Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Peníze: Jak postupovat do vyššího levelu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 117
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Tomnes, to som si tiez myslel :)

Pri tradingu sice obcas vybuchnem, ale hlavny problem je snaha "vylepsovat" vysledky systemu - selektovat vstupy. Momentalne vo velkom tradujem replay a beriem vstupy rad radom, snazim sa dostat do podvedomia fakt, ze najlepsie je nespekulovat a brat to jak to ide :) Vysledky replay tradingu to samozrejme potvrdzuju...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemyslim si, ze byt bohatym znamena vozit sa v Bentley, nosit Breitlingy na rukach, byvat na plazi atd. Vsetko je to pekne, lakave, ale to su len znaky vysokeho, financne narocneho zivotneho stylu. Tito ludia castokrat ziju na dlhoch, hypotekach a to ma daleko od bohatstva. Jedna nehoda, choroba, alebo ina katastrofa a na druhy den nemaju nic. Byt bohatym, v mojom ponimani znamena byt financne nezavisly, to znamena ak ma dnes zrazi auto a nebudem moct rok pracovat, tak ma to financne nepolozi, lebo nezijem na dlh, mam uspory + peniaze investovane v aktivach. Skusme si tipnut, kto z tychto dvoch pripadoch lepsie spi v noci. Koho zaujima tato tematika, odporucam knihu Thomas J. Stanley The millionaire next door. Je to myslim aj v cestine, vola sa to moj sused milionar,ale nie som si isty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všetkých
K tej komunikácii: Ja som posledné dve letá celé pracoval na pláži na Rhodose (vodné športy). Často sledujem ludí a ich postoje a neverbálnu komunikáciu. Zistil som jednu vec, ked sú ludia na dovolenke tak sú omnoho otvorenejší komunikácii ako ked sú v krajine odkial pochádzajú. Predpokladám že je to tým že si v duchu povedia ved ma tu nikto nepozná tak prečo by som si nepokecal takže niekedy povedia aj čo nechcú :) Ja som človek ktorý nemá problém prísť k niekomu cudziemu a pokecať s ním o hocičom. Obzvlášť som si všímal čo ludia na pláži čítajú a tak som nadväzoval konverzáciu. Stretol som tak vela zaujímavých ludí a s niektorými stále udržiavam kontakt. Ak sa podarí tak toto leto tam budem zas takže ak sa niekto chystá na Rhodos na dovolenku rád ho tam uvidím :) (oblasť Kolymbia)

K článku: Zrovna včera som pozeral film Co my jen víme? ktorý síce nemá moc dobré hodnotenie na stránkach ale mna velmi zaujal a zdá sa mi že sa tu už v nejakej diskusii objavil. Vrelo odporúčam aj ked sú v nom pasáže ktoré ma nebavili ale je tam pekne naznačený spôsob ako by mali ludia rozmýšlať a hladieť na svet okolo nás.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Článek je super a diskuze s Yamatem ještě více.
Já osobně nemám až takový problém s kontaktem cizích lidí, ale mám problém s kontaktem cizích traderů.
Celá tato diskuze mě opět přivedla na zamýšlení, jak by šly tyto prima stránky obohatit i o nějaký kontakt sebe navzájem (email) nebo stanovit určitá strategická místa (větší města nejčastěji v Čr), kde bychom se mohli pravidelně scházet z nejbližšího okolí. My všichni zde, jak začátečníci, středně pokročilí i pokročilí bychom téma nemuseli řešit :) , a společně bychom dali obecně samotářskému bysnysu docela novou tvář.
Zde na serveru se nacházi spousty lidí co již nejsou "tradičními Čechy"(viz. Tomášuv článek),a tak by se mohli skvěle snášet i právě ony rozdíly mezi tradery. Úspěšným to jen a jen přát, inspirovat se od nich, né jim závidět!(viz. Kniha: Jak myslí milionáři, Autor: Harv Eker)
Myslím, že kdybychom se nějak společně zapojili, vůle by zde určitě byla.
Snad ve vaších očích moc nesním, ale já to vidím jako reálný další rozměr takového bysnysu. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cashflowz:

