Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky



Rogi

ak sa mozem spytat, aky velky mas ucet a ake velke mas stoplossy, pouzivas fixne stoplossy alebo variabilne podla sviecok, logickych zon alebo nieco podobne?

Pytam sa preto, pretoze za tym strachom zo vstupu do obchodu, prepinania sim a live moze byt to ze sa bojis vstupit a inkasovat stratu pretoze je prilis velka. Skratka nie si v psychickej pohode, mozno riskujes na jeden obchod prilis, predsa len ine je pre novacika 10 x za sebou strata 150 usd a nieco ine 10 x za sebou strata 60 usd. Teraz bez ohladu na ucet. A tiez je ine ked zacnes obchodovat live so stoplossom 150 usd a hned chytis 4 straty za sebou, to uz je 600 usd a ine je ked chytis na zaciatku 4 x 60-80 usd. Psychika pracuje, ja to poznam.


Ja som si tak vravel ze 150 alebo 200 usd na obchod to bude v pohode, to zvladnem, no ale nestalo sa tak, je to prilis vela, teraz riskujem maximalne tak okolo 100 usd na obchod, vacsinou menej, a uz sa nebojim vstupit do obchodu.
Povazujem sa stale za novacika a moje vysledky tiez nie su bohvie ake, len som chcel napisat co si o tom myslim.

Sprav si z toho zavery ake chces je to len moj nazor a nemusi byt spravny,mam zatial velmi kratku skusenost live na to aby som mohol rozdavat zarucene rady. Strach je v zaciatkoch ale dost veky problem, treba s nim bojovat. Tak drzim palce





(tu)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to t.o.m.
učet je v poho 11 000 usd no teď 10 300 , ale tak 3 x jsem se vyšplhal už skoro na 0 a zas pád na dr... , při mých vstupech to asi ani s menším SL nejde= neodhadnu furt tu správnou korekci, aby mi ta 100 stačila.
A přitom si před obchodováním říkám, udělam vše dle plánu a objetuji dnes 150, no furt tam je tern blok, asi mé podvědomí říká že nejsem s tím planem 100% stotožněn.
Maš pravdu je v tom i psychika a teď jsem na hraně kam se přepnout, co když.... ;)

STRACH JE PŘEKÁŽKA ÚSPĚCHU

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi to bol pokus o obchod s nastupom do trendu alebo to bol pokus o obchod len tak zo srandy jak sa hovori?
Lebo obchod s trendom to neje. Ak si chcel obchod s trendom, tak si mal stupit tam kde si vystupil, tj niekde medzi cenou 727 - 728
Si ten trend asi nevidel lebo inak by si takto nenastupil.
Ak by si pockal na nastup do trendu jak som ti pisal vyssie tak boli by na tvojej strane tieto udalosti:
- korekcia alebo swing co sa vytvoril kde ta vyhodilo bol 50 retracement toho perdchadzajuceho.
- dotknutie sa trendovej linky a tym potvrdenie trendu
- Dokonca vidim aj skrytu divergence medzi cenou a indikatormo co tam dole mas
- logicky umiestnene SL s malym riskom ale vysokym potencialnym profitom RRR
- Aj EMA ma klesajucu tendenciu, ja EMU nepouzivam

A co by hralo v tvoj neprospech?
- NIC

ja som presne zobchodoval taku istui situaciu na NQ dneska, vstup pri dotyku trendovej linky na cene 2348 o 15:57.
vystupil som na cene 2333,75 o 16:21 na SR urovni.

Dalej neobchodujem lebo musim sa starat o mojho drobca.

Cize moj nazor alebo rada je taka:
obchoduj formacie 123 ci co to obchodujes, ale obchoduj ich logicky aj v ramci trendov. Pozor na dlhodobe, strednodobe a kratkodobe trendy. kazdy moze priniest slusny zisk.
A neje potom problem obchodovat aj protitrendove strategie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

K tomu prepinaniu na SIM a Live a SIM a Live si moc nepomozes. Prave ze ta to urobi este viacej neistym uz len kvoli tomu ze SIM vychadzat budu dobre a Live nie, murphyho zakon :)
Skus si vybrat jeden pattern - ten co ti vychadzal najlepsie, s ktorym sa najlepsie citis - Iba ten zober Live ale iba Live pri nom uz neprepinaj, ostatne ber iba SIM ale sprav si v tom nejaky system takto sa nikam nedostanes.

Skusal si aj ine markety (nemyslim backtestovat ale ist SIM aspon nejaku dobu min mesiac) nielen stale dokoliecka TFko? Mozno ti len ta struktura nesedi, mozno ti to pojde lepsie na 6E, YM alebo ES? TFko nieje nieco co "musis zdolat", je to len jeden trh nic viac.

