Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč neuvidíme zlato za 2000


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to je stare klise, tisickrat prebrane. Hodnoty vytvara rolnik alebo banik, to je jedna vec. Ale na to aby sa tato hodnota zrealizovala, treba sprostredkovatela - priekupnika - obchodnika, ktory dopravi vypestovane obilie k spracovatelovi, ktory ho odkupi. Obchodnik berie na seba riziko, ze kupcu najde, a pestovatel sa tak nemusi zaoberat hladanim kupcov a zjednavanim ceny a moze sa venovat pestovaniu. Obchodnici a priekupnici zabezpecuju likviditu trhu a bez nich sa len tazko uskutocni nejaka vymena.

Pekny priklad bol po pade lehman brothers, ked banky v strachu o solventnost protistrany prakticky prestali navzajom obchodovat. Zamrzol prakticky cely financny trh a realna ekonomika sa nevedela dostat k peniazom. Tie peniaze pritom nezmizli, stale tu boli, len prestali prudit. A o tom to je - trh a obchodnici zabezpecuju nepretrzite prudenie komodit, akcii, tovaru, penazi, rizika a vsetkeho mozneho, takze vyrobcovia a spotrebitelia nemaju problem uzavriet obchod za podmienok, ktore im vyhovuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já úplně [bold] žasnu[/bold] nad touto diskuzí, článek byl o zlatě, o kterém se v současné době hodně mluví. V článku se píše že zlato už nahoru nepůjde a důvody proč tomu tak bude.
A co se objevilo v diskuzi ? - Plky o úplně něčem jiném, jako kdyby tato diskuze vůbec nepatřila k tomu článku o zlatě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano diskuzia zasla daleko, ale uplne na zaciatku som len napisala ze nechapem obchodovanie so zlatom, pretoze klikanim mysi nakupujem a predavam loty, ale islo mi o to ze ked si kupim zlato investicne mam aspon nieco ako v opacnom pripade cez platformu len virtual-o tom niet pochyb.

Budem velmi rada ked konecne admin tejto sekcie zmaze moje komentare.ň, aby sa nenavazali ostatni do nich. Pretoze nakoniec vyzeram ani nie ako zaciatocnik ale ako looser kt.ani nevie zaklady.

Nepisala som o hodnotach a vytvarani hodnot, pisala som o tom ze naskakovanie a vyskakovanie z grafu-aky ma vyznam cela ta cinnost v pripade zlata, upravuje tak cely system cenu zlata? Nevidim v tom vacsi vyznam nez si vsadit na kona zvaneho gold ci pojde hore alebo dole ale co je na pozadi len to som chcela vediet.

Spekulanti investori, dobre to znie tak elegantne :)



krakra Napsal:
-------------------------------------------------------
> Já úplně žasnu nad touto diskuzí, článek byl o
> zlatě, o kterém se v současné době hodně mluví. V
> článku se píše že zlato už nahoru nepůjde a důvody
> proč tomu tak bude.
> A co se objevilo v diskuzi ? - Plky o úplně něčem
> jiném, jako kdyby tato diskuze vůbec nepatřila k
> tomu článku o zlatě.
>
> Více komunikace mezi tradery....


Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha, ty neobchodujes so zlatom, obchodujes so zavazkami. Ak ja kupim napr. index Emini, tak nekupujem akcie v tom indexe, ale kupujem zavazok na uhradenie rozdielu medzi sucasnou cenou a cenou v buducnosti, ked kontrakt zase predam. So zlatymi futures je to to iste. Nejde tu o investovanie do nejakych aktiv, ale o prenos rizika. Ked sa chce nejaky sperkar poistit proti vykyvom ceny zlata, tak nakupi alebo preda futures kontrakt na trhu, a pripadne rozdiely v cene znasa protistrana - napriklad nejaky trader.

