Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak jsem (znovu) zažil pocity začínajícího tradera


Doporučené příspěvky

tomas262, bohuzial pokial sa bavime o tradingu, nemozes sa "len" zucastnit. Bud vyhras, alebo prehras. Ak sa ti toci ucet okolo nuly, tiez je to vlastne prehra, pretoze za investovany cas a energiu si nic neziskal (teda ak nemas nejaku zvlastnu pasiu z pozerania na grafy). Preto je dobre ocakavat od seba vyhru, neuspokojit sa s nicim inym. A byt si vedomy ze to chvilu potrva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 49
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

s collou bych to nevidel zase tak špatně :) (běžně je na občerstvovačkách na cyklo závodech - člověka probudí do poslední fáze závodu)

ještě pak s nastřádanou únavou - tělo potřebuje nějaký čas na regeneraci takže trénovat když to nejde spíš uškodí (dlouhodobě) ... určítě to nechce ale nedělat nic ... chce to nějakou lehčí aktivitu třeba se jet (vyťapat - lehčí převody, větší kadence a třeba jen 30km) dokud se tělo nevzpamatuje z těžkýho období)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

na trading nahlizim trochu jako na zavody F1, nebo kterykoliv sport, kde neni jen dulezity pocet vitezstvi, ale konstantni vysledky. v mem pripade to je sice trochu zavadejici, vysledek obchodu je bud vyhra/prohra , ale snazim se o konstantni pristup. to me v minulosti trapilo nejvic, kdyz jsem schytal nekolik ztrat a uz jsem menil MM, OS, do toho nejasna mysl, atd..

co se tyce sportu, jsem na nem zavisly od mala a pokazde, kdyz na nejakou dobu (radove mesice) vynecham pravidelny dril (3-4x do tydne) v jakekoliv podobe (fitko, beh, kolo, atd) , tak to ma velky dopad i na muj vsedni denni rezim, pracovni nasazeni, chut jit do neceho noveho.

Parkrat jsem mel moznost pozorovat lidi, co zapasi s ruznymi programy pro formovani tela, dietami, atd. a musim rict, ze jsou to vesmes narazove "akce" , ktere je tezko dlouhodobe snaset, takze doporucuji spis zavest mene mucivou formu aktivniho zivota a snazit se u toho setrvat, prizpusobit zivotni styl, stravovani a vsechno do sebe postupne zapadne jako u tradingu :) . kazdopadne vyzkouset se ma vsechno...

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechci se tady sebechválit, ale pokud člověk vychází z určité praxe, kterou za život získal, tak fakt, že jsem vydržel 9 let cvičit 2-3 týdně fitness mě může opravdu ujistit v tom, že vytyčený záměr dojet do cíle tam prostě byl, je a bude. Jak psal RobCZ, zvyk je železná košile a neumím si představit, že bych už aktivně nic nevykonával. Sice už to není fitness, ale nahradil jsem to během na krosovým trenažeru. Myslím si, že vysportovaný mozek pak přemýšlí mnohem racionálněji a mnohem efektivněji. A hlavně, co je velmi důležitý, cíl je v konzistentnosti. Takže jak ve sportu, tak i v jiných aktivitách, jemu podobnému přeji mnoho úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes

je dobré vrhnout se do všeho tak pohlavě a s přesným evidováním každého kroku a hlídání si každé přijaté kalorie, před tím smekám. Osobně bych si takovým přístupem cvičení během dvou měsícu zprotivil a nikdy více bych se do něho nepouštěl. U mě musí všechno přicházet postupně a ne vše najednou, podle obecných pravidel "jak se to má správně dělat"

Ale z mé zkušenosti, co se cvicení týká mohu říct, že je velice nutné, aby daný sport bavil, protože jedině pak se dostaví výsledky (když Vás něco baví, tak nejde o výsledky, tudíž nevznikají frustrace z mizivého pokroku) a lámat něco přes koleno nemá smysl a výsledky nebudou, ani kdybyste měl vůli jak stádo bejků :)


Jdete správnou cestou, ale je třeba ubrat z plynu a bavit se tím a pokud to není Vaše alfa omega života, tak uvidíte, že se výsledky časem začnou dostavovat, ale je bláhové myslet si, že budete mít velké výsledky za 2 měsíce, jako to prezentují na onom DVD, všechno je o penězích a kdyby tam dali opravdové výsledky, jakých ti lidé dosáhli za 2 mesíce, myslíte si, že by jim to někdou koupil? :) Vezměte si knihy o tradingu a brokery, kteří říkají, že trading je jednoduchý. Rozdíl v tradingu a cvičení je ale bohužel ten, že v tradingu se dá celkem jednoduše lhát sám sobě a ostatním, ve cvičení to už nejde.

Osobně na tyhle DVD koukám jako na tahání peněz z lidí, ale nejsem ve Vaší situaci a nevím, jaké máte možnosti. Vidím to jako takový návod pro antisportovce, jsem proti tomu zaujatý.

