Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MNovak:

mozes napisat aj ako si obchod ukoncil? Svoj system si popisoval ako jednoduchy a mechanicky, ze ak vidis ze trh raste nakupujes a naopak, ked klesa tak predavas. Mas pri takomto systeme nejaky prepracovanejsi MM (postupne zatvaranie pozicii na urcitych urovniach, trailing stop a pod.), alebo iba fixny SL a PT?

Diky za pripadnu odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll Napsal:
-------------------------------------------------------
> jen doplním, co tu nikde nepadlo: a sice, že určit
> dlouhodobější trend a vybudovat nějakou
> mechaničtější vstupní strategii sice není práce
> pro jaderného fyzika, ale to, na čem ještě více
> záleží je správný trade a money management:
>
> 1) to kam umísťujeme základní SL
> 2) to, kam a kdy přitahujeme SL
> 3) to kam umisťujeme PT či vystupujeme ručně
>
> neni pro tohle krásnějšího příkladu než mojeho
> včerejšího obchodu na YM, kdy jsem špatně
> přitáhnul SL kvůli rychlejšímu protipohybu,
> správně měl být o dva ticky výš, než jsem měl..ve
> výsledku to je pak -35 USD/kontr. namísto +220
> USD/kontr. ...
>
> důležité je, že jsem provedl analýzu chyby, poučil
> se z toho a vytvořil si k tomu obrázkový manuál,
> jak to mám dělat správně..
>
> majkll
>
> "Spousta lidí se nesnaží na trzích vydělat...snaží
> se nikdy neztratit."
>

Ahoj, na TF mě to včera vykoplo ve stejných místech taky to bylo těsně vyťuknuté SL na tom rychlém protipohybu..
:D místo PT 800USD tak přišla ztráta 200 USD... v testech se to občas taky stalo, ale SL v logických zónách to nebylo o moc úspěšnější... resp. SL býval o dost vyšší a když už byl vyťuknut bolelo to víc, než to, co teď používám... budu to muset víc nakoukat, je pravda, že vstupní svíčka tam byla dost volatilní a pocit, že SL nebude stačit bo není na ideálním místě jsem při vstupu měl... každopádně se chci managování SL věnovat víc v dalších testech... už se těším, jestli na něco "příjdu" :D Z jak vekého vzorku dat se ti podařilo vytvořit analýzu téhle chyby?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll
Dlouhodobě mi funguje klást SL nad high bud vstupní svíce nebo té předchozí, podle toho, která má větší high.
Jinak já bych zde vstoupil až na druhé červené svíci a SL umístil nad ni. Takže bych se určitě posunul někam k profitu.

Jardat
Po deváté hodině tam byly naakumulované nějaké příkazy, proto trh šel krátkodobě long.Nemělo to sílu přetlačit trh. Takže se vydal do původního směru short. Před desátou udělal pěkný zpětný pohyb a jakmile rozjel short v 9:55 tak jsem naskočil.

m.hunter
Výstup jsem řídil podle MA20. Trh mě vyhodil s 54 bodíky.
Já používám dva druhy výstupu. Buď trailuji SL nebo vystupuji na pevný PT nebo používám kombinaci obou.
Pokud vidím, že jde období, kdy trhy málo trendují tak výhradně vystupuji na pevném PT.
Ziskovost obou výstupů je v dlouhodobém horizontu přibližně stejná, resp. trailování je o něco výhodnější.
Pokud, ale se teprve začíná s obchodováním je výhodnější pevně nastavený PT. Předchází se tak nechtěnému emotivnímu jednání a zasahování do trhu, protože můžeme vypnout monitor.
S/R úrovním nepřikládám velkou váhu. Je to spíše něco pro pozičního obchodníka. Pro intradenního má význam aktuální směr trhu a do toho ve vhodném místě vstoupit. Směr trhu se mění mnohokrát za den.
Nikdy nevím dopředu, která vlna trendu jak bude dlouhá. Proto pokud se otáčí tak vystoupím.
Pokud přijde období, že jsou vlny velmi krátké a vyhazují mě na stopce pak přestanu obchodovat.
Samozřejmě je výhodné obchodovat v době, kdy bývají časté větší pohyby. Už tady o tom byly vydány statistiky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

