Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj traderi,
jen uvoden napisu ze zde nenajdete zadne obrazky ani konkretni navody jak urcit trend.Bude to spis zamysleni jak by mel trader uvazovat s ohledem na svuj OP a system.
Kdysi jsem si polozil otazky CO je to vlastne trend JAK vypada a KDY se tvori. Neumel jsem ani na jednu z nich najit uspokojivou odpoved. Jasne, kazdy vidi na leve strane grafu 1000us pohyb a tim je vse vyreseno. Zacne ihned skoumat jak se dalo do pohybu naskocit a s jakym paternem se dalo vydelat. K tomu jeste na foru nekdo prihodi brilantni analyzu pohybu a trend je na svete. Bohuzel tak jednoduche to v zivem obchodovani neni a je treba trochu vice premyslet. Nehlede na to, ze 1000us pohyb nemusi byt vubec trendovy, docela dobre to muze byt volatilni korekce proti trendu.
Ja osobne neocekavam zadny 1000us pohyb a kdo napise ze ANO tak vesti z kristalove koule. Nikdy to nikdo nebude vedet a ani z podstaty emocniho chovani na burze, proti kteremu nebo s nim obchoduji profesionalni traderi, ani vedet NEMUZE. Takovy jedinec by musel znat vsechny prikazy na burze do detailu vcetne obchodnich planu a nalad jednotlivych ucastniku!! Moje jedina sance je obchodovat na mistech kde jsem si jisty ze tato situace ma velky potencial vzniknout alespon s 50% pravdepodobnosti!!! Jsou to vzorce chovani ktere se stale opakuji a kterych pri pozornem sledovani a natrenovani muzeme vyuzit ve svuj prospech.
Patrne nejjednodussi cesta k urceni nalady/trendu/ na trhu je sledovani vyssich TF. Ja osobne pouzivam techniku kterou jsem si sam sestavil a nazval jsem ji Struktura trhu. V podstate se jedna o sledovani struktury jednotlivych swingu na vyssich TF a na zaklade jejich vyvoje obchodovani ve smeru Struktury. Neni to nic prevratneho ani sloziteho a nekolik traderu ktere jsem tuto techniku naucil pouzivat ji denne pouziva k analyze trhu take. Je pouzivana na 60m a 30m grafech a pokud oba TF maji strukturu ve stejnem smeru tam na 1m bereme signaly pouze do smeru struktury vyssich TF.
Delka trend. obchodu je pro me na 1m grafu stanovena na 210us protoze je to muj PT a pokud se obchod vydari tak je zapsan do deniku jako trendovy - tedy spravne urceny kratkodoby sentiment - nic vic. Delky trend. obchodu odlisuji zvysujicim se TF kde na 1h grafech je to 1000us, ale princip je stejny jako pro 1m TF /bavime se o trhu Russell/
Jiste je mozne urcit aktualni pravdepodobny smer trhu jinak, ale vzdy je dulezite aby to melo nejaky logicky zaklad, tedy hlavu a patu. Velmi dobry pomocnik jsou take SR urovne, ale o tom snad jindy.
Naposledy pripomenu ze obchodovani s trendem je daleko jednodussi a pro zacacek mene stresove nez obchodovani korekci DB,DT, DIV atd.

muj nazor .....at se dari focus






Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus
Ty jsi těch tisíc snad přivolal. Nebo máš kouli? Tak ohromný short jaký byl dnes ráno už dlouho nebyl.
Určení trendu není nic těžkého. Pokud obchodujete 1M tf tak stačí klouzavý průměr MA 20x50. Pokud se kříží dolů, tak to znamená short a hledám vstupy na tuto stranu. Např. dnes na FESX vstup v 9:55 short.
Samozřejmě stejně úspěšně pro určení trendu lze použít vyšších tf a taky další různé indikátory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste prikladam z meho OP - 10 Golden trading rules - k zamysleni :)


GOLDEN TRADING RULES

1 MÍT PLÁN A STRATEGII

2 DODRŽOVAT TENTO PLÁN A STRATEGII

3 POUŽÍVAT STOP LOSS

4 KONTROLOVAT A REDUKOVAT RISK

5 NECHAT RŮST PROFITABILNÍ OBCHODY

6 OBCHODOVAT S TRENDEM

7 NEOBCHODOVAT FUNDAMENTY

8 SPOLÉHAT V TRADINGU JEN NA SEBE

9 MONEY MANAGEMENT + PS

10 DISCIPLÍNA 100%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Filip:
Zrovna včera byla oba obchody z mého pohledu úplně ukázkové. 1 obchod byl na flipu k 123 na SR a druhý je má oblíbená varianta protitrendového vstupu, ke kterému ovšem musí být splněno několik podmínek, jejichž popis přesahuje možnosti tohoto příspěvku. Co se týče mého pohledu na trh, byť vycházím z jednoduchých věcí, těžko ho jednoduše a rychle popsat, to je na mnohastránkový manuál. Hodně najdeš ve vlákně J.Rosse, použij vyhledávání.

Dillinger:
Moc brzy - protitrend se dá obchodovat buď rychle, nebo pomalu. Ale jak jsem psal výše, nechce se mi to popisovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Focus:
Velmi pěkně popsáno! Obchody by měly být vždy do směru vývoje struktury trhu, hodně záleží, pro jaký profit do trhu jdu, pokud budu primárně cílit na 1000 usd, budu vstupovat v rámci jiné struktury a jinde než pro primární cíl 200. Ale i když budu cílit na 1000 usd, nikde není psáno, že se tam trh dostane a obráceně, že z 200 usd nemůže být 1000. Je to i o způsobu řízení výstupů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen doplním, co tu nikde nepadlo: a sice, že určit dlouhodobější trend a vybudovat nějakou mechaničtější vstupní strategii sice není práce pro jaderného fyzika, ale to, na čem ještě více záleží je správný trade a money management: 1) to kam umísťujeme základní SL 2) to, kam a kdy přitahujeme SL 3) to kam umisťujeme PT či vystupujeme ručně neni pro tohle krásnějšího příkladu než mojeho včerejšího obchodu na YM, kdy jsem špatně přitáhnul SL kvůli rychlejšímu protipohybu, správně měl být o dva ticky výš, než jsem měl..ve výsledku to je pak -35 USD/kontr. namísto +220 USD/kontr. ... důležité je, že jsem provedl analýzu chyby, poučil se z toho a vytvořil si k tomu obrázkový manuál, jak to mám dělat správně.. majkll

17725

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JIM36,
ale on trading je jednoduchý, ale nikoli snadný .. základy zná každý, myslím, že téměř každý se dříve nebo později dopracuje k fungujícímu a profitabilnímu plánu, ale jen na úrovni teorie, testu ... ale finální realita, tzn dodržování pravidel je zcela řádově někde jinde

napadá mi analogie s dietou .. principy diety jsou až triviální, jak zhubnout je naprosto snadné ... tak proč je kolem tolik lidí s nadváhou, obezitou, kteří se tak snaží zhubnout a proč mají farmaceutické firmy s doplňky výživy takové obraty ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...