Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč neuvidíme zlato za 2000


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

1)Priklanim se k ciste racionalnimu duvodu-pokud jiz zacnou nakupovat "obycejni" lide, pak kdo dalsi zbyva?:)
Krasny argument.
2) Tez se priklanim k tomu, ze myslet si, zeby trh zarucene nemohl klesnout ci stoupnout az na nejakou hranici muze rict jen nekdo, kdo trhy vubec nezna. Trh si delal, dela a vzdy bude delat jen a jen co chce on. Hranice neexistuji.



Trade Well

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobne si myslim, že zlato v realnej podobe či už tehličky alebo mince je reálna zabezpeka tých pár úspor občanov.
Obchodovanie na úžasnom virtuálnom ihrisku zvanom forex mi v poslednej dobe nedáva žiadny zmysel.
Takže ak ľudia nakupujú reálne zlato/investičné slitky-a nie len virtuálny buy/sell tak v tom prípade sa im nečudujem.
Visí veľký veľký damoklov meč nad dolárom a nechcem ani uvažovať nad možnosťou ako v krízovej situácii sa vynulujú obchodné účty keď sa s dolárom stane kolaps, preto zlatý zliatok v ruke alebo tisíce vo virtuáli keby som si mala vybrať beriem zliatok...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha Napsal:
-------------------------------------------------------
> Osobne si myslim, že zlato v realnej podobe či už
> tehličky alebo mince je reálna zabezpeka tých pár
> úspor občanov.
> Obchodovanie na úžasnom virtuálnom ihrisku zvanom
> forex mi v poslednej dobe nedáva žiadny zmysel.
> Takže ak ľudia nakupujú reálne zlato/investičné
> slitky-a nie len virtuálny buy/sell tak v tom
> prípade sa im nečudujem.
> Visí veľký veľký damoklov meč nad dolárom a
> nechcem ani uvažovať nad možnosťou ako v krízovej
> situácii sa vynulujú obchodné účty keď sa s
> dolárom stane kolaps, preto zlatý zliatok v ruke
> alebo tisíce vo virtuáli keby som si mala vybrať
> beriem zliatok...

Asi jeden nepoučitelnej. Jak může být zlato zabezpečení úspor občanů, když už víš prostě neleze, naopak. Podivej se na kurz USD dolaru k české koruně. Obyčejní lidé dělají vždy věci naopak než je třeba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tento dolarovy armagedon vzyvaju kvaziodbornici a bulvar uz asi 2 roky, a zatial to vyzera horsie s eurom. Netreba zabudat ze dolar je stale svetova rezervna mena, nikto nema skutocny zaujem na jeho pade, pokial sa nevytvori realna alternativa a pokial sa najvacsie ekonomiky nezbavia svojich dolarovych deviz. Taktiez netreba zabudat ze okrem dlhu maju USA aj aktiva, ktore niekolkonasobne prevysuju cely objem dlhu. V "cinsku" alternativu by som moc nedufal, ti chlapci maju vacsiu bublinu nez vsetky americke dokopy a su doslova zavisli na americkej spotrebe, ktora sa ale bude dobuducna skrtit. Doba spotrebna podla mna skoncila.

Ohladom zlata - pri predoslom clanku sme viaceri pisali ze vidime bublinu, viaceri pisali ze nie a ze zlato pojde iba hore. No tak vidime kto mal pravdu... Zarucene investicie neexistuju, treba si to vtlct do hlavy. Nehnutelnosti, zlato, akcie, diamanty - vsetko moze padat. Ak chcete zaruky, investujte do svojej hlavy a vzdelavajte sa. Vzdelanie je vzdy byci trh :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozrejme ze zlato je zabezpecenie uspor- ci mas 100g zlata za 85K alebo 112K v CZ je podla mna jedno, mas 100g a to je dolezite, sami vieme ako dopladla zmena penazi v Polsku, Taliansku, a EURO dlho nemoze byt udrzovane v klinickom spanku a zial ani dolar.
A aktiva??Vazne US aktiva vsetky velke firmy vyrabaju v cine, nie som si ista ci aj chrysler nekupila cina, hypotekarna kriza a kreditky us obcanov kt. nevladaju splacat. Nerastne suroviny? Mozno ale iba s uctivym rabovanim iraku,Syrie atd, americke zaujmy v ciernej hore (uhlie a ostatne nerastne)

Ano kazdy tu vyjadruje svoj nazor a nikomu neberiem ten jeho, moj je ze zlato vo fyzickej forme ano ale len za tu cast penazi kt.navyse a v podstate nikdy zlato nezmenit za peniaze ale napriklad odkazat svojim detom atd...len ako kotvu...ale nie kupovat buy/sell cez aplikaciu len realne a na drevo.
Rovnako tak tie miliony tehliciek z roznych zlatych pokladov narodov niekde musia byt takze zlato vo fyz.forme vyznam ma.

