Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Janka
jistě, nejprve jej (indikátor ADXMA4TK) "přejeď" vymáčknutým pravým tlačítem myši (včetně koncovky .vtscr), dej kopírovat - pak levým tlačítkem klikni na stejný indikátor - Uložit jako, třebas na plochu a pak si jej z plochy překopíruj do programu VT - složka stdIndicators...Třeba je ještě jednodušší postup, ale zkus tenhle..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

SID: Zvlastni, ze uz je to po nekolikate, kdyz Vam (nejen u mne) dojdou argumenty zacinate nesmyslne utoky v osobni rovine (navic na vice nez chatrnych ci primo lzivych zakladech nebo pomluvach) a nejste sto prekousnout jiny nazor nebo tvrzeni, pripadne okamzite startujete kdyz udelate chybu a nekdo se vas otaze, proc tvrdite to ci ono a zada po Vas vysvetleni Vaseho postoje... Evidentne Vase bezbreha studnice moudrosti sestavena na "jedna pani povidala", vecech, o kterych vite uplny houby a nebo bezduvodne verite (a Vas argument je "jini nezazili", "jinym to taky funguje" atd.) Vam v nekterych chvilich zaslepuje mysl pro rozumnou uvahu nebo debatu. Narazky a urazky me osoby myslim na tento server nepatri (a necekejte ze je budu opetovat) a je zvlastni, kolikrat jsem dostal za svoji pomoc, poznamku nebo radu uprimne podekovano - nejak to nekoresponduje s Vasimi tvrzenimi. Pokud nejste schopen moji osobu vystat (ano, nesnesu se s kazdym, to neni tajemstvi), je to z meho pohledu Vase omezenost, ale to jeste nemusite toto forum takto dehonestovat, jine ucastniky treba moje poznamka privede na zamysleni, jak to vlastne je a ze ne vse co slovutny SID hodi do plena musi byt nutne pravda bozi do kamene tesana...

A nyni zpet k technicke strance... do fora jste dodal binarni obraz skriptu, nikoli zdrojovy kod. Nevlastnim dekompilator a tedy toto binarni smeti nejsem s rozumnou mirou namahy precist, skript je vsak podezrele kratky na to, aby si nizsi TF vlastnorucne vyrabel (paklize to VT vubec umi - nektere SW umi pracovat jen s TF, na kterem operuji v grafu a pripadne si nektere indikatory otrocky dokazi spocitat nasobky takoveho TF) a pocital s touto situaci ve vlastni rezii.

Zda-li jsem demagog ja nebo vy, to si necht rozhodne kazdy pro sebe, mozna nevedomky jste zvolil koeficient a zobrazeni takove, ze jev, o kterem jsem hovoril, diky nepresnemu zobrazovani (a tedy zkresleni) a vnimani neni mozna na prvni pohled patrny...

Pro Vasi spokojenost a to, jak mne rozcupujete na kopytech, se podivejte jak vypada ADXMA na 1 hod TF s koeficientem 0.083 (chci 5MIN ADXMA na 1H grafu) nebo treba ADXMA na dennim grafu s koef. 0.042 (hodinovy prubeh na dennim grafu) a reknete mi, zda-li je prubeh alespon priblizny? Na tom grafu a takto zahustenem, ktery jste dal do plena, skutecne nepoznate vubec nic a muzete s klidnym svedomim tvrdit, ze jsem demagog. A pokud mi najednou chcete tvrdit, ze takove zobrazeni neni mozne, protoze s tim Vas skvely indikator nepocita nebo ze to je pozadavek mimo operacni moznosti toho skriptu, pak je to presne ten stav, o kterem jsem mluvil - vy to schovate za mezni hodnoty pro, jak reknete, smysluplne zobrazeni (aby se ta chyba vizualne neprojevila), ja rikam, ze vymyslet si hodnoty, kdyz nam chybi data (granularita) neni mozne.

