Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

marcossoft ahoj, nemusis mi vykat.
k tvojim otazkam.
na objasnenie 50 retracement bude sluzit najlepsie tento clanok.
www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/retracement.html plus da sa najst aj dalsie pekne clanky o tom, neje to nic tazke sa to naucit.

a ako zisujem trend?
No jednoducho. ponimam trend ked cena sa dotkne 3x tej istej urovne. Cim je tych dotykov viac tym je trend silnejsi. hlavne sa zameriavam na protitrendove obchody pretoze chcem byt v trende uz od zaciatku a viest sa na vlaku od prvej stanice, takze k tomui vyuzivam aj divergence ktore su tiez velmi silnym nastrojom. To je tak zo siroka ponimane. a potom samozrejme mam este vstupnu techniku pomocou ktorej stupujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Rogi: [/bold]
Ahoj,
možná by jsi se měl trošku pozastavit...
Mám z těch tvých příspěvků pocit, že ohybáš LIVE příliš přes koleno a asi na to ještě nejsi ready.

Dřív (SIM) jsi měl většinu v pohodě. A teď šílíš.
Buď jsi odfláknul SIM, nebo s tebou cvičí emoce (tipnul bych tohle). Každopádně střídat SIM a LIVE je podle mě blbost.

Osobně jsem šel do LIVE, abych zjistil jak vypadá skutečný pocit z tradingu.
Ale stanovil jsem si ztrátu, po které jsem byl rozhodnut přestat (naštěstí jsem na INTRADAY skončil jen -37USD).
Zato Spready mi udělaly jedním zářezem skoro 1000 USD.


Osobně teď řeším jiný problém.
Vím toho už příliš moc a defacto nevím nic :(
Začínám ještě více zprimitivňovat a začínám od absolutních základů.
Zkus to samé. Najednou se ti začne otevírat uplně jiný svět.

PS: občas se vyplatí se na všechno vykašlat a dát si třeba 14dní pauzu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tuna mas ukazku aktualnej mojej priebeznej trendovej analyzy na NQ. ten trojholnik inak bolo krasne ako sa vykresloval vcera. pojeho prerazeni sa cena dotkla hlavneho trendu a opat vystartovala hore a vytvara tak kratkodoby trende, a o par dni mozno uz zajtra sa bude tvorit stredno doby trend. Ja som prisiel na to ze mozes obchodovat co kolvek 3U, 123, rossa atd, ale trendy su zaklad a ignorovat sa ich neoplati.

17796

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yax:
1. proč si do grafu maluješ čáry, když pak obchoduješ proti nim?
2. proč máš na každém grafu jiné čáry?
2. proč neposuneš na nulu, když trh nemá sílu udělat nové low nebo prorazit tu tvojí čáru
3. proč zrovna tento MM? Proč máš SL 150 USD, v obou těch obchodech by ti klidně stačil menší, je fixní SL v něčem horší než ten tvůj "logický" na korekci? Proč ne třeba SL 100, PT 150?
4. zkus si do grafu kreslit čáry, které dopravdy něco znamenají jako např. denní high, low a 50% retracement a sleduj co u nich trh dělá - to samotné k slušnému obchodování stačí - nebo proč si myslíš, kde dneska Evropa dole obracela a US obracelo po open. A teď aktuálně dělá US korekci na premarket high (vše na ES, TF není můj trh). Když už začnu používat S/R, tak bych to mělo mít nějaký reálný význam a pak bych to měl i využívat.

