Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj SID,
prevzala som jeden prispevok z vlakna o Komentaroch a kedze to asi patri sem, chcela by som sa opytat, mohol by si prosim troska popisat ako pozeras na 20tkovy PP v ADXMAPP ?
Z mojich doterajsich pozorovani ADXMAPP mam zatial tieto uzavery:
1. Pohyb najrychlejsej ADXMA ma upozornuje na zaciatok trendu (ked zacne pretinat pomalu ADXMA a PP).
2. Nasledne, ked cena uz ide v danom smere, tak cakam na navrat ceny do "zony", ktoru tvori rychla ADXMA a pomala ADXMA, resp. PP (ktore je dalej).
Tymto dvom bodom odpovedalo aj nastavenie 50 (GBPUSD), resp. 40 (EURUSD).
Ak to je mozne, mozes napisat prosim trocha o tvojej interpretacii ADXMAPP (a aj s nastavenim PP20)?

Dakujem,
Jana


Sid Napsal:
-------------------------------------------------------
> kunas
> 5,14 20,20 PP20 (PP 50 jsem opustil) a už to
> napsal Endy na 1 min. grafu + koef....ale to neber
> jako dogma, někdo může být daleko úspěšnější i s
> jinými parametry...
> SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jana
ADMAPP používám jako doplňkovou indikaci. Protože preferuji hodně krátké timeframe, které si ale mohu díky koef. rozšířit na téměř jakýkoliv vyšší tmeframe, jednalo se mi u PP o větší "akčnost" - nejen ve vztahu k ADXMA, ale i pro posouzení PP jako takového. PP s periodou 50 se mi jevil zkrátka jako línější....Už jsem to psal, to nastavení PP 20 není možné brát jako dogma, třeba ti např. perioda 30 u PP dá lepší obrázek o trhu. Mne osobně vyhovuje toto nastavení (ale asi i proto, že používám další indikace periodově s ADXMAPP propojené i shodné). Pokud se jedná o interpretaci ADXMAPP jako celku, je třeba sledovat:
1. cross kratšího a delšího ADXMA s vývojem aktuální (close) ceny (nad/pod)
2. crossy mezi oběma ADXMA a PP
3. vývoj PP (kaskádovitě nahoru nebo dolů)
X-hodinami praxe mi stačí potom jen kouknout a vidím..:-) - pro začátečníka je to ale asi moc vjemů najednou.., rámcově (pro vývoj okamžitého trendu na 1 min grafu s koef.) postačí myslím sledovat crossy mezi ADXMA a cross delšího ADXMA (20,20) a PP 20. Pokud by jsi posuzovala trh samostatně jen podle PP (kaskádovitě nahoru/dolů), pak pro Long: PP>ref(PP,-1) a pro Short: PP SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID,
dakujem za vycerpavajucu odpoved.
Pravdou je, ze sa s tvojim indikatorom zaoberam uz nejaky cas, len sa neratam za velmi aktivnu prispievatelku do fora :) Ja sa radsej pohrabem za informaciami, nez by som mala prilis otravovat inych.
Celkom uzasnuto som krutila hlavou uz ked som studovala creva indikatora, ktory si dal k dispozicii vo vlakne skorej.
Super finta s casovym koeficientom toto cele vylepsila este o dalsi kusisko.
Este raz vdaka za informacie a cas.
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro "klub přátel ADXMA"..:-) nabízím jinou verzi ADXMA. Je to verze s jedním ADXMA, ale se čtyřmi různě volitelnými Time koeficienty (TK). Někdo vyznává třeba jen jednu indikaci, ale chce vidět jak se to chová na více různých timeframe. Přednastavení je na nízkou periodu ADXMA 5,14 a TK 3,5,7 a 10 minut. Barvičky se dají měnit dle libosti. Obrázek je z dnešního USD/CAD - 1 min., který je pro názornost asi dost výmluvný k pochopení...K razantnějšímu short pohybu došlo kolem 16,15 hod. SEČ a zhruba kolem 20,45 hod. dochází k mírnému obratu na long...Obchodovat se indikátor dá na různých timeframe a platí to, co pro předcházející TK. TK, v např. periodě 2, zvyšuje daný timeframe 2x (na 10 min. grafu tak dostaneme 20 min. timeframe). Pokud zadáme periodu např. 0,4 je to na 10 min grafu převod na 4 min. timetrame (0,4x10=4). Květinové dary s díky odmítám..:-). SID