Doporučuji zajímat se o literaturu a začít touto knihou obchod.ronnie.cz/s-2596-sportovni-vyziva-nancy-clarkova-nove-vydani.html (omlouvám se za reklamu). Je to kniha určená jak pro profesionální sportovce, tak pro amatéry a dozvíte se zde jistě mnoho potřebných věcí k budování svalů a optimální stravě. A zjistíte, že i v jídle se dá vymýšlet mnoho dobrých věcí, které Vám přinesou větší výsledky, než samo cvičení. Dále pak existuje mnoho knih o svalech a cvicích, je to jen o tom pátrat a zajímat se. Ale co Vám budu povídat, teorie bude vždycky jen teorie, důležité je, že cvičíte.

Tak doufám, že jsem Vám pomohl.

PS: dělám osobního trenéra, takže se samozřejmě můžem dohodnout, za 5000 vám udělám týdení trénink se mnou, sestavím Vám tréninkový plán přesně na míru a zrovna tak jídelníček :-D né, to je samozřejmě sranda, ale pokud budete chtít pomoct, můžete mě kontaktovat, taky jste mi pomáhal.

PSS: tuk se ve svaly opravdu nepřeměňuje :) Spíš se pálí a svaly se zvětšují a tím jak se zvětšují, tak napomáhájí dalšímu pálení, ale opravdu se z tuku sval nestane. Abych upřesníl možná mylnou představu.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Levatio,

díky za tip na knihu, určitě si jí přečtu.

Podstoupení programu nebylo s cílem nějakých zázračných očekávání, byl to spíše psychologický cíl - pokořit jisté staré "trauma". Nyní ale přemýšlím o nějakém pokračování, neboť jsem si myslím vytvořil slušný základ, který by bylo škoda trochu nerozvíjet. Určitě se mně už ale nechce tak tvrdě cvičit 6 dnů v týdnu. Pokud bych žil ještě v Praze, vaší nabídku bych určitě zvážil ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáš:
Plavat se tam u moře chodit nedá? To je lepší a účinnější než jakékoli fitness.
V té Kuchařce pro nezaměstnané je psáno - kdo spí jako by jedl. Takže stačí po plavání usnout a nemusím jíst:)
a tělo si k té energii schované v tukových buňkách cestu najde.
Ale chtělo by to alespoň jednou Vltavu na Živohošti od Céčka(CKM) k šutrům na druhé straně(49°45'23.272"N, 14°24'25.824"E) a zpět.
Sex na hubnutí prý používají hlavně dámy a prý si to dobře plánují a prý se to dá poznat podle toho co se během dne rozhodnou sníst.:)

Pro někoho je to tvrdě, pro jiného nic, jako v tradingu. Co se člověk namaká aby to šlo jako po másle - viz to video co jsem sem předtím dal odkaz a už to pak nebylo tvrdě.

Kde je dost svalových vláken tam se tuk jen tak neuchytí, ale v Česku kdo dřív stavěl svépomocí barák a po jeho dostavění zapomněl přestat tolik "jíst na druhou", tak je z něj tlusťoch.

Nedávno měli v Lídlu litr energeťáku za 10. Mám to tam podle GPS 2,50 km (zpět taky:)), vozil jsem to na kole na zádech po 6 kg a najezdil za odpoledne 75 km (20 min. na otočku). Pak zavřeli krám i 50% slevu. Mléko vozím po 8 a toho se vypijákuje mnohem víc a tam to ani nepočítám. Když se někdo z mladejch namane že mě jako předjede, nebo i ti s těma závodnickejma tričkama, tak jim prostě rychle ujedu. Výjimku jsem už dlouho nepotkal a to mám asi 28 let pořád stejné kolo (drátů už jsem ale potrhal dost) a pořád jezdí dobře a kyslík mi ho ještě nesežral.

Vůbec jsem se nezadejchal ale u Replaye se zatím zapotím víc.:)

Jak jsem psal - když už člověk nemůže tak může alespoň ještě jednou tolik a nemusí se u toho s výhodou oproti tradingu znovu fundovat vygumovanej účet.(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Jiří S.:
cituji: [ital]"Bílkoviny nemůže ve výživě zastoupit žádná jiná živina a je tedy nemožné nahradit např. maso jakýmkoliv tukem. Bílkoviny živočišné mají cennější a výhodnější složení nežli bílkoviny z potravin rostlinných. " [/ital]
To je veliký omyl, ktery je rozšířený po celém světě. Bílkoviny z masa (i z tuku) jsou pro tělo nestravitelné a zatěžující. (Tělo je musí nejdříve pracně rozložit, a pak je z nějaké části využije. Takže tělo sice nějaké bílkoviny dostane, ale ve špatné formě, a za cenu dalších negativních jevů na organismuz.) Jediné a nejlepší a nejsnáze stravitelné bílkoviny jsou ze syrové zeleniny. Doporučuji přečíst knihu: "Dr. Norman W. Walker: Omládněte" (legálně ke stažení zde: www.zdravinadlani.cz/download/index.htm). Je to tam nádherně a logicky vysvětleno.
Pokud se o to někdo zajímá, tak si mohl všimnout, že vegetariáni, kteří jedí syrovou zeleninu, jsou na tom se svým zdravím a kondicí daleko lépe než ostatní. Naopak vegetariáni kteří jedí (z neznalosti) vařenou zeleninu (vařením se zelenina znehodnocuje) , tak jejích zdraví a kondice upadá (z vařené zeleniny bílkoviny nedostanou, a ani ty zatěžující a méně hodnotné z masa také nemají).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...