Takze sa na to divaj takto - neobchodujes so zlatom, ale s pravami a zavazkami. Fyzicke zlato zatial odpociva niekde v trezore :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dekuji za hezky clanek :-) Osobne neznam masy lidi co maji nakoupene zlato... Jo o zlate mluvi kazdy ale nekupuje ho kazdy.Myslim si ze ti co o zlate mluvi nemaji ani unci. A v USA se mluvi o bubble jiz nekolik let. Jo, korekce musi byt v trhu kde je hodne leverage. 11 po sobe pozitivnich let pro zlato, potrebuje nejaky ten negativni rok. Akcie zlatych spolecnosti nepocitili zadny propad v poslednich tydnech. (v 2008 jo)
Zlato bych na etf nedelal, je to pro me rizikove, ale spis mam rad fyzicke bullion, tak 10% z celkovych investic. Monetarni politika z bretton wood kolabuje, meny padaji, lidi si najdou nahradu za penize ve zlate do bodoucna.
Jinak na weekly grafu co se tyce trendove cary, korekce pro mne muze jit kolem hodnoty 970 USD. Uz se tesim na zlatou slevu. :-) Stojim si za svym, ze pokud budeme platit ve svete papirama tak je to bullish pro zlato. Jenom muj nazor. Hezky den vsem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konkrétně třeba IAU je skutečně "Backed by Physical Gold", takže tam bych se o nějaké problémy s vypořádáním nebál. A pár kouskům CALL IAU 111119C00016000 za 0.70 jsem včera prostě neodolal (dneska jsem je za 1.00 střelil, no, neberte to, 40% za jeden den). Ale tohle dělám fakt s pár kouskama...

Zlato kolem 1000 USD by pro mě byl jasný nákupní signál, ale zase bych to viděl na opce. Prostě souhlasím s autorem článku ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já si myslím že zvyšování marginu na zlatě podrazilo nohy spíše nedočkavým šorťákům a ti co jeli long tak jen přikoupili další kontrakt za dýl. A že na tom růstu se postupně vybouchávali nový šorťáci se starejma co už to finančně neunesli dokud nepřevážili ti co mají velké holínky a ti co je mají třebas malé ale zato na zlato chytré.

www.financnik.cz/forum/read.php?7,182327,196269#msg-196269

Pak to udělá bác jako vlna únor-květen 2010 na indexech kdy se prý jenom někdo splet´. Intradenně se takové vlny stávají často, že?

Když jsem se kdysi ptal ve zlatnictvích co říkají tomu že zlato není za 450 ale už za 650 tak mi řekli že si ničeho ještě nevšimli že u nich je to pořád stejné. Takže možná vydělávají jak zubaři.

Mimochodem když už někomu říkám že je vedle jak ta jedle, tak mu také ukážu cestu do správného lesa, nebo se o to alespoň pokusím když už se mi to nechce vysvětlovat hned a v nevhodném vlákně.;) Od toho to tady(td) a tady(tu) snad je. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vstopil jsem na ceně stříbra 29 podle PA a posunul na BE. až po te jsem si nakreslil trendovou linku na weakly chart od dna 2008 u zlata došlo mi, že Tomáš ma pravdu zlato i stříbro jsou prekopeny. u zlata cekam pokles až na 1500. druhý pokles u zlata jsem prvně vyhodnotil jako paniku, čilý dobrou cenu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K futures: Ono je to trochu jinak, než se tu většina z Vás domnívá. Futures kontrakty jsou různé a liší se v různých věcech. Na jednu komoditu mohou být samozřejmě kontrakty s FYZICKOU DODÁVKOU (Po vypršení člověk zaplatí a dostane) a nebo S FINANČNÍM VYROVNÁNÍM. (Vezme se aktuální cena v expiraci komodity a ten co kontrakt prodal a ten co nakoupil, se vzájemně podle ceny vyrovnají.) Jak myslíte, že to je s Emini? Nikdo vám při expiraci nebude dávat určitej počet akcií zastoupenej váhou v indexu. Vše se pouze finančně v rámci settlementu vyrovná. Podívejte se na anglickou wiki a futures. Tam je to dost pěkně popsaný v odstavci u Settlement - physical versus cash-settled futures. Takže ve své podstatě ano. Jsou to vzdušné zámky. K zlatu: Zlato rostlo rychle. Spadlo stejně rychle. Dlouhodobý trend? Věřím na korelace. http://www.zerohedge.com/news/imminent-25-trillion-debt-ceiling-hike-will-unleash-gold-price-surge-1950-and-higher.

17205

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...