Je to totiz ve sve podstate naprosto stejny NEresitelny problem jaky resi silenci s Testerem v MT4 kdy maji data s urcitym TF a chteji co nejrealneji backtestovat svuj OS... - jedine co jim da +- priblizny obraz je oscilujici prubeh cen mezi meznimi hodnotami (OHLC) pomoci fraktalni interpolace, ktera vsak s realitou trhu nema NIC spolecneho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PJS:

myslím, že tady nejde až tak o to aby indikátor s koef. vykresloval dopodrobna jakýkoli TF na aktuálním grafu, ale o to jestli se ti pomocí tohoto indikátoru podaří vysledovat nějaké dobré signály, které potom budeš úspěšně (ne každému se to podaří) využívat.

PS: zkus tady hodit taky nějaký indikátor Ty - asi ale používáš MT, tož to zase není pro mě ..chjo..
PPS: jinak sorry za tykání, ale už jsem si tady na to zvykl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nufnuf, pripadne dalsi: sice to sem mozna nepatri (i kdyz psychologii a filosofii je to tu prospikovano, tak snad to nebude uplne OT), ale kdyz uz jsi to nacal - podobne jako v tradingu kazdemu muze fungovat a vyhovovat neco jineho a je uspesny (=sam pro sebe se povazuje za uspesneho), stejne tak je to i v zivote. Kazdy mame nejakou zivotni filosofii, postoje a nazory (ne vzdy je to ctverec chovani po rodicich nebo odkud jsme vzesli), ktere urcite skupine jsou a urcite skupine nejsou po chuti (neplest vsak s neschopnosti sebereflexe). Moje jak nazyvam zivotni filisofie k me (!) spokojenosti funguje jiz nejakou desitku let - to ze neni snesitelna pro nektere jedince je fakt a nijak mi to zily netrha. Kazdy se obklopujeme lidmi (blahove casto prateli) podobneho smysleni (casto pochlebovaci), kteri kdyz dojde na lamani chleba se vyvinou v neco naprosto priserneho - at hodi kamenem kdo to nezazil nebo chce tvrdit ze nezazije... - jeden vedle druheho kdo se ocitl v zivote na hrane (zdravi, finance atd....) zjistil jak moc je tato veta pravdiva, uprimne budu zavidet (v dobrem slova smyslu) cloveku, ktery toto v zivote nezazije a neprozije si.

Je pravda, ze moje zivotni filosofie a postoj k zivotu i problemum je v mem kraji rekneme neobvykly a moc lidi podobneho pristupu ve svem okoli sam nemam. Na druhou stranu nemusim a neresim problemy, ktere si spousta tech "na druhem brehu" zpusobila casto vlastni nevedomosti, naivitou... Nepochybne svym tvrdym pristupem k sobe i ostatnim zaviram a omezuji sve moznosti a rozlet, na stranu druhou mne to opravdu netrapi, protoze jsem s tim co mam a jakym zpusobem jsem toho dosahl (vcetne cisteho svedomi pred sebou samym) opravdu vnitrne spokojen a mam se za cim ohlednout. Tim nerikam, ze nemohu dokazat vice a ze jsem usnul na vavrinech, rikam tim jen ze se mam za cim ohlednout a videt zrale plody sveho dila. (prirovnal bych to k tomu, ze nekdo obchoduje diskrecne nekdo na zaklade statistiky ciste na pravdepodobnostnim zaklade pevneho S/L a T/P).

Nepochybne jsem si vyrobil za svuj zivot mnozstvi nepratel, odpadlych pochlebovacu, lidi kteri mne nepochopili (ani se o to nesnazili) a pak o mne hlasaji nesmysly, pomluvy, lzi. Mne takovito lide opravdu nezajimaji a jsem rad, ze je v blizkem okoli (alespon vedome) netrpim a nestrpim... Jsou lide, kteri treba muj postoj neprijimaji, ale akceptuji ho castecne a jsme schopni vychazet a resit ruzne situace a udalosti. Zivot neni cernobily a tak nic neni tak, ze bud "laska" nebo "nenavist" - vzdy existuje nekonecne mnozstvi mezistupnu vzajemne simbiozy techto dvou protipolu - jeden bez druheho existovat nemuze, ale take nemohou koexistovat na jednom miste a case - to je prazaklad zivota a sveta tak jak jej jsme schopni svymi prirodnimi smysly vnimat.