1. abych vedel kde a na jake cene cekat od trhu prekvapeni, ale velkost sila S/R zalezi jakou ma prioitu (z denního,60´,30´tf) a jak se chova a jaky ma smer-trend trh;
2. sleduji hlavne 5´tf tam mam důlezita S/R z 30´15´5´, a na 30´tf důlezita S/R (denni,60´,30´), vstupni 1´mam jen HOD,LOD a dle mne důlezita S/R vykonana v PMK; v globale teda čary rozdeleny abych nemel na grafech jen same s/r a sledovat dle priority co se tam zrovna deje;
2b. davam trhu prostor, a viz dnesni obchody doslo k prolamovani tech s/r a kdybych dal pokyn nekde tesne pod caru
tak si vsimni aktyvace a hned SL , anebo uprk trhu; posledni dobu vstupuji automatem na lepsi cene(dle mne a pravidel) teda 150/300 a pak se snazim SL umistnit do log.zony na 1´tf, tzn. ze je nekdy 100,120,130,110, ale ne vic jak 150 usd a PT kdyz trh jede mim smerem tak buď pevny,nebo s/r,nebo EMA, nebo reakce na VOL indikator;
3.castecna odpoved v 2b, ale mi to pripada jako log. reagovani co se zrovna deje a samo sebou potecial, zda uz neni moc hodin,zda uz trh nema hlavni pohyb za sebou,zda uz jsem udelal danej den nejakej zisk a tak si vezmu jen tzv.malou domu cca 100 usd - zda je to k nečemu nevim ale v paperu to fungovalo.
4. ja ziju v tom ze ty moje cary pro mne neco znamenaji a jak si vsimnes tak se tam taky dost casto neco odehrava a fundamenty mne nezajimaji jen davam bacha kdyz se červenym vyhlasovanim blizi cas a reaguji;

tak to jsou odpovedi na tve otazky, dik za ne, kdybych se v necem pletl co nema logiku rad si prectu tvuj nazor, neurazim se, ucim se, ptam se, zkousim, pokousim stesti, ale mi nekdy pride ze zbytecne to moc koplikujem studujem atd. jen abychom se s klidem mohli vratit k zakladum a jak Petr uvadi k selske logice, no tusim ze jsem asi ted nekde mezi
fotbal 0:1 ok i kdyz z meho lajckeho pohledu jsem tam moc taktiky nevidel ;)
at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Rogi,

k tem linkam (s/r) daily high,low, close a open pouzivam v nastrojich "daily HLOC" a mam to zakreslene automaticky u mne ve dvou typech grafu a to graf vcetne premarketu a graf v Open Oc.case. Pokud to zkusis mit zakreslene, mozna najdes nejake filtry pro dalsi eventuelni prilezitosti k obchodum s dobrym potencialem. Myslim, ze najdes souvislosti.

Preji mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj, hlavně aby byl systém co nejjednodušší. Možná by Rogimu pomohlo, kdyby si dal od fóra na pár měsíců pauzu, protože si tady přečte pokaždé něco jiného. Tím myslím, že jeden člověk vydělal díky IMA, další díky FinWinu, další díky VSA a další díky magické kouli.. začínající trader to pak zkouší všechno skloubit. Patlá to do grafů páté přes deváté a nakonec netuší, co obchodovat.. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, dodělal jsem před nedávnem becktest. Rád bych Vás požádal o zhodnocení, zda tento systém je životaschopný. Nemám vůbec žádné srovnání s dalšími lidmy - systémy. Obchoduji intradentně TF s RB15. Obchodní hodiny 15:30-18:00 SL nejčastěji 130$ a PT nejčastěji 300$. Pročetl jsem nějaké postřehy a vydělat průměrně na TF 1.500$ / kontrakt se mi nedaří. Becktest jsem dělal od Září 2008 do Srpna 2011 (36 měsíců). Pro start mám vyhrazeno 7.500$ Děkuji

17805

Link to comment
Sdílet pomocí služby

topaz:

1500/kontrakt na při živém obchodování není dogma. Ale v backtestu bych to bral jako základní cíl. Zkus to měsíc na simu a uvidíš víc, jestli se tomu přibližuješ.

Komise jsou započteny v tom průměru 690/měsíc? Asi ne. Což znamená, že o $100 je zisk nižší. Sem tam nějaká chyba, nevyplněný limit nebo vyšší skluz při plnění a systém je dole.

Toť můj názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Topaz:
průměrný měsíční zisk odpovídá dejme tomu necelým třem průměrným PT. Obchod máš v podstatě každý den. To by se mně na tom systému nelíbilo, proč tolik obchodů, když ve finále vydělám to co odpovídá třem úspěšným obchodům, z toho dva pokazím a jsem v .... Já bych zkusil jak by to dopadlo kdybych si z toho backtestu vybral jenom ty opravdu pěkný obchody. Pokud třeba vstupuješ jenom podle indikátorů, zkusil bych si nechat jenom ty co odpovídají nějakým základním pravidlům PA.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...