Mata

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------
> oousha Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Osobne si myslim, že zlato v realnej podobe
> či už
> > tehličky alebo mince je reálna zabezpeka tých
> pár
> > úspor občanov.
> > Obchodovanie na úžasnom virtuálnom ihrisku
> zvanom
> > forex mi v poslednej dobe nedáva žiadny
> zmysel.
> > Takže ak ľudia nakupujú reálne
> zlato/investičné
> > slitky-a nie len virtuálny buy/sell tak v
> tom
> > prípade sa im nečudujem.
> > Visí veľký veľký damoklov meč nad dolárom a
> > nechcem ani uvažovať nad možnosťou ako v
> krízovej
> > situácii sa vynulujú obchodné účty keď sa s
> > dolárom stane kolaps, preto zlatý zliatok v
> ruke
> > alebo tisíce vo virtuáli keby som si mala
> vybrať
> > beriem zliatok...
>
> Asi jeden nepoučitelnej. Jak může být zlato
> zabezpečení úspor občanů, když už víš prostě
> neleze, naopak. Podivej se na kurz USD dolaru k
> české koruně. Obyčejní lidé dělají vždy věci
> naopak než je třeba.
>
>
> Více komunikace mezi tradery....


;) ;) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já nevim, asi jsem divný, ale mě osobně by třeba nikdy nenapadlo nakoupit fyzicky zlato jako zabezpečení pro děti do budoucna...jednoduše nemůžu pochopit, kde se v lidech bere ta jistota, kterou za zlatem jako takovým vidí..

osobně bych vždycky z hlediska budoucího zabezpečení pro děti a rodinu šel do nemovitostí, ať už v ČR nebo zahraničí..to je pro mě něco, co prostě vždy bude mít hodnotu a za dobu držení této investice to může sloužit i prakticky - na bydlení či pronájem - což v dnešní době zejména pro mladé lidi má obrovský význam...

na zlaté cihličce si na dovolenou nezajedu, ve zlaté cihličce nepřespím, zlatou cihličku těžko někomu pronajmu, zlatou cihličku asi neprodám tak lehce jako byt..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha: v podstatě souhlasím - myslím, že zlato v portfoliu, do určité výše, význam má, záleží jak ho nakupujete, kdo nakupoval po malých pravidelných částkách posledních 20 let, každý rok, tak se dostal s cenou svého portfolia pod zmiňovaných Tomášem 1000 USD/unce.
Podívejte se jak dopadla naše měna ve 20. století, kolik bylo za tu dobu měnových reforem (ale i inflace - od roku 1986 do 2011 cca 1:9), a nejen měna, ale i akcie z 1. republiky. Ale komu zůstala v šuplíku zlatá stokoruna z Rakousko-Uherska po babičce - cca 1 unce zlata, ten určitě neprodělal a tu zlatou stokorunu vám stát těžko zdaní. tak jako třeba investici do nemovitostí, nehledě na likviditu.
To je pouze můj osobní názor.
P.J.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

