, jsem na ni každý den na stejném místě narážela a pokaždé mě nevím proč rozčilovala hlavní strana, ze které se na mne Tomáš s Petrem kření. Rozčilovalo mě to, ne ze závisti, ale měla jsem prostě pocit, že jsem něco prošvihla a oni už jsou za vodou a já ne :D Tak jsem se na tu obálku každý den dívala a představovala jsem si, že se z té obálky usmívám já '-) Okamžitě to zafungovalo. Teď každý den vstávám s dobrou náladou a naprosto nic mě nerozčiluje, protože vím, že je jedno, jak dlouho mi bude trvat než dosáhnu Tomášovi a Petrovi úrovně (a tím nemyslím jen trading) ale dosáhnu toho také! Prostě si nepřipoustím žádné pochyby, které by mi akorát ubíraly energii...

K tomu vtipnějšímu se ale teprve dostávám: poté co každý večer trávím čtením zdejších příspěvků, se mi začaly zdát opravdu zajímavé sny. Např. se mi zdálo, že stojím na zastávce, kde stojí bůh ví proč zaparkovaný jaguár, napadne mě otevřít dveře, jde to, a to už sedím vevnitř a držím volant, mastartovat jsem nestihla, protože jsem byla probuzena :/:D takže vám nepovím, jak to dopadlo. No a vrcholem bylo, když se mi dnes zdálo, že máme nové sousedy - Tomáše a Petra :D :D :D Prostě moc!

Asi to zní jako sci-fy, ale řekla bych, že tomu už věřím natolik, že se to dostává i na nevědomou úroveň. Stává se vám to také??? (každopádně věřím, že alespoň to s tím autem je možné :)

Nakonec jsem ještě chtěla poděkovat Tomášovi za pěkný článek i za zajímavou diskuzi mezi Tomášem a Yamatem (také se řadím mezi introverty), jen jsem chtěla podotknout, že to jakou má člověk zkušenost s lidmy, tedy jestli je považován za zajímavého nebo outsidera, záleží prostě na tom s jakými lidmi se stýká. Pokud fandíte fyzice a baví vás to, určitě vás podobně "potrefení" kamarádi budou uznávat, pokud si ale kolektiv nemůžete vybrat, pak můžeme vypadat jako outsider, i když i to se podle mého dá pozitivním myšlením napravit viz "Tajemství".

Doufám, že jsem nepsala úplně mimo a držím palce všem v plnění jejich snů!!! :D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Milischa:

Spíš bych ti doporučil, aby ses vrátila zpátky na zem. Snění je krásná věc, ale má své meze.
Trading je prostě jeden druh tvrdého podnikání, nic víc nic míň. Čím více si to budeš idealizovat, tím větší pak bude tvoje zklamání. A nezapomeň, největší byznys na světě je prodávání snů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Milischa

Ja bych se to nesnazil vztahovat pouze a jen na majetek - ze zacatku jsem to tak samozrejme taky videl, ale kdybych se nikdy nedostal k tradingu, tak dneska paradoxne jezdim v M6. Tim, ze jsem ale objevil trading, jsem si ponekud upravil zebricek hodnot.

Chce to urcite premyslet nad tim, kam se chci financne dostat a co budu delat, az se na tu uroven dostanu. To plati vseobecne v zivote, nejen v tradingu. A je potreba, aby byl clovek realista a sel po rozumnych kruccich. Pokud nekdo vydelava 10 tisic korun mesicne, tak asi tezko bude schopen hned vydelavat 10 tisic dolaru mesicne. Kdezto clovek, ktery vydelava 10 tisic dolaru mesicne, bude mit o neco lehci situaci, protoze uz umi nakladat s vetsi sumou penez a bere to jako samozrejmost.

Docela by me zajimalo, jaky je pomer uspesnych obchodniku mezi lidmi, kteri uz treba i v zamestnani dokazali dosahnout vyssich pozic a vydelku, a mezi lidmi, kteri se placaji od niceho k nicemu - ja bych cekal, ze prvni skupina lidi bude plodit mnohem vic uspesnych obchodniku nez druha.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To gizmo:
Samozrejme tohle byl jen priklad, rozhodne jsem nechtela, aby to vyznelo, jako ze jsem povrchni clovek. Na tradingu si nejvice cenim svobody. Ale k te jsou potreba penize. Jinak s Vami absolutne soulasim. Znam lidi, kteri se v tom placaji presne, jak popisujete, a to proto ze jsou laxni a nic se sebou nedelaji. Ja to resim tak, ze si planuji cile na rok dopredu a pak vyhodnotim, jak se mi to podarilo a jestli jsem pro to udelala maximum. Dosazeni cile je pro mne dulezite, ale mnohem vice to, jestli jsem se tomu skutecne venovala, tak jak jsem mela. Ted nemluvim o penezich. Kdyz uz jsem se rozhodla tradingu venovat, tak do toho dam maximum a pro zacatek je muj cil tak 5000 KC podle me to uplne staci, uvidim, ze to funguje a pak muzu zvysovat castku o dalsich pet tisic napriklad. Nechci byt zklamana a nechat se odradit prvnimi neuspechy, proto si vazim lidi, kteri se dokazi na zdejsim serveru podelit nejen o uspech, ale i o zkusenosti se ztratami. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Milischa

