Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to marcossof Je to klasický FinWin ale bez patternu BigV (nesedí mi). to lordberry Papertrade jedu od 1.9.2011 viz příloha, dva měsíce to šlo a pak pád na téměř 0$ je tam i dnešní seance. Jsou to přesné výsledky se započtenými komisemi (4,4 USD/RT) i skluzy +-15$. V těch 690$ jsou už započteny i komise. to Sydney22 Vyzkouším ale vybírat obchody, jedu podle plánu a moc si vybírat nemůžu, potom bych porušoval plán pokaždé. Není to špatný nápad a zkusím být více selektivní a počkat si na naprosto perfektní příležitost. S PA kombinuji vstupy třeba DT-DB.

17813

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis a ostatní, kteří mají problém s tím, že vás vyhazuje trh na utažených SL: myslím, že ten parchant, který šel po tvém SL byl maximálně tvůj špatný trade management..viz obrázek, který to asi popíše nejlíp..taky to krásně navazuje na to, o čem jsem psal tady: http://www.financnik.cz/forum/read.php?18,62016,202274#msg-202274 myslím, že tohle jsou maximálně cenné příspěvky, které jsou podle mě daleko užitečnější než to, že Franta vstoupil na obdélníčku a Lojza na půlkroužku.. majkll

17814

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:

Prvý PT som mal tesne pod tou tebou naznačenou úrovnou preto som trailol SL na BE aby som už bol "risk free". S čím máš pravdu je že BE nieje v logickej zóne ale tak to nemám ani nastavené vzhľadom na to že chcem byť ako som povedal odprostený od rizika. Inak druhá modrá šípka už je pod vyhodenia BE som posúval po pretnutí prvého PT.

Musím sa na to pozrieť aj pri testoch a pri live tradoch ktoré takto dopadli a skúsiť dačo vymyslieť. I keď práve na začiatku uprednostnujem byť ako som spomínal čo najskôr risk free kvôli hlave. (tu)

Určite majú takéto príspevky zmysel preto žiadam o radu keby to nemohlo byť poučenie pre mna a aj pre iných tak by som sem nič nedával a neprispieval. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

topaz:

i s komisemi to je málo. Jinak teď je těžké období.. Já mám říjen dle BT ztrátový a to samé live. Listopad už jde, pač klesla trošku volatilita a víc mi to sedí + jsem upravil MM (asi hlavní důvod, že už to zase jde v černých číslech). Někdo ti to tam psal, že vydělat při tom počtu obchodů a velikosti PT jenom 690, mu přijde málo. A pořád se vracím k tomu, že to je BT, realita je fakt o třetinu minimálně horší - hlavně v začátku.

Zkus si s tím pohrát a zvýšit % úspěšnosti ziskových obchodů. Můj kamarád, co teď začíná, tak nedávno FinWin testoval a dosahoval při osmi obchodech denně (celou seanci, bral všechny patterny a signály) zisků v BT přes 2000 na kontrakt, takže to v BT určitě jde dosáhnout. Nijak to nefiltroval, takže s přidáním pár pravidel, by vydělal na papíře ještě víc. Akorát měl nizkou úspěšnost, ale vysoké RRR (což zase vyžaduje neposouvat moc na BE a s tím pěkné nervy)

Mirro:

ty indikátory jsou z balíku BackTestHelper. Nejsou zadarmo. Byly free pro Ninju 6,5, ale pro NT7 jsou jen za love. Já si to pořídil kvůli backtesthelpru, aby mi šlo testování od ruky. Když o to budeš mít zájem, tak trochu zagoogli nebo to najdeš na FB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

tohle je nešťastné, já už jsem na to taky došel..neni dobré někomu vnucovat svůj styl...to, co jsem ukázal já, byl obecný problém, obecný princip..to co ukazuješ ty, je tvůj specifický styl..a navíc - ani jak si to naznačil ty to neni často růžové, protože trh se jednoduše už nevrátí a vystřelí nahoru...