Prispevek jsem dopsal az sem, protoze se domnivam, ba primo presvedcen, ze uplne stejne je to v tradingu. Vsechny knihy v oblasti financi, uspesnych (coz ne vzdy musi znamenat financni nezavislost) zivotnich osudu, sebepoznavani a sebezlepsovani, ktere jsem za tech vice jak 15 let precetl (a dnes se daji merit na metry) a to za uplne jinym ucelem nez trading, se vsechny velice napadne shoduji minimalne v jednom bode - jeden vedle druheho, koho dnes zname jako vyznamnou osobnost (bud jeste zijici nebo jiz zesnulou ci dokonce historickou) byl vniman svym okolim jako clovek zvlastni, nesnesitelny, nepochopitelny, arogantni, (zdanlive) sobecky, neschopny milovat... (doplnte si sami) - opravdu neznam jedinou vyznamnou osobnost, ktera by se timto nevyznacovala (nebo alespon v prubehu sveho zivota nebyla takto svym okolim nalepkovana)... -a vsichni dnes uznavaji, ze kdyby se tyto osobnosti nechali vmanipulovat okolim do "skatulky" beznosti a prumernosti, nikdy by nedosahli zivotnich uspechu (casto i pres skutecne (nejen obrazne) mrtvoly), za ktere je dnes obdivujeme... Nevim, zda-li se mi nekdy v zivote podari temto osobnostem alespon zdibinek vyrovnat ci prirovnat, kazdopadne nemam v umyslu se nechat "vlacet davem" prumernosti a "spravnosti" tak, jak kdosi naplanoval. Klidne pujdu i pres ty obrazne mrtvoly (a uz jsem tak v minulosti X-krat ucinil) pokud to poslouzi memu ucelu a budu mit sam pred sebou ciste svedomi...

Vseobecne se traduje, ze trading je spise soukroma a osamnela cinnost... ve svete neexistuje zadny "dobrovolny" jiny komunitni server podobneho razeni (vyjma diskusnich for na znamych mistech)... jsme ojedinelou raritou, ale na druhou stranu se nabizi otazka, zda-li to prostredi tady neni trochu umele, zda-li to neodporuje povaze uspesneho tradera (mezi nez se chci zaradit a delam pro to vse, co povazuji za spravne a o cem si myslim, ze mne posune vpred) ... proto mozna utoky v osobni rovine, proto mozna vzajemne nepochopeni...

Pokud tento prispevek alespon castecne uklidni situaci mezi mnou a nekterymi jinymi cleny teto komunity alespon v rovine, ze se budeme navzajem opet respektovat a neurazet, splnil svuj ucel, pokud ne, mozna alespon nekomu "nezucastnenemu" umoznil pochopit nektere pochody, ktere se tu odehraly...

Dekuji za pozornost. PaJaSoft

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Indikátory, které si sestavuji jsou určeny pro hodně krátké timeframe (1 min. a 5 min.) už jsem to psal x-krát, násobky v podobě koef. určí timeframe v násobné podobě a jsou pro orientaci v terénu.... Je logické, že opačný a spíše extrémní postup s koef. 0,083 na 1 hod. grafu bude hodně zkreslený, protože laicky řečeno holt 1 svíčku/hodina na 12 svíček/hodina odpovídající 5 min. grafu nerozkouskuji..To snad pochopí většina traderů...někdo se však bude raději hrabat klacíčkem v lejně a pořád něco a někoho kritizovat..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tuktuk: snazim se pouzivat veci, ktere nejsou proprietalni tak, abych v pripade potreby mel volnou ruku a nebyl svazan vyrobcem nejakeho SW, platformou apod.

Svuj indikator nazyvam EmaDif a zaradil bych ho k tem, ktere se snazi merit tzv. momentum v trhu, byt je zalozen na indikatoru, ktery s tim nema sam o sobe nic spolecneho. Sel jsem na to opravdu od lesa a vubec se nestydim za to, jak je primitivni...:) Jeho "implementaci" lze provest snad ve svem co je schopno zobrazovat grafy.