3785

3786

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID: Jak muzes z informaci s granularitou X (v nasem pripade je to TF) pocitat informace s granularitou Y, kde X je vyrazne vyssi nez Y? To nezvladnes ani aproximaci ani neuronovou siti... (vnitrni prubeh mimo pevne dane koncove body nemas jak odvodit ani vydedukovat).

Vzhledem k tomu, jak se ADX pocita (a to MA je pouze prumerovani zpetne) proste 10 min TF * 0.4 nemuze dat stejny prubeh jako ADXMA na 4 min TF... - zkousel jsi to porovnat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Psoft 1. pro mne osobně máte pane Janoušek nálepku demagogického blba (a podle známého jednoho Vašeho společníka z Brna nejen pro mne), takže bych si raději vyprosil vykání..kde blb tam nebezpečno a v reálném životě bych o takové lidi neopřel ani kolo... 2. pokud nevíte jak je script sestaven, raději mlčte víte o tom kulové - porovnávání provádělo už x traderů, včetně zámoří 3. ale budiž pro Vaši info - na obrázku je USD/CAD na 10 min. a 5 min. grafu (5 min. graf má logicky dvojnásobný počet svíček za období x než 10 min. graf)..Porovnání funguje jak v čase, tak v průběhu ADXMA, samozřejmě je poplatné onomu počtu (dvojnásobnému) svíček a aktuální close ceně. První graf je 10 min. s první periodou 0,5 (0,5x10=5). Druhý spodní graf je 5 min. s první periodou 1(1x5=5), tedy totožné timeframe podle koeficientu - 5/5. Nikdo netvrdí, že je to přesně na pips a na minutu... 4. teoretiků chytrých jak rádio, kteří všemu rozumí je jako máku. Radíte na více vláknech a v různých oborech Finančníka, ale Vaše teoretické vyčteninky a dedukce jsou mnohdy směšné a moc lidí už asi nezajímá. Být Váma raději se věnuji sw, prodeji mobilů a kopírování CD, to Vám asi (možná) ještě jde... SID

3787

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ralph618
:-)...jsou tam sice čtyři, ale můžeš využívat třeba jen dva, tři...Naopak pokud si tam tento indikátor nacvakneš 2x můžeš využívat třebas 8 různých podob - je to indi vindi, stejně jako timeframe na kterém kdo co obchoduje...Mimo ADXMAPP v klasické podobě používám ještě další, ale ještě nejsou Vánoce..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad Pajasoft:

Sid tě vystihl velmi přesně - zajímalo by mě, zda ses poznal v jednom z uvedených článků - jak tam psali o lidech, co budou do nekonečna vysvětlovat že něco nejde protože to vlastně všichni blbě chápou. No a všichni Ti co to blbě chápou si v klidku vydělávaj a neremcaj. Já taky neremcám, vyhrabávám se ze ztráty způsobené svou nedočkavostí a hamižností. Ale nezahořkl jsem a netvrdím, že to nejde - naopak, vidím že to jde, pokud člověk dodržuje plán a nedělá chyby (v mém případě hlavně psychické) ...
Měl jsem tu čest přečíst pár tvých příspěvků v počítačových fórech (nepředpokládám, že by někdo jinej měl stejnou přezdívku) a potěš koště. Ty seš vod přírody nevěřící rejpající Tomáš. Koukej se naladit na pozitivní vlnu nebo sem radši nepiš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...