Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč neuvidíme zlato za 2000


Doporučené příspěvky

Asi před dvěma týdny mi říká kamarád co se intradením obchodováním nezajímá ale velebí jak uspěšně investoval v bance na jeho portfolio(před pár lety) nyní zjistil že jeho portfolio není tak dobrý a chtěl se uchýlit ke zlatu,přesně jak píše článek,mediální masáž. Jelikož zlato sleduji ale neobchoduji a mám taky selský a zdravý rozum tak mu říkám at zlato už nechá napokoji. Nechce se nechat přesvědčit a ani to nehodlám dělat,byla to jen rada zdarma, ale i baalonek jde nafukovat jen do určité míry. No přeji mu at se mu zadaří, ale v duchu cítím opak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nemám nič proti obrazom a umeniu ale som pevným zastáncom zlata pretože obrazy sú fajn ale za 10-20 K eur si ich moc hodnotných nekúpiš zato nejaký kúsok zlata vo fyzickej forme áno a ako sa vraví, že zlato nakupujú len bohatí pravda to nieje aj obyčajný človek rád uchová svoju rezervu do skutočného a hmotného.
Áno niekto tu spomínal, že nehnuťeľnosti ľahšie predá ako zlato keby niečo.. sa prihodilo. No myslím že odhad, vyporiadanie z katastra atď kým sa kupec rozhodne pre dom či byt a zlato má certifikát, rozmery, čistotu neni o čom... dokonca som niekde čítala keď chce majiťeľ zlata úver založí ho v banke a dostane menší úrok proste do úschovy lebo je vysoke percento úspešnosti že svoj dlh vyplatí. Rovnako tak ľudia s vačším príjmom majú nižšiu úrokovú sadzbu na spotrebný úver ako človek čo má 600 eur mesačný príjem.

Len mám amatérsku otázku, čo vlastne kúpi človek kt. na obchodnom účte dá buy na zlato-čo kúpil?virtuál?alebo mu snáď niekto dovezie v opancierovanom voze zlato na konci procesu-samozrejme v prípade už extrému..je mi jasné že to nik ešte neskúšal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobrý den, výborný článek. Neobchoduji se zlatem, tak k tomu nemám co dodat, vlastním, ale nemovitost - byt k pronájmu a upřímně, už mě docela s-e. Nájemníci mi byt postupně dovastují, díky opravám, zateplení, střecha, stupačky a pod. se dům ve vlastnictví společenství vlastníků multimilionově zadlužil, takže výnos nic moc, a nyní se poslední nájemník žení, odchází za ženou a ve dvou letech musím shánět již třetího nájemníka. Tento aspoň platil včas, ty před ním jsem musel málem prosit. Bublina nemovitostí vzniklá před vstupem do EU se nepotvrdila a ve městě je prázdných bytů habaděj. Momentálně uvažuji o tom, že to za nějaký milion a čtvrt prodám a bude aspoň na obchodování.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha:
burza má instrument na to, jak "donutit" investory své pozice zavírat. Zrovna v pátek CME opět předvedla další navýšení marží na zlatě o 21procent. Mimo to si myslím, teď si ale nejsem jist, že přes ETF k fyzickému vyplacení ze smluvních podmínek zřejmě ani dojít nemůže, nejspíš to tam budou mít nějak "ošéfované" a kdyby snad mohlo, tak se tomu budou snažit bránit co to jde ;) Ale jak říkám, tohle jsem zatím nezjišťoval, jde jen o můj odhad. Ani jsem si v platformě nevšiml, že by se roloval kontrakt ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To som rada ze si mi to vysvetlil ale este stale nechapem co teda si kupil pri stlaceni BUY/SELL for GOLD?
Je jedno ci sa to udeje cez AOS alebo akokolvek inak.
Chcem vediet čo kúpiš keď stlačíš BUY na GOLD- chcela by som odpove byť nemusí len zlato, čo vlastne kúpil/predal? Viem že lot atď ale v detailnom rozpitvávaní mi to jasné neni. Rovnako tak pšenica a ostatné komodity a kovy-kúpila som len číslo kontraktu ale čo to je? čoraz viac nadobúdam pocit že to všetko je len virtual game...

Rovnako tak forex, samozrejme technicka analyza,fundamentalna, vyvoj v krajine atd... ale len sa zavesim na graf a obcas z neho spadnem-zarobím na tom ale na čom? Podielam sa snad na cenotvorbe kurzu?vazne?obavam sa ze velke banky kt.predtym nedovolili vhodit svoj zeton v podobe lotu na stastne cislo take profit drobným investorom dnes zrazu je to možné. Ach z mojho pohladu je to idealny napad - 1 graf,kopec humbuku, a miliony naskakujucich a zoskakujucich hracov z grafu kt.zarobia a prerobia, ale co nakupuju v skutcnosti a predavaju mam pocit ze casto nevedia sami staci ked vyjde stastna seria?

Dillinger Napsal:
-------------------------------------------------------
> oousha:
> burza má instrument na to, jak "donutit" investory
> své pozice zavírat. Zrovna v pátek CME opět
> předvedla další navýšení marží na zlatě o
> 21procent. Mimo to si myslím, teď si ale nejsem
> jist, že přes ETF k fyzickému vyplacení ze
> smluvních podmínek zřejmě ani dojít nemůže,
> nejspíš to tam budou mít nějak "ošéfované" a kdyby
> snad mohlo, tak se tomu budou snažit bránit co to
> jde Ale jak říkám, tohle jsem zatím nezjišťoval,
> jde jen o můj odhad. Ani jsem si v platformě
> nevšiml, že by se roloval kontrakt


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že tady na finančníkovi je vysvětlené docela dobře, co si kupujete, když na futures koupíte kontrakt:

Při koupení kontraktu na futures se zavazujete, že po expiraci kontraktu odeberete například 1000 uncí zlata za dohodnutou cenu (tj. za cenu, na které se uskutečnil obchod).

