Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak jsem (znovu) zažil pocity začínajícího tradera


Doporučené příspěvky

Tomasi, me by zajimalo, co planujete dal. Z clanku mi trochu pripadlo, ze jste si prosel tema dvema mesici a dost. To by byla urcite skoda. Hlavne ta zmena stravy je podle me hodne dulezita - pred nekolika lety jsem taky pocital kalorie, jedl 6x denne male porce (na obed treba jenom maso bez prilohy) a behem dvou mesicu jsem zhubl asi 10 kilo. Pak jsem pokracoval dal jeste asi mesic a potom prislo obdobi konce projektu, kdy jsem byl v praci treba i do dvou do rana a cele to slo do kytek - uplne mi to rozhodilo rezim a vratil jsem se zpatky ke vsem spatnym navykum.

Takze rozhodne bych nijak zasadne nepolevoval ;). Ja jsem letos zacal jezdit na windsurfu a to je taky pomerne fyzicky narocna zalezitost a pritom je to perfektni pocit, kdyz cloveka nabere vitr a doslova lita po hladine sem a tam uplne zadarmo - takze pokud vam tam jenom trochu fouka, mohu jen doporucit!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 49
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

tomnes: Tome, děláte ještě taichi? V knize se o tom zmiňujete.

Pro mě jednoznačně bojová umění. Je to vždy velká výzva. Osobně jsem se naučil trpělivosti, protože tam přichází výsledky často poměrně pomalu a taky vytrvalosti, protože když ji nemáte, tak se tím tuplem žádné nedostaví. Tedy alespoň v aikido, kde cvičíte roky a pořád si připadáte jako začátečník, co nic moc neumí. To insane video mi taky trochu připomíná zahřívačku na tréninku jitsu :)

Dříve jsem se na sport díval jako na něco navíc, jako na zábavu (ještě dříve, hlavně na střední, jako na pěknou otravu) ale teď, díky tradingu, to vnímám spíš jako prostředek, který mi pomáhá v dosahování cílů. Ono stačí i úplně obyčejné běhání. 3x týdně, každou "seanci" si proloužit třeba jen o 100m a stanovit si cíle jako v tradingu. Každý měsíc tak zvětšíte kolečko o kilometr (měsíční target) a za rok už uběhnete pořádný kus cesty (roční cíl).

Chtěl bych zkusit surfing, ale na to se budu muset přestěhovat k vlnám :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gizmo,

přestat určitě ne. Nadále máme v plánu hlídat si stravu, ale už ne tak striktně. Chceme též cvičit i dál, ale tak 3x týdně max. Někdy v listopadu přemýšlím o dalším workout programu, jménem HipHop Abs (od stejné firmy, co vydala Insanity workout). Je super, že jak člověk jednou začne, už má více vůle pokračovat. Jako v tradingu :-)

Tomas262,

zde v Algarve bohužel není žádná cvičící skupina, resp. jsem nenašel. Takže co jsem se přestěhoval, taichi necvičím. Samotného mě to nebaví, chce to ve skupině.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262:

S tým behom súhlasím ako keby som písal ja :) Mám ale jednu športovú otázku chodievaš behať na trať?..Lebo ja chodím do lesa a neviem ako si mám predlžovať vzdialenosť kedže končím tam kde končí cesta čo je len dákych 4-5km rád by som to predlžoval rozmýšlal som nad tým, že budem robiť túto cestu 1 a potom postupne až po 2x za sebou. Stiahol som si do iphonu aj distance meter ale bohužial nemám GPS signál:D tak ma napadlo či náhodou nepoužívaš dáky "tachomoeter" z obchodu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To iigis:

na to je jednoduchá pomoc -
nejlépe se Ti poběží když si s sebou vezmeš třeba 20 EURo a na konci si to na zemi zatížíš šutrem a pokusíš se od toho odběhnout co nejdál se povede k začátku dokud Tě to jako silně napnuté péro nepřitáhne dřív. Pak se pro to poběží už lehčejc protože budeš mít jednu motivaci navíc a pokud náhodou z dálky uvidíš na konci nějakého člověka pak poslední metry uběhneš cobydup a ještě budeš mít sílu na hájení svého. Pokud cestou někoho potkáš, pak Tě to asi přitáhne hned, nebo mu dáš už i nějaký náskok když si budeš svou silou jistý. Pak se i domů lépe poběží protože ten pocit je jiný než u obyčejného běhání.:)

Tomáš, ALL:
v jedné staré(1984 2.vyd.) kuchařce jsem četl, že lidé, kteří žijí na nedostatečné dávce bílkovin jsou málo iniciativní, spíše utlumení a málo výkonní, a že jim pak tyto vlastnosti brání, aby se dostali ze svého neutěšeného stavu.
Děti, které nějaký čas trpí těžším nedostatkem bílkovin ve stravě, mají postiženu i duševní činnost a nikdy se tohoto poškození nezbaví.

Bílkoviny nemůže ve výživě zastoupit žádná jiná živina a je tedy nemožné nahradit např. maso jakýmkoliv tukem. Bílkoviny živočišné mají cennější a výhodnější složení nežli bílkoviny z potravin rostlinných.

2 vejce se dají nahradit 75g hovězího či 60g kuřecího. (Krom toho ve vepřovém je 2x více energie než v hovězím, ale vepřové tam s vejci nezmiňují).

