Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie - jeden rok, jeden nápad, 70%


xzajic

Doporučené příspěvky

xzajic:

Ahoj, díky za tvé příspěvky ohledně FAZ a FAS.
Pročítal jsem celou diskuzi a zmiňuješ, že je výhodné to při daném zisku zavřít. Z příspěvků nedokážu pochopit proč to tak je. Je to tím, že se změní počet držených akcií? Podle mě, když např. FAZ stoupne, tak jich koupíš potom méně (na 1 akcii 10 000 USD) a spíše se očekává, že to půjde zpět - dolů, tedy do zisku.

Díky a ať se daří

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to prostě výsledek backtestu, takhle se to chová. Když budeš držet FAS a FAZ cca rok tak pochopitelně vyděláš, ale když to vždy při dosažení nějakého zisku zresetuješ a znovu nakoupíš pozice za stejný počet dolarů takto prostě vydělá ročně mnohem víc. Udělej si backtest, uvidíš...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tohle nemá mít stoploss, vůbec. ...>

> Jinak pokud vím, tak combo se navenek chová jako
> jeden instrument...

Jel jsem backtest od začátku dostupných dat a je pravda že i přes nepříznivý vývoj se to dostalo do +, ale trvalo to rok, a došlo k velkému propadu kapitálu, to že jsou to protipozice nepomáhalo, musely by být totiž v rovnováze (přepočteny).
Asi by se to nestalo kdybych požadoval PT 1% namísto 5%, a po dosažení 1% se přepočítal poměr FAS/FAZ, ale ověřovat praxí to raději nebudu a dám SL :-)
SL není napevno, ručně uzavřu při ztrátě 5% a znovu naskočím.
Druhá možnost je uzavírat napevno po měsíci, ale to mi nepřijde dobré.


Combo je jeden instrument, proto je to pak jednodušší zavřít/otevřít v jeden okamžik, to se může hodit...


Při poklesu trhu je nově zakázáno shortovat takže někdy pozice otevřít ani nepůjdou, ať žije uměle regulovaný trh :-(


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem zkusil udelat backtest jak FAS/FAZ tak FAS/VXX za minuly rok (1.3.2011 - 22.12.2011) na minutovych datech z IB. Zatimco FAS/FAZ vypada zajimave, FAS/VXX sice vydelal, ale za cenu sileneho drawdownu. Mate podobne vysledky, nebo to mam proste blbe? :) Pro zjednoduseni jsem uvazoval dostupnou leverage 1:2 pro oba pripady prozatim.

18118

18119

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...