Při prodání kontraktu na futures se zavazujete, že po expiraci kontratu dodáte 1000 uncí zlata.

U ETF se to liší. ETF mohou být (musejí?) kryté například fyzickým zlatem někde v trezoru - koupením akcie ETF si koupíte podíl odpovídající například desetině unce zlata, nemáte však možnost zlato skutečně získat, podobně jako koupením jedné akcie jste nezískali fabriku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tu si dovolím oponovať, rovnako tak za 1 320 000 CZK si môžete kúpiť 1 kg zlata a rovnako tak aj v tej sume 99 percent akcii nejakej garazovej firmy, alebo mliekarni cim sa dostavate do cela predstavenstva a ovladate spolocnost.

takze ako ste spravne napisali ETF akcie si kupite podiel odpovidajici hodnote zlata ale v skutecnosti zadne zlato.Tak aky to ma potom vyznam?

"Při prodání kontraktu na futures se zavazujete, že po expiraci kontratu dodáte 1000 uncí zlata."- spravne ale ja predsa ziadne zlato nemam :) len nejake cislo kontraktu a par nejakych lotov ale ziadne zlato. Cize ked predavam SELL predavam ETF a unce zlata ktore nemam.
Proste zlato je len zlato, ziadny kus papiera ktory garantuje ale vlastne nic negarantuje, takze obchodujem len s papiermi a nie so zlatom?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha a majkll.... jsem ani necekal ze to nekdo takto pochopi, chtel jsem aby jste premysleli nad moznym rizikem, ze pudu vsichni vidi muzou ti ji vzit, zlato je lepe schovatelne, diamanty jeste lepe ale nezaruci hodnotu...

vubec jsem nemyslel ze tady prijdou komanci.... samozrejme ze nejlepsi je od vseho trochu, a nema smysl se bavit tady co je lepsi investice => investice nejsou dobre/spatne, investori jsou ti co delaji investici dobrou/spatnou - Kiyosaki.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechýbajú mi základy, túto stránku čítam už dosť dlho aj veci okolo, len samotnú podstatu procesu jadro veci mi nemá kto ako vysvetliť áno teórie kupujem LOT/ZA CENU, číslo nákupu atď, ale v prípade detailneho rozpitvania je jasné, že nik mi nezloží tonu obylia či sóje, alebo 1 kg zlata fyzicky niekam. Takže je to nákup akože nákup do budúcna čo v skutočnosti aj tak nedostanem. Ja by som bola rada za tonu obylia kt.by som reálne mohla predať ano ako písal autor v jednom článku to v skutocnosti ale nechceme predsa. Tak ovplyňuješ svojím obchodovaní cenu obylia pre následujúci rok?Chápem že nakúpiš kontrakt kt. je len číslom v tvojej obchodnej aplikácií a zase ho predáš a čo si v skutočnosti ale spravil? to chcem vedieť. Nič iné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha:
Jestli nechápeš podstatu procesu, jak píšeš, chybí ti základy, jak píše Pavel K.

Spekulanti jako my neočekávají fyzické dodání komodity, proto se musí futures kontraktu včas zbavit. Když nakoupíme laciněji než prodáme (nezáleží na to, v jakém pořadí ty dva obchody proběhnou), pak vyděláme, v opačném případě proděláme. Je to spekulace.
Producenti si ponechávají krátké pozice do expirace kontraktu a komoditu fyzicky dodávají, zpracovatelé si ponechávají do expirace dlouhé pozice a komoditu fyzicky odebírají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nahlásila som svoje príspevky moderátorovi tak dúfam, že ich zmaže aby bol kľud ale nikdo mi stále neodpovedal na otázku:
Chápem že nakúpiš kontrakt kt. je len číslom v tvojej obchodnej aplikácií a zase ho predáš a čo si v skutočnosti ale spravil? to chcem vedieť. Nič iné.

V podstate komu je prospešné zoskakovanie a naskakovanie z grafu okrem ťeba samého? Okrem obchodníka u kt. máš účet keď mu platíš spread atď... len to sa pýtam. Aký to má význam okrem zisku/straty, šance zviesť sa na šnúre ziskových obchodov. Ako tu jeden v članku písal stále sa na burze obchoduje s rovnakým množstvom v celkovom objeme či uz kukurice alebo pšenice. Takže ja 1lot kúpim ty mi ho predáš a čo z toho keď stále sa predáva a nakupuje rovnaké množstvo aký to má význam to sa pytam, verím že niekto pochopil čo sa chcem dozvedieť.

Nechcela som sa nikoho dotknúť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že se tady nechtěl nikdo nikoho dotknout - s těmi chybějícími základy to bylo jen vyřčení faktu.

Jinak k tomu dotazu: To naskakování a vyskakování vytváří na trhu likviditu. Chcete-li v dubnu nakoupit třeba pšenici, můžete tak učinit okamžitě (s dohodnutým dodáním v určeném termínu - například v září), protože jsou zde tisíce dalších lidí (obchodníků), přes které se váš požadavek přefinancuje až do září, kdy pšenice bude konečně k dispozici a producent ji bude ochoten na trhu nabídnout.

Bez těchto překupníků by jak spotřebitel, tak producent velmi těžko hledali protistranu - trh je zde zprostředkovatelem, který tuto úlohu zjednodušuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...