STRACH [bold]NIEJE[/bold] PREKAZKA USPECHU, pocuvaj svoj strach, je to dobry pomocnik ale zly pan. Ak sa bojis ist do obchodu tak je to preto ze nieco nieje v poriadku, ked budes strach ignorovat nikdy ten problem neodstranis. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to t.o.m.
jo este odpoved na 1. vetu ucet uz vis a SL se snazim dat do log.zony ale na 1´tf na 5´by to bylo lepsi ale musel bych ho mit vecsi dle mne, kvuli mim vstupum, no snazim se ho nemit vecsi jak 150, samozrejme kdyz bych se citil a obchodoval v tak VOL dnech jak bylo o prazdninach, tak SL min 200, coz by odpovídali i vecsi PT. :) no to dle mne nebylo zrovna pro novacky na Live. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po dlhom čase dám aj screen: Pred 3min som chytil skoro infarkt. Tento týžden som s obchodovaním spokojný žiadna chyba ale teraz ma fakt skoro porazilo. Počkal som si presne na setup ktorý chcem nastalo to čo som čakal aj kde som čakal vstupil som presne. Viem že sa toto stáva ale jednoducho ma to psychycky ničí viac ako strata. Neviem ako sa s tým vysporiadať len pre upresnenie. Vyhodilo ma to o 2 najmešie ticky z forex trhu kedže obchody zadávam inde. (td) nejaku vychytávku na psychiku v takýchto situáciach by som fakt uvítal. (td)

17789

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte
K tomu strachu
Strach je sucast Vas,nikdy ho nebudete uplne ovladat ani sa ho nikdy nezbavite ide len o to mu porozumiet,s pribudajucimi skusenostami Vas strach bude slabnut no ak sa aj napriek tomu dostavy v pripade ze mu budete dostatocne rozumiet budete ho moct poziadat aby odisiel alebo aby sa choval inak,v pripade ze to neurobi mate moznost ho nepocuvat/ignorovat lebo tak ako vy nemoze uplne ovladat jeho on nemoze uplne ovladat vas iba ak mu to dovolite.
Toto nie su moje myslienky len som ich prevzal od mudrejsieho a stotoznujem sa s tym
Snad Vam to pomoze :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

suhlasim s filipom. kazdy ma strach, ale mozeme sa ho naucit v svoj prospech. Dokonca som niekde cital ze ked mate strach, tak prebieha v cloveku urcity chemicky proces ktory by ste nepovedali ale dovoli nam lepsie reagovat a rychlejsie a ovela schopnejsi ako ked strach nemame. Len sa musime naucit ten strach ovladat.

igiis, ten vstup bol na modrej sipke a vystup bol tiez na modrej?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

pár námětů na přemýšlení:
1. proč si do grafu maluješ čáry, když pak obchoduješ proti nim?
2. proč máš na každém grafu jiné čáry?
2. proč neposuneš na nulu, když trh nemá sílu udělat nové low nebo prorazit tu tvojí čáru
3. proč zrovna tento MM? Proč máš SL 150 USD, v obou těch obchodech by ti klidně stačil menší, je fixní SL v něčem horší než ten tvůj "logický" na korekci? Proč ne třeba SL 100, PT 150?
4. zkus si do grafu kreslit čáry, které dopravdy něco znamenají jako např. denní high, low a 50% retracement a sleduj co u nich trh dělá - to samotné k slušnému obchodování stačí - nebo proč si myslíš, kde dneska Evropa dole obracela a US obracelo po open. A teď aktuálně dělá US korekci na premarket high (vše na ES, TF není můj trh). Když už začnu používat S/R, tak bych to mělo mít nějaký reálný význam a pak bych to měl i využívat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: Ono zo zaciatku je ten strach silny, ale po takom roku aktivneho obchodovania to celkom opadne a zmeni sa to na ine - ked uvidis svoj signal - nebudes vahat a budes sa skor obavat aby ti vstup neusiel, pricom ti bude uz uuplne jedno ci bude SL alebo PT.
Inak co sa tyka vstupov, pri prvom obchode si trochu lutoval ze si mal maly PT, pri druhom si zas lutoval, ze si chytil SL. Na to treba konzistentny pristup - bud vzdy vyberat iste PT, v prvom pripade ti ho trh dal, v druhom ti tiez dal nejakych 100 usd, alebo tahat vacsie PT, ale zmierit sa s tym ze treba podrzat SL, nepritahovat ho agresivne a plakat ze si skoncil na BE. To sa musis rozhodnut sam - lebo trh ti ponukol obe varianty - napr. dal isty PT 100usd pre obchodnikov ktori vyberaju iste zisky, a potom dal vacsi zisk pre tych co tahaju vacsie PT. Ty si nevedel co chces, resp. bol si ani to ani ono a skoncil si -20, najhorsie ako sa v danej situacii dalo, napriek tomu ze trh ponukol tie profity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TAk mne sa podaril dneska dalsi vstup. sice som pisal ze uz koncim, ale ako sme s mojim drobcom tradingovali (vid tie nezmyselne obchody nizsie), to som ju ucil ako sa tradinguje, aa ze jej to klikanie mysou ale teda ide :D , tak som nasiel prilezitost na prelom stredne dobeho trendu ktory je vytvoreny v hlavnom trende a vstupil som na prieraze

17794

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...