Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

někdo měl dnes asi hodně rychle vyděláno..700 USD na YM za 1 minutu, slušný výkon..já osobně jsem čekal na první "správnou" korekci a retest po tom výpadu nahoru..dnes maximálně optimálně jsem zvolil target na prehigh, kde byla silná S/R ze včerejška i z premarketu a přemohl chamtivost dát ho o 20 bodů výš..150 USD/kontr. a skončil jsem cca o půl 5..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

minule se myslim o tom zminoval majkll, ze kdyz trh udela neco podobneho, tak ma tendenci se vratit, no myslel jsem si ze jen treba tesne pred otevrenim, nebo nekde v premarketu, asi to bylo mysleno komlexne. Cekal jsem zda se trh nevrati nekde k 726 a bude pokracovat up, no chyba lavky
udelal 14 bodu up a pak 14 down, rikam si aspon jsem usetril jeden SL a necham si ho na klidnejsi a prehlednejsi den,situaci.

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

jestli mluvíš o tomhle: www.financnik.cz/forum/read.php?7,187037,196751#msg-196751 , tak to jsem myslel pro jakoukoli denní dobu (zejména to platí po open), ale dnes šlo o pohyb po fundamentu, což je zase jiná situace a o té jsem v tom příspěvku nemluvil..silné pohyby po fundamentu mají tendenci takhle skákat obecně..tj. osobně bych neřekl že v téhle situaci chtěl někdo silný vytlačit trh nahoru, aby mohl prodat za lepší cenu..spíš to podle mě byla reakce na pozitivní report..ale kdo ví, co je skutečnost :)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím pánové.
Toto vypadalo dnes po reportech z us optimisticky, co? Dovolil bych si souhlasit s Majkllem, že se někomu možná hodilo popotáhnout to víš, navodit pocit eufórie z dalšího možného QE a pak pomalinku nenápadně dolů, jak to můžeme sledovat právě dnešní odpoledne. Přitom žádné závažné sděletí agenturama neprolítlo, nebo jste si snad něčeho všimli? ;) Ono když se člověk podívá na hodinový grafy, je to pěkné pokoukání :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové, pokusím se nestřílet úplně od boku, snad to nedopadne jako další z mých výkřiků do tmy bez řádného podložení správnými argumenty :o) Dnes než došlo k tomu nenápadnému poklesu, přicházely dost protichůdné signály a falešné průlomy. Na jednom z nich jsem se na TFku taky nachytal. Vůbec jsem tomu pohybu vzhůru nevěřil, ale měl jsem samozřejmě respekt a nešel jsem hlavou proti zdi ;) Už jsem měl za to, že v 16:31 je cena dost nalomená jít výrazněji níž, EMÁčky jsem měl pěkně srovnaný směrem dolů, ale neustál jsem tu korekci a pozici uzavřel. Jakmile se ale dostala cena opět pod EMY, vstoupil jsem s 1tick skluzem na 726,4 do dalšího shortu, a to s minimálním SL nastaveným na 160 babek. Mám za to při pohledu na hodinový graf, že tomu poklesu ceny ještě úplně tak konec není a jede se dál :D Jinak poslední tři dny se trhy chovají "nestandardně", tedy aspoň z mého pohledu. Na EURUSD jsme v poklesu a dolar tedy posiluje, což by při běžné korelaci s indexy mělo kopírovat s akciovým trhem, ale jak se můžete přesvědčit, indexy jdou (nebo tedy alespoň do dneška šly :) ) nahoru a to mě ale fakt klidným nenechává. Možná i proto se to dnes takhle zlomilo, víceméně bez podpory makrodat. Evropa dopoledne sice vyšla s PMI strašidelně, us data dopadla ale optimisticky a taky že se šlo hned nahoru. A kde jsme teď?! :D

16997

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger:

víš co je zvláštní? že obšírně rozebíráš a popisuješ fundamenty atd., ale vpodstatě vždycky vyplyne, že obchoduješ podle EMA :) bez urážky, jen mě to pobavilo..že vpodstatě jen tak spekuluješ co by kdyby v *** ryby, ale nakonec stejně jedeš TA.. :)

oprav mě pokud se mýlím.. (tu)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll:
nic jiného jsem ani netvrdil :)
Ano, zakládám si hodně při výběru obchodu na TA, ale nejen na tom. Jak ses mohl dočíst, pokud mi na ceně v grafu něco nehraje v globálu, tzn. dlouhodobější korelace s ostatními instrumenty, atd., do obchodů se pouštím s větší opatrností a ne bezhlavě jen pouze podle TA. Ano, opírám se přitom o fundamenty a tohle je mnou zvelená cesta. Jestli to dělá někdo jinak a přikládá důraz na jiné podpůrné věci, to mi rozhodně v mám tradingu nijak nevadí a nerozptyluje :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger:

jasné, no problema..nebylo to myšlené jako útok..každý nechť 100% obchoduje, jak mu vyhovuje, když to přináší výsledky..jen je často vidět spousta lidí, kteří mají v grafu různé serepetičky a nebo řeší fundamenty atd. a nakonec vlastně stejně obchodují "ten svůj průraz linky indikátoru apod."...a tím ostatním si vlastně jen zaplácávají mozek bez většího využití..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...