Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Topaz:
máš tam v jednom místě třeba snad 8 obchodů na střídačku zisk ztráta a výsledek je tak +100, jeden pořádný obchod by ti vydělal víc. Říkáš RRR přes 2, ale to je průměr a s průměry je to všelijeké :). Já bych tam nechtěl takovou sérii obchodů kde jedním jenom zaplácneš ztrátu předchozího a nic nevyděláš, v této sekvenci máš RRR kousek nad 1. Takže mně z toho tak nějak vyplývá, že buď v těch obchodech nejedeš na RRR přes 2 nebo brzo přitahuješ SL a trh tě vyhodí.
Uvažju nahlas: mám tam 4 zisky a 4 ztráty, nevydělal jsem v podstatě nic. Co kdybych udělal jenom 2 ziskový a 2 ztrátový, ale s RRR = 2? Někdo třeba řekne "to byl ale těžký den, trh všelijaký, měl jsem co dělat abych neskončil ve ztrátě, ale nakonec jsem přece jenom na nule". Jenomže na nule je i ten co vůbec neobchodoval protože byl trh všelijaký :)).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vďaka za rady vážim si to:

Tak po poriadku:

Majkll: Analýza cez NT a vsutpujem do forexu takže tam nieje problém rozdeliť pozíciu. Inak ťažko teraz strielať do vzduchu musím si k tomu sadnúť a na niečo prísť čo by bolo vhodné lebo teraz si povedať aha mal som to urobiť tak neušiel by mi PT je tiež odveci...

yax: áno vstupovať na tej úrovni by sa dalo ale čakám aj na určitú situáciu v T&S a v orderflowe takže signál dostávam o niečo neskôr (z pohladu vstupenia hneď na S/R) ale zato to je potvrdené s vysokým Win%. Potrebujem vedieť pred vstupom či je cena ktorú chcem ocbhodvať unfiar z celkového vývoja a tak to chvíľu trvá.

zdq: rád ta tu opäť vidím:).. Mal som pri high toho mikro balanc jeden scaleout 1/4 pozície. Po tom automaticky posúvam na BE. Keď sa na to pozriem cez ten návrat do value tak máš pravdu že pravdepodobnosť vyhodenia bola vysoká kedže hodnota bola asi v okolí toho môjho SL. Ešte jemne offtopic dlho som ta tu nevidel stále aukcia orderflow? Ako sa darí? :)

Musím urobiť pár testov na jemne iný MM lebo teraz z halvy povedať urobím to takto nemá zmysel. Naštastie zajtra sviatok v piatok sa pani riaditeľka zlutovala takže mám čas jemne upraviť MM (ak vôbec).

Na závar si sám sebe skomne poviem že po vojne je každý generál ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sydney22 SL na všech 5 patternech mám striktně daný na 130$ s tím nehýbám, PT se mírně liší od 250-300$. Hodnoty mám vyladěné dle MAE/MFE kdy mám přes 500 obchodů. I tak to vychází jak jsem psal RRR 2.14 při papertradu. O těch 8 obchodech viz. fot. To se jen zdá doplnil jsem graf o grafické znázornění a je to jeden zisk a dvě ztráty a tak dokola. Bude to asi ten poroblém, když to co vydělám, hned ztratím a 0 od 0 pojde. SL vůbec nepřitahuju, jše nechám dojet buď SL nebo PT. Pokud ještě někdo má nějaké postřehy sem s nimi. Budu velice rád za každou radu :-) Díky borci

17817

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@iigis Jo treba si na to davat pozor, hlavne v takto jednoznacnej situacii. Forum citam. Stale idem na rovnakych principoch ... som nevyspekuloval nic lepsie zatial ... ak mas ale typ na nejakeho forex robota so 100%+ zhodnotenim mesacne vygoogli si ma a napis mi please. :)
Prakticky v lete som vobec neobchodoval, na jesen som spravil par zmien kvoli sucasnej nature doobednej session - trh FESX, vacsia orientacia na profil, strukturu trhu, aktualnu rotaciu z pohladu mikrokompozitneho profilu. Cize idem hlavne swingy dna, tj menej obchodov, vacsie targety. Na zaciatku som si musel zvyknut na obcas vacsie SL, ale momentalne sa mi obchoduje velmi dobre. Nenahanam kazdy mini-swing ale viac si vychutnavam tu analyzu diania, identifikaciu odkial-kam to ide, apod. A nejdem proti trendu. Ak mam identifikovane targety pre pohyb a este niesu dosiahnute nejdem proti pohybu. Proste pohodovy trading. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq:

To je fajn ja to mám nastavené tak že čakám vlastne len na jeden scenár ktorý má nastať (samozrejme očakávam ich viac) Sú dni kedy nastanú aj dva vtedy je radosť obchodovať. Vlastne mám podobný systém ako L2ST čo si mi doporučil. Len troška iné vstupné pravdila podľa T&S a delty. tento týžden mi tie runnery nevychádzajú ale zase risk je minimálny.

Vravíš že neobchoduješ proti trendu? Ako myslené predpokladám že nejdeš proti dlhodobému alebo aspoň strednedobúmu trendu a nie denným výkyvom, tam ja idem do protitrendu až až (vlastne skoro len).

PS: robota nepoznám ale popravde trading ma baví takže len stlačiť a nehať to na PC ma až tak nezaujíma. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rogi
len preto,ze si sa este nenaucil dostatocne pracovat so svojim strachom nie je dovod aby si sam seba ponizoval vyrokmi ako zbabelec.Si vo faze ucenia sa-poznavanie seba sameho a to chce cas.Mozno by ti pomohlo rozpysat si sam pre seba co je vlastne ten tvoj strach alebo iny neg.pocit,z coho prameni,preco prichadza atd dostat sa k jadru problemu,uplne inac to vyzera ked je to napapieri a mozes sa k tomu o par dni vratit ako ked je to len v hlave vo forme skrutenych myslienok a poocitov bez zaciatku a konca.mne to pomaha
S pozdravom filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...