Jedna o diferenci v absolutnim vyjadreni dvou EMA. Z meho letmeho pruzkumu je mozno ho aplikovat na ruzne trhy, ale ja ho pro zatim dlouhodobe (vice jak pul roku) aplikuji pro FX majors - nastaveni period je 10 a 26 baru na 5 min TF (lze i vetsi) a sleduji jako vyznamnou hranici -8 a 8 (a u Cable budu zrejme sledovat i nasobky teto hranice). Indikator sam o sobe ma dle meho poctive vedeneho deniku nadpolovicni uspesnost (vychazejici z meho OP), ale samozrejme se dale ridi syntetickymi pravidly z analyzy - MAE/MFE, casoveho pasma pro pouziti, vseobecne timingu entry/exit - tyhle dlouhodobe sleduji a zaznamenavam, pripadne diskrecnich pravidel (ktera sleduji jen po ocku a prijdou na radu pozdeji - mene podstatna optimalizace).

S vhodne zvolenym MM, fixnim S/L a T/P (ze statistiky dnes vim ze ne optimalni pro dany par)... proste s nejak definovanym obchodnim planem (fragmenty jsem uvedl vyse) jsem z pocatecni sumy 1000$ za 4.5 mesicu letosniho roku DEMO (!) obchodovani u IBFX (tedy se zapocitanim gumoveho spreadu (a to ne vypocet synteticky na historickych datech, ale opravdovy forward testing)) vyrobil aktualni stav uctu 1894.58$ (jedine, s cim jsem neoperoval jsou uroky, nektere pozice byly drzeny pres 22 hodinu vecerni a nektere (vyjimecne) i pres vikend) s maximalni DD o velikosti 12% a v absolutni castce 203.22$.

Myslim, ze by to pro zacatek mohlo stacit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID: Moc dobre vite, ze neslo o extremni hodnoty, uplne stejne (nesmyslne) na tom je Vami zminena hodnota 0.4, akorat to na poskytnutych grafech neni prilis patrne... (ano souhlasim s vyrokem, ze koef. pro smysluplny vystup a reprezentaci ma byt vzdy nasobek TF grafu vetsi nebo roven 1 - pokud byste toto smysluplne pouziti uvedl, nemusela moje poznamka vubec vniknout)

PS: Proc opet osobni utoky nechapu, stejne tak nechapu, proc kazdou pripominku je nutno brat jako kritiku...:-0 Ze svych zkusenosti vim, ze ne kazdemu musi byt jasne (zejmena mene technickym novackum, kteri se nezajimaji o to jak je ten ktery ind. pocitan nebo z ceho vychazi), to co za jasne povazujete Vy.

pacho: ano; rozhodne si nestezuji, mas pocit ze jo? :-0

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PJS:
Co je moc to je moc, nedalo mi to a musim zareagovat proste to nema chybu ten tvuj prevratny indikator ale ja budu radeji pouzivat MACD ktery tu mame jiz skoro 50let a ma navic signalni lajnu .))) .... To muselo vsechny znale hodne pobavit :) .... druhej Joachim
jen pro info: en.wikipedia.org/wiki/MACD

dalsi reakce ani necekej budu to prechazet stejne jako dosud, jen by me zajimalo kolik lidi diky podobnym prispevku prestalo na toto forum prispivat, dle me dost jen sid ma nervy z ocele :)

HOWK :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PJS
trápim sa z Live účtom na forexe nejaký ten piatok,jeden mám uspešne zahedzovaný/skoro zrušený/,je to
skoro na román,toto forum aj ked don zatial neprispievam často ,ale je pre mna v mnohom poučné.Bolo by škoda
znervoznovat Sida podobnými príspevkami.Každý ma svoj štýl práce a jednania.Tie jeho výsledky vravia dost výrazne zatial v prospech neho.Nech sa mu tak darí aj nadalej a aj nám ostatným. :( :( :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...