myslim, ze je v clanku vicemene souhrn skutecnosti, ktere sdilim podobne take. Jaky vliv maji media na dotvoreni at jiz bublin nebo dna kapitalovych trhu je investorske komunite obecne znamo. Mnoho materialu o tomto jednani a smysleni je publikovano i v knihach vztahujicich se k investovani a tradingu. Zaroven i na internetu se lze casto setkat s podobnym nahledem na problem bublin a den. Co se tyka bezne verejnosti, ktera se ani prinejmensim nezajima o celkove deni na trzich a necha se snadno vlakat do neceho co ji je at jiz medii, financnimi poradci a " znalci " podsouvano, tam to bohuzel casto konci tak jako nyni u zlata, v predchozi dobe u nemovitosti, akcii. U zlata nebo jinych fyzicky dodanych podob komodit ( stribro apod) je nutne take brat v uvahu spread mezi nakupni cenou a cenou prodejni , kde je rozdil opravdu znacny a to jiz v prvni moment porizeni si komodity jako slitku apod. Pokud verejnost takto nakoupi v dobe maxim a najednou ma zajem pozdeji sledovat vyvoj ceny se zjistenim ze cena pada tezko pri ztrate 25% behem nekolika dnu bude v klidu a muze dojit k panickemu prodeji, samozrejme presne v bode, kde se u znalych nachazi nejaka silna s/r a tak se nekdo najde kdo bude ochoten si nakoupit za vyhodnou cenu zpet. V posledni dobe se setkavam casto s dotazy do ceho ma bezny obcan investovat, kdyz produkty jako byly napriklad stavebni sporeni, penzijni pripojisteni zacinaji byt cim dal vice out. Verejnost , pokud ma nejake prostredky k dispozici a jsou bombardovani ze vsech stran negativnimi zpravami o vyvoji v Evrope, USA a globalnim svete, vyvojem na domaci scene, kde opet za podpory medii dochazi k negativistickymu pohledu na budoucnost se boji o sve nasetrene prostredky se kterymi pocita jako rezervou. Maji srach o ztratu hodnoty penez a zaroven obecnou neduveru. To je presne zivna puda pro vydelek znalych na bublinach. Nechci to jiz dale rozebirat, souhlasim i s peknym prispevkem od yamaty.
Co se tyka dalsiho vyvoje zlata, muj nazor je ze muze v nejblizsich dnech dojit k navratu k 1700$ a dale se priklanim k nazoru pohybu v pasmu okolo 1450-1550$. Dalsi vyvoj v delsim casovem obdobi je jedine na vestitelich a " radoby guru " kteri pokud se trefi, sklidi uspech neustale opakovany jak dokazali predpovedet vyvoj, nebo bude postupne tise zapomenut omyl. Nejsem profesionalni analytik, je to jen muj osobni nazor.

Preji uspesny den.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasi... podle me je i tento clanek "bulvarizovani" prece existuje plno jinych zdravejsich trhu tak proc se porad prehrabovat ve zlate, a kdyz jsme tedy u toho tak 2000 muze atakovat uplne v pohode, nikdo znas nemuze videt do pozadi tohoto "zmanipulovaneho" trhu...

Majkll, treba proto ze prijdou komunisti a vsechny pozemky a nemovitosti zabavi... zlato si treba muzes alespon nekde ukryt a z historie je asi 95% sance ze zlato bude uchovatel hodnoty... (ne vzdy tomu tak bylo)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je pravda, že na zlaté cihle si na dovolenou nezajedu, ve zlaté cihle nepřespím, ani ji nepronajmu... Ale pokud mám dvě firmy, tři nemovitosti, auto, na jachtě se mi dělá zle... a další peníze se sypou a sypou, proč nekoupit a neschovat na horší časy zlatou cihlu - diverzifikace není na škodu.

Do fyzického zlata jsem před lety taky investoval, ale všechno zlato jsem minulý měsíc prodal - ve výkupu se paní divila, že se toho chci zbavit, když je o zlato takový obrovský zájem. Co na to říct - teď, když zlato chtějí všichni, já už je nechci.

Do fyzického zlata budu investovat i dál. Těší mě potěžkat v ruce těžkou, teplou minci. Komu tento kov učaroval, kdo měl možnost v jedné ruce podržet uncový krugerand a porovnat jej třeba se současnou padesátikorunou, možná chápe moje pocity z fyzického zlata. Ale prvořadé jsou pro mě peníze, na nákupy si ještě pár roků počkám...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pb.

"Je pravda, že na zlaté cihle si na dovolenou nezajedu, ve zlaté cihle nepřespím, ani ji nepronajmu... Ale pokud mám dvě firmy, tři nemovitosti, auto, na jachtě se mi dělá zle... a další peníze se sypou a sypou, proč nekoupit a neschovat na horší časy zlatou cihlu - diverzifikace není na škodu. "

---přesně to jsem chtěl dodat - že mluvím z pohledu normálního člověka, ne multimilionáře, kterých je tady evidentně většina :) :) :) ....alespoň ve fantazii..

tohle je asi zbytečná debata, nejlepší, když si každý bude myslet, co chce :) já dětem rozhodně radši při dokončení studií předám klíče od pěkného bytu než zlatou podkovu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pani a damy, uplne zbytocne sa natahujete ze co je lepsia investicia. Kupite nehnutelnosti, pride komanc a sproste vam to ukradne. Kupite zlato, pride menova reforma a zakaze vlastnit zlato. Aj ked mate nejaku tehlicku zakopanu, spenazit ju mozete jedine na ciernom trhu :) Istoty neexistuju, ako traderi by ste to mali vediet. Adapt or die, taky je zivot...

Ja osobne som si celkom isty, ze zlato bude bud rast, alebo stagnovat, alebo bude pokracovat v poklese :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...