Souhlasim, ze penize jsou az na prvnim miste (ikdyz ti, co je nemaji, vetsinou budou tvrdit, ze to tak neni). A Tvuj prispevek mi rozhodne nepripadl jako prispevek povrchniho cloveka. Jenom jsem chtel trochu reagovat na tu vetu [ital]Ale mít nějaké vysněné auto určitě poslouží jako dobrá motivace[/ital]. A to z toho duvodu, ze od svych cca 10ti let jsem mel vysnena auta a pokazde, kdyz jsem si to auto koupil (daval jsem si realisticke cile), tak jsem z toho mel cca tyden radost a pak jsem premyslel, jake auto bude dalsi. A to myslim ani nemusim poukazovat na fakt, ze kvalita meho zivota se naplnenim tohoto snu nijak dramaticky nezvysila :). Porad jsem musel chodit 40 hodin tydne do prace, porad jsem mel 20 dni dovolene rocne a nevidel jsem zadnou moznost, jak to v dohledne dobe zmenit. Ikdyz zase na druhou stranu musim uznat, ze si okresky v CR opravdu uzivam :)

S objevenim tradingu prisla teoreticka moznost, ze se z onoho krysiho zavodu prece jen pujde dat vymanit a to je to, co me momentalne zene kupredu. Komunikuju s jednim clovekem, kterej se tradingem zivi a kdyz treba neco spolu resime rano, nase konverzace vetsinou skonci nejak takto:

[JA] No nic, tak ja valim do prace.
[ON] No nic, tak ja si jdu zahrat golf.

...a o tom to je! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To gizmo:

Jo věci dokážou člověku pozvednout náladu jen na chvíli, nadšení bohužel vždycky brzy opadne :( Navíc, už jen tím že si třeba to autíčko koupím, okamžitě ztrácí hodnotu, což je taky k vzteku :D Asi jsem měla říct něco jako "mít vysněné auto je jedna z motivací" '-)

My v rodině říkáme že "peníze uklidňují". Kdo je má, nemusí se v noci budit hrůzou, jestli vyjde příští měsíc...

Tou správnou motivací by měla být právě ta svoboda (nic lepšího, proč bych to měla dělat mě nenapadá). Uvedl jste skvělý příklad, hehehe. Taky by se mi hodil někdo, kdo by mě takto neustále postrkoval kupředu :D tím myslím že by byl "živoucím" příkladem mé motivace :) Takto se musím neustále postrkovat sama, což je docela vyčerpávající, ale stojí to za to!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Divim sa ako lahko ovplyvnitelny ludia tu chodia :) Vid.
- Milishin prispevok o vysnivanom jaguari to prvotne nadsenie.
- Potom prispevok Gizma o kupe jeho vysnivaneho auta a nasledneho neuspokojenia (asi to nebol tvoj sen)
- A potom opetovneho prispevku Milishi ze uz to auto co ma vysnivane uz neje pre nu take dolezite a uz to je len obycajna vec ktora straca hodnotu

Takze sa nedivim ked niekto povie ze ma problem s psychikou pri obchodovani ze hned ma ten isty problem aj 100 dalsich traderov a potom tych 100 ludi nakazi 1000 ludi tym ze maju, budu mat, zarucene problem s psychikou. Pri tom ziaden problem nemaju :) Sorry nedalo mi to. Chcete nieco dokazat, ist za svojim a nechavate sa ovplyvnovat inymi a potom bielite ucty. Cest silnym osobnostiam ktore sa nenechavaju ovplyvnit a idu si za svojim. (ale je ich mensina)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To stranger:

Ahoj, s tim ovlivnovanim bych to az tak nevidela, o tom jaguarovi se mi jen zdalo, (kazdy vecer se mi zda jina blaznivina, hlavne potom co ctu financnika) to neznamena ze si jednou nekoupim jiny auto:) Ale jaguar by byl pekny!!! Proto jsem se ptala, jestli se i vam nezdaji ve snech podobne veci? :D

Jaguar neni hlavni motivace proc to delam. Chtela bych si nasetrit a studovat v zahranici a byt proste svobodnym clovekem, uzit si trochu ten zivot a zlepsovat se ve vsech oblastech.

Jsou dulezitejsi veci nez jaguar v tom ma gizmo pravdu. Kazdy at si najde svoji motivaci '-)



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...