Také jen 3 plnotučná mléka energeticky stačí nezaměstnanému rezignovanému podle jiné kuchařky. Na rýži, bramborách a chlebu však ušetří 4x víc jenže to jsou zřejmě hlavně cukry (samej uhlík a vodík).

Mimochodem bílkoviny jsou základ diety "Kate", původně Dukanova dieta když už jde o to schazování tučných kil.

Hlavně aby pak u grafů nebolely zadky.:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se cviceni tyce, hodne kvalitnich cvicebnich programu je mozne najit zcela zdarma na youtube. Ja jsem si oblibil kanal cloveka jmenem Arnel Ricafranca, ty cviky jsou fakt dobre a pri dodrzovani jeho programu funguji velmi rychle. Jinak po zaregistrovani posila mailem ruzne newslettery, nektere jsou spis komercnejsiho charakteru, dost jich je ale opravdu uzitecnych hlavne co se tyce vysvetleni spravne vyzivy, jak vlastne funguje metabolismus, kde delaji lidi behem cviceni nejcastejsi chyby (ve smyslu maleho/pomaleho prirustku svalove hmoty) atd. Dost mi to otevrelo oci, napr. jsem netusil ze delsi kardio seance na treadmillu a podobnych strojich nejsou pro lidi kteri chteji nabrat svalovou hmotu vhodne protoze pusobi kontraproduktivne.

Dalsi dobry YT kanal o cviceni je BodyrockTV... proc, to uvidite sami :) Kdyz pominu vizualni aspekt tak ty cviky co Zuzka dela jsou taky taky super, i kdyz pravda vhodnejsi spise pro zeny. Ale vim i o chlapech kteri podle jejich videi jedou a maji dobre vysledky.

Jinak clanek jako obvykle vyborny, hodne me to motivuje. Jestli mam nejakou nejvetsi slabost tak je to prekonavani vlastni lenosti. Kdyz uz se do neceho poradne pustim tak jedu jak buldozer a v 95% je vysledkem uspech, ale NEZ se k tomu dokopu, to je vzdycky hroznej porod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych uvedl ještě jednu moji zkušenost.

Na základní i střední škole jsem ve sportu patřil k těm nejhorším, nikdy mi to moc nešlo a tak jsem dělal vše pro to, abych nemusel žádný sport dělat, bohužel ne vždy se mi to dařilo, a tak když došlo na běh, tak jsem vždy končil jako poslední. Uběhnout 1,5 kilometru mi trvalo víc jak 12 minut, přitom ti horší dokázali tuto trasu uběhnout za 6 minut, ti lepší za necelé 4 minuty.

Po ukončení střední školy jsem si řekl, že se dám trochu do formy a začal jsem běhat, ze začátku jsem celou trasu (cca 1 km) víceméně jen prošel, postupně se mi ale podařilo celý úsek uběhnout najednou, tak jsem si vytyčoval stále větší cíle, až asi za 3/4 roku jsem byl schopný uběhnout více jak 15 kilometrů v kuse, nebylo to zrovna sprintem, ale už jen to, že jsem to dokázal, byl pro mě skoro zázrak.

Nyní se snažím každé ráno cvičím a když to jde, tak i do práce běhám (je to cca 2,5 km), auto se snažím používat co nejméně. Zajímavé na tom, je to, že asi tak před 10 let mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohl do práce chodit pěšky, byla to pro mě absurdní představa, nyní mě štve, když do práce musím autem přijet :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...no a tak to funguje i v tradingu. Nejdřív to často vůbec nejde, zdá se, že jsem 100 mil pozadu za ostatními. Pak prostě trochu přidáme a krůček po krůčku na sobě pracujeme, testujeme, zkoumáme, trénujeme. Za chvilku už jsme trochu blíže ostatním. Tak pokračujeme dál a pokud vydržíme, tak s trpělivostí po nějaké době doženeme ostatní a třeba se dostaneme i před ně.

Vše lze dokázat, stačí chtít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jako clovek ktery je aktivni po cely svuj zivot (je mi 35) musim rict ze mi to pripada velmi usmevne...ha ha ha. Ale ja zase bojuji s tradingem a taky musim velmi mnoho veci obetovat/obetoval jsem. (treba nechapavou pritelkyni ktera se chce v zivote bavit, a tento program na cviceni zabalila za 14 dni)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

este doplnim moju skusenost zo sportu s dobiehanim. Ked som zacinal v klube, bol som taky zelenac, ktory nevedel co kde a ako, zatial co ostatni uz mali urcitu uroven. Lenze zatial co oni trenovali 3krat do tyzdna hodinu, ja som cvicil aj doma, celkovo 6 krat do tyzdna. Trening doma som si zostavoval sam, isiel som podla kniziek, pripadne som vymyslal sam, skusal som co ide a co je blbost...
Takto to islo asi 2 roky, a potom zrazu trener na treningu, vytoceny lajdactvom niektorych kolegov, zahlasil ze henten chalan je za 2 roky lepsi nez vy vsetci. A ukazal na mna :) A potom uz som nebol ucho, bol som jeden z najlepsich v klube, ucil som zaciatocnikov a chodil som na sutaze. Zaver je taky, ze ak do niecoho investujete viac nez ostatni, tak budete aj uspesnejsi. Skor alebo neskor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...