Ak si niekto kúpi niečo z toho čo ste vymenoval na hypotéku tak ten človek má pravdepodobne menej rozumu ako opica. Bohužial teraz je to trend aj vo svetových ekonomikách robiť niečo na čo nemajú zdroje a potom my len sledujeme ako to všetko padá. Bentley bol príklad nevidím problém v tom že si to niekto kúpi ak má nato peniaze v banke prečo nie, ak si kvôli tomu berie úver je to blb.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR: Jasne, chce to party (tu)
Jinak , na profilu jsem jednoho casu mela sve cele jmeno. Jiz chapu, proc autori Financnika nedovoli uverejnovat ani email. Kdyz jsem zde zverejnila, ze jsem si koupila knizky tady z financnika, mela jsem na facebooku hodne vzkazu o zadost na nelegalni scan tech knih.. lidi jsou fakt ruzni.. no ale to nemeni nic na faktu, ze na stretko bych urcite dorazila.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, preco vytiahnut z uctu povedzme 200 tisic eur (neviem kolko stoji bentley) a ist si ho kupit do showroomu este nebodaj...
AJ milionary ludia myslia. to ze maju peniaze neznamena ze su hlupy. Ako trader treba rozmyslat tiez. Tj preco si nekupit to bentley na leasing a tych 200 tisic ktore si do auta chcel dat zhodnotis v tradingu na 1 mil eur.
A dalsia vec, preco kupovat bentley zo showroomu za 200 tisic ked v nemecku ho mas za 150 dajme tomu.
A dalo by sa takto pokracovat do nekonecna. A neje to o tom ze by si na to nemal, ale o tom zeby si rozmyslal lebo vies ze tych 200 tisic co tvori cast tvojho uctu neprisli lahko a peniaze si inak budes vazit ako niekto kto ich vyhral, zdedil alebo sa narodil do bohatej rodiny. A navyse ak vies ako z 200 tisic urobit milion eur tak ani neje o com. jednoznacne uver/leasing.

Je nieco ine ked ma niekto na ucte 20 000 a ide si kupit bmw a da za neho akontaciu 15 tisic :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams
film som videl uz davno aj podobne filmy a knihy na tuto temu .. po teoretickej stranke sa o to zaujimam uz niekolko rokov .. co ma konkretne zaujimalo ako cvicit alebo precvicovat predstavivost (vizualizaciu) .. ale uz aj k tomu som sa dopatral vcera
pretoze nie je predstavivost ako predstavivost .. mna zaujimala trvala predstavivost kedy si vytvoris obraz v mysli ale realny a dokazes ho tam udrzat .. nie len zablesky a nevidis tvary .. ludia si myslia ze maju predstavivost a kazdy ju mame ale tiez je to na nejakej urovni a kazdy ju ma inu, tak ale dopatral som sa k tomu, ze aj to sa da cvicit :) a celkom jednoducho - stalym opakovanim predstavovania si jednoduchych predmetov na zaciatok

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naivna predstava ze ked len si budem nieco predstavovat ze to dosiahnem. Pochopte prosim jednu vec, predstavivost je len akysi zaklad. jednoducho vidiet svoj ciel a vzdy za nim ist, aj ked padnes na hubu vzdy vidis ten ciel a nikomu a nicomu nedovolis aby ta od tejto cesty za tvojim cielom vytiahol.
Predstava, vizualizacia ma jednu uzasnu vlastnost a to ze ta posuva dalej v myslienkach a tym ta posuva dalej aj v realnom zivote. Ale napriklad predstavivost bez discipliny, odhodlania, snahy a tvrdej prace, nic naznamena. Bez tychto prvkov je to len sen a sen bez cinov sa nikdy nesplni. Krasne to popisal v knihe jak mysli milionary autor ze
Myslienky vytvaraju pocity, pocity vytvaraju ciny a ciny vytvaraju vysledky. Su ludia ktory len si predstavuju ze nieco maju ale neodhodlaju sa k cinom aby to dosiahli, tak ako mozu cakat nejake vysledky?. A takych ludi je velmi vela.
A o tom hovori aj dokument The secret ktory je moj najoblubenejsi. Netreba to chapat tak ze mozem si len nieco predstavovat a ono to pride. Predstavou, vizualizaciou sa to zacina, ale pokracovat to musi skrz nas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger
ak nemas zaklad, dalsie veci su ti na dve veci .. alebo len na jednu?
"...Naivna predstava ze ked len si budem nieco predstavovat ze to dosiahnem..." myslim ze tomas mi odpovedal na jeden moj prispevok vyssie prikladom a vedeckym pokusom o cviceni, tak si to skus precitat .. dalsia vec je, ze ak by to nebola pravda vobec a len naivna predstava, placebo by nefungovalo tiez ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...