bylo tady dnes napsano hodne zajimaveho a ja bych to rad doplnil z uplne jineho pohledu. Stejne jako kazdemu vychazi v dotazniku pana Tharpa, ze je jinym typem tradera, tak kazdy ma vlastni pristup k trhum.
Bylo tady napsano, ze je dobre obchodovat s trendem - podle me je stejne tak dobre obchodovat proti trendu.
Bylo tady napsano, ze trade management je dulezity - podle me moc ne, protoze mam vstup a od nej je vsechno dane, mam pevny SL a PT, vydelava to, takze to neresim. Dalo by se hodiny testovat a pak z trhu vyrazit vice, ale proc to delat, kdyz staci prikaz nachystat dopredu, pockat si na vyplneni a pak zbytek prace nechat na trhu. I takhle jednoduche to funguje.
Bylo tady napsano ze S/R nejsou dulezite, dulezity je aktualni smer trhu. Pro me jsou extremne dulezite S/R a aktualni smer trhu muze byt v rozporu s tim, co se chystam udelat.
Takze vicemene 4 rozdilne pohledy na trh a kazdy funguje. Takze jde jenom o to najit si svoje edge a toho se drzet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:
pod pojmem trade management si osobně představuju kompletní úkony spojené s obchodem, jako jsou i umístění základního SL, umístění PT...tj. nemyslel jsem tím výhradně, že člověk musí nějak obchod řídit..tj. možná jsi mě špatně pochopil...

mira k.:
výborné přirovnání k tomu hubnutí, myslím, žes to vystihl dokonale...

MNovak:
ten můj graf je 5minutový, tj. je něco jiného vstupovat na druhé svíci po rozjezdu na 1min a na 5min..ale souhlasím, že to byla dobrá situace pro second entry, ale já do toho nešel kvůli tomu silnému odmítnutí při retestu low těsně po mém vstupu...

--------
jinak jednoznačně souhlasím s Láďou, přístupů je strašně moc..a problém takové diskuse s mnoha diskutujícími je právě ten, že každý prezentuje ten svůj přístup..tj. mnohem víc lze podle mého získat např. ze skupiny traderů, která obchoduje podobný styl - ta se pak může celkově hodně posouvat dopředu...takto jeden napíše něco a druhý to vyvrátí, protože pracuje jinak, a tím může toho prvního rozhodit a zmást...a přitom obě cesty mohou být funkční...tj. celkově je takové fórum trochu schyzofrení...a proto si i myslím, že přínosnější než tahle hromadná diskuse by bylo sdružovat se do konkrétních vláken (market profile, supply/demand, trendová price action, protitrendové obchodování price action atd.)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky vsetkym za zaujimave prispevky o vasich pristupoch. Teraz uz len najst vhodny pre seba :)
Tak lahko to znie...

MNovak:

"Pokud přijde období, že jsou vlny velmi krátké a vyhazují mě na stopce pak přestanu obchodovat."
-to bude asi jedna z najtazsich veci v tvojom pristupe. Celkovo pri trendovom obchodovani- kedy sa treba radsej drzat od trhu dalej

Este raz diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m.hunter
Je potřeba si uvědomit, že takové období, kdy se nedaří přichází každému traderu. Není to, že by to bylo jen u mého přístupu. Zde musíš mít vypracovaný management "co dělat, když to přijde". NEPOMUŽE měnit systém, jak to dělá většina lidÍ. V prvé řadě je potřeba snížit objem obchodů, redukovat kontrakty. Pokud se stále nedaří pak prostě přestat obchodovat ten den. Pokud to nejde ani další den, můžeme přestat do konce týdne a udělat si volno.
Nebo to lze udělat i podle propadu na účtu. Stanovím si propad na účtu a pokud ho v týdnu dosáhnu pak přestanu obchodovat. Podle mých zkušeností takových drsných období nebývá mnoho, ale dokáží potrápit.
Někdy nemusí být nutně propad, ale vystupuješ kolem B/E. To je taky nanic. Je lepší přestat a začít další den.
Pravidelným obchodováním budeš získávat stále více zkušeností, které tě budou posouvat ke větším profitům. Tady žádná teorie ani knihy nepomohou. Pilovat svůj obchodní styl můžeš i na demu, ale musí to být poctivě jako v realu. Neohrozíš tak svůj účet. Když uvidíš, že pravidelně začneš vydělávat pak se dá velmi snadno přejít na live.
Důležité je dělat všechno pro to, aby jsi neztratil účet než získáš dostatek zkušeností. Člověk musí být velmi trpělivý, protože tento proces trvá několik let. Kdybych to měl přirovnat je to jako dělat několik let vysokou školu a pak po studiích začít pracovat, získávat zkušenosti a mít svou první drobnou výplatu, která se časem ovšem bude navyšovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vím že po boji každy generál, ale už jsem vzhůru po odpolední ,analizuji včerejšek a jak jsme se tady různě poslední dobu bavili, tak ze včerjška tam byli zajímavé situace. Jinak po porozumění na 1´tf mám jen čáry -HOD ZELENÁ, LOD ČERVENA, významná S/R premarketu MODRÁ na 5´ zajímavé S/R z denního grafu -červená, 60´tf -modrá, 30´tf - zelená. at se dari

17758

17759

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...