iigis:

začínáš live a hned jedeš víc kontraktů v 6E? nebo tuším, že jsi někde psal, že jedeš forex ale do fóra dáváš obrázky futures (což mi přijde trochu divné:-)...každopádně takové "risk-free" bývá zpravidla "risk-blbě"..tj. v tvojem případě bych se nad tím vůbec nepozastavoval a nenadával na nějaké parchanty, kteří tě vymetají, ale spíš bych to bral tak, že je úspěch když mi ten runner párkrát za měsíc s tím risk-free vyjde..

ale o tomhle problému se špatným utahováním SL jsem psal už tolikrát, a navíc i velmi podrobně, že už se mi to absolutně nechce opakovat nějak obšírněji..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll kto komu co co vnucuje, ty si napisal svoj nazor ako by si to riesil ty, ja som napisal tiez.
Je to diskusia. To ci si uz obchodnik z toho nieco vezme, z tvojich veci alebo mojich je na nom samotnym.
Inak to nebol ziaden specificky styl ja takto neobchodujem, len boli to veci ktore mohol obchodnik vidiet pred tym ako do obchodu by vstupil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis Napsal:
-------------------------------------------------------
> tak a po dnešku už fakt neviem či tam sedí dáky
> parchant a čaká aby ma vyhodil a potom sa
> rozbehol. Na psychiku horšie ako strata. Druhý deň
> za sebou namiesto +300tick mám 20....

tak proc nevstupujes na te hranici 1.3490? Mas tam 4 doteky a pokud je to i nejaka hladina z mesice, tydne apod., tak je to idealni misto na vstup?
Neco podobneho jako 734.00 na prvnim grafu na teto strance nebo treba open dnes na ES? Proc si to obchodovani delate tak slozite? Staci si najit na vetsich TF silne S/R a pak na nich vstupovat. Pokud to chce nekdo vybrousit k dokonalosti, tak muze cekat na nejake potvrzeni v T&S apod, ale jde to i bez toho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@iigis Aj ja som mal dnes obchod kde ma vyhodilo a usla mi 1 noha ranneho home runu FESX, nebol to jediny obchod dna ale zbytocny leak penazi. A rovnako ked analyzujem situaciu to bolo vlastnou ignoranciou toho co viem o trhu. :)

V pripade tvojho obchodu - natura aukcie je taka ze ked trh na hornej urovni neprerazil ale nasiel predavajucich tak sa vrati tam kde najde nakupujucich. Tj pravdepodobnost vyhodenia so SL v strede tej balance velmi vysoka. Ak ides po vysoky target nechat SL tam kde bol a cakt ako sa situacia vyvinie mi pripada viac logicke.

Rozmyslal si nad sadami kontraktov a scale-outoch? V pripade FX realizovatelne aj s mensim acct. Proste vidis ze to tam trh neprerazil, miesto posunutia SL odoberies z pozicie - tak aby profit pokryl SL/cast SL a spokojne cakas co sa stane. Tak to robim ja momentalne na FESX.

...

Most of the trading errors you are likely to make will stem from you attitudes about being wrong,
losing money, missing out, and leaving money on the table. These are called the four fears.
When you are fearful your awareness narrows. You cannot perceive other possibilities or act on them
properly even if you did perceive them because fear is immobilizing. Physically it causes you to freeze or
run, mentally it causes you to narrow your focus of attention to the object of your fear. This means that
thoughts about your options, as well as most of the information available from the market will be
blocked. You will no longer think of all of the rational things you have learned about the market until you
are no longer afraid… the event is over"
-Mark Douglas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal:
-------------------------------------------------------
> Staci si najit na vetsich TF silne S/R a pak na nich vstupovat.
> Pokud to chce nekdo vybrousit k dokonalosti, tak muze cekat na nejake potvrzeni v T&S apod, ale jde to i bez toho.
>

Tohle je zcela pravda. Dokud jsem se soustředil jen na SR úrovně, byl můj OS ziskový.
Jak jsem tam začal patlat další věci, je to jen ztráta za ztrátou (naštěstí SIM).

To mi připomnělo Ivo Tomana "Zprimitivněte k úspěchu...". Takže se o to pokouším ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...