Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie - jeden rok, jeden nápad, 70%


xzajic

Doporučené příspěvky

Vychazim z aktualniho pomeru (podilu) cen FAS/FAZ...coz svym zpusobem s volatilitou asi souvisi

xzajic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak naznač (můžeš-li) protože jsem to asi pochopil
> jinak. Ale že bys měl funkci, která dělá takovou
> hezkou křivku na tomto a ani zprostředkovaně to
> nesouvisí s volatilitou, to se mi nechce moc
> věřit...
>
> Možná používáš něco, co se z volatility buď počítá
> nebo to na ní alespoň sekundárně závisí ;-)))


Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Když máš např. 60% short FAS a 40% short FAZ, tak
> čekáš pokles trhů ve finančním sektoru. Ale jak to
> souvisí s volatilitou?

To nevim :) Ale jak jsem rikal, volatilitu jsem ve svem navrhu vubec neresil...jen pomer cen FAS/FAZ, ktery se historicky pohybuje v mezich 0.2 - 5.0. Proste pridavam do navrhu neco malo klasickeho paroveho obchodovani


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmm, VISA/MasterCard vypada dobre, asi pridam do portolia :)

Nicmene zpatky k FAS/FAZ - az tak daleko, abych sledoval cointegraci a stddev nejdu. Koukneme na obrazek (myslim Close prices a Ratio, ostatni neni podstatne):

Ratio se pohybuje v rozsahu 0.2 - 5.0. Rovnovazny stav je na 1.0 - to je dane tim, jak jsou ty ETF vytvorene (FAS vs FAZ jsou silne negativne korelovane a maji tendenci se vracet k sobe - to je videt na cenovem grafu, hezky je i videt, ze noha co roste, roste vzdy rychleji, nez druha noha klesa).

Takze pokud vstupujeme do FAS/FAZ pozice (short FAS, short FAZ) a pomer mezi cenami je zrovna treba 4.6 (unor 2011), vychazi lepsi si zaspekulovat a misto 0.5:0.5 otevrit pozici treba 0.66:0.33, protoze je o neco vetsi pravdepodobnost, ze ratio zaroven klesne, FAS bude klesat a FAZ rust nez naopak....je vyhodnejsi si tady zaspekulovat, a dat FAZ nizsi vahu (o neco) v tom paru nez FAS...je pak vetsi sance, ze (kvuli podlamujicim se noham), bude take profit paru zasazen s vetsi pravdepodobnosti a casteji.

Takze pro me je pomer v jakem oteviram FAS:FAZ pozici funkci pomeru jejich cen, jakou funkci, to uz jsem psat nebudu, napovedel jsem uz dost.

Backtesty tohle potvrzuji. Jaky je hacek? Asymetricky hedge bude nevyhodny, pokud pokud pomer klesne nebo poroste nad/pod historicke meze a nohy se nebudou "podlamovat", coz mi ale prijde vzhledem k leverage a k tomu, ze mluvime o financnim sektoru nepravdepodobne (zatim, porad o tom premyslim). Pro jistotu se samozrejme nutne mit nejaky strop na obou stranach - takze ja menim pomer mezi FAS/FAZ jen mezi 0.33:0.66 - 0.66:0.33

Mozna zkusim backtestovat i xzajicovo reseni s volatilitou, ale zatim se mi libi to moje vic, i kdyz zanasi do procesu jistou spekulaci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste poznamka ke strategii vyse - pokud by financni trh zkolaboval, pomer cen FAS/FAZ by mohl zacit extremne klesat pode vsechny meze limitne az k nule (FAZ extremne roste, FAS klesa) - v tehle situaci by bylo lepsi tuhle strategii ale prestat obchodovat uplne dokud se ratio nedostane nad rozumnou mez
Na opacne strane takove riziko nehrozi - ze situace, ze by financni trh extremne rychle rostl bez jakychkoliv propadu, strach moc nemam :)

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Yes! Velmi přínosné. Toto může vyjít, chápu, fce řešící poměr "nohou".

FAS/FAZ má tu "výhodu", že bankovní sektor má obecně dosti vysokou volatilitu a "pádu" ani na jednu stranu bych se zase tak nebál ;-).

VISA / MasterCard je učebnicovej pár, to je snad ještě typičtější než pepsi cola/coca cola ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...