Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pacho
byl jsem celý den mimo strojovnu, takže až nyní...
Zcela klidně to začnu mazat, podobné problémy byly i na komoditách, ale pár "chytrolínů" se ozvalo, že je to cenzura...Tomáš s Petrem by mohli vyprávět...Někdy bohužel "ujedu" i já...holt nejsem robot bez nervů a vytočí mne, když tady někdo rozdává "rady", od komodit, přes futures a opce až po forex, jak odpustky při volbě papeže, kritizuje každý jiný postup obchodování (mimo svého) a pak se z toho vyklubou lži, podvodné demo výsledky atp. Anebo, když je tady někdo půl roku a prohlašuje, že FX je velký legalizovaný podvod, tradeři sbírají drobky atp., s každým druhým je ve sporu a se*e se do všeho...Pozitivní zprávou je to, že většinou takoví lidé (někteří navíc real obchodování v životě neviděli) jen "zasmrdí" a je od nich navždy klid...Nasadím pacho asi jiný metr, (v něčem máš kus pravdy)...holt omezená demokracie. To co bude vybočovat z mezí a bude neadekvátní tomu, co se každý snažíme dělat i pro druhé (podělit se o poznatky s maximem úsilí pro dobré výsledky našich obchodů a ne jen věčně kritizovat něco nebo někoho) - smažu, konečně mám na to plné právo a stěžovat si může kdokoliv - třeba na lampárně...
A ještě jedna připomínka All - respektujme Pravidla diskuze, včetně červeně označeného textu. Finančík patří Tomáši s Petrem - a ti určují pravidla a vědí proč to dělají. To co pustím na FX nad rámec pravidel je moje riziko (většinou www mimo ČR a SR, i když nejsou přímo k FX věci, ale pokud je to opravdu k pomoci traderům). Komu se to nelíbí, nechť si založí vlastní www, třeba časem získá podobný počet oveček, jako Finančník....
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník to víš, že jsem zkoušel i TK na PP..:-) (to lze použít na všechny indikace s periodou - vč. RSI, CCI, W, Aroon, samozřejmě všemožné druhy MA atd. atp.)..K druhé části - od jisté doby kóduji všechno a vím proč.., i takovou "blbůstku" jako je TK. Sorry, ale mám s tím fakt špatné zkušenosti z předchozích indikací a AOS bez kódu....V příloze je ASID PP5TK, tedy 5x PP a k tomu přidružené 5x TK. Abych neuváděl pořád jen 1 min. grafy, je tady obrázek PP s TK na dnešním 5 min. cable...(zvláště nastavená perioda PP 20 s TK 2,3,4,5 vytvořila v poslední hodinách zajímavé grafické formace - aneb kterak opakovaně dobývat hranici 1,9925..:-)) Barvičky si může každý nastavit dle libosti, jsou v pořadí bílá, žlutá, modrá, fialová, černá. Přednastavený je PP 20 a TK 1,2,3,4,5 - odpovídající cca timeframe na 5 min. grafu 5,10,15,20 a 25 min. (to je taky na obrázku). Měnit periodu PP a různé TK a navzájem to kombinovat = tísíce možností...Jednotlivé periody a TK se objeví pro rychlejší orientaci nastavení i ve štítku indikátoru. SID

3792

3793

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dzink,
velmi mudre slova, toto by si kazdy novy FX clovek mal zaramovat.
Mozno by som len doplnil, ze okrem poskakovania od metody k metode je celkom casta chyba aj poskakovanie od paru k paru. Nedari sa cloveku s jednym, preskoci na druhy, to ale v tom case akurat zacne fungovat ten prvy, atd., atd.. Takze treba testovat a byt velmi systematicky a dosledny a dodrziavat stanovene pravidla.
Endy

dzink Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ja bych jenom doplnil, ze trading neni o tech
> indikatorech, ktere tady na foru postupne
> pribyvaji (sam pouzivam jednoduchou verzi
> plovouciho pivotu, diky Side ;)), ale o tom byt
> schopen je dlouhodobe obchodovat a profitovat. Z
> toho plyne frustrace nekterych lidi, protoze oni
> zkousi dokola vsechny novinky, vsechno to na
> trendujicich trzich funguje, ale kdyz prijde chop,
> jsou opet ztraceni a hledaji jeste lepsi indikaci
> :)) Na tom krasne klasickem trendu se da
> obchodovat i podle obycejne MA, taky to ukaze a
> nakonec uzavrete v profitu. Problem je filtrace
> neuspesnych obchodu, a to prinese jenom zkusenost
> a robustni metoda, at uz zalozena na citu pro
> price action, nebo na studiu fundamentu, nebo na
> studiu predpovedi ruznych velkych hracu... takze
> trading neni takova legrace, jak se muze zpocatku
> jevit, stoji to hodne namahy a uspech neni nikdy
> zajisteny. Jinak receno - neni to takova prdel,
> tak se nedivme, kdyz na foru pribyvaji
> frustrovnani jedinci, kteri proste zkoncili ve
> slepe ulicce a berou to jako osobni selhani a
> snazi se okoli presvedcit, ze jsou v pohode a vse
> jede jak ma byt.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID:
Díky za odpověď. Chápu, samozřejmně je to tvoje právo rozhodnout se, co yveřejníš a co ne. Pokusil jsem se ten časově posuvný ADXMA udělat sám pomocí něčeho co jsem vzštrachal na foru VTčka. Bohužel, průběh není totožný....
Proto bych se rád zeptal, kde je v tom mém skriptu ten zakopaný pes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID: Díky za odpověď i za časově posuvné PP. Chápu, samozřejmně je to tvoje právo rozhodnout se, co zveřejníš a co ne. Pokusil jsem se ten časově posuvný ADXMA udělat sám pomocí něčeho co jsem vyštrachal na foru VTčka. Bohužel, průběh není totožný což mě po počáteční euforii přivedlo zpátky na začátek.... Proto bych se rád zeptal, kde je v tom mém skriptu ten zakopaný pes. :( Asi se mi nepodaří poslat obrazek z VT společně se skriptem,proto se případně omlouvám. Na obrázku je vidět světlejší ADXMA sidův na 15M cable nastavený na 5, 14 a koeficient násobení 8. Mělo by se to tedy rovnat průběhu na 2H grafu, jestli to dobře chápu. Ten tmavší ADXMA je můj skript, který by měl mít stejné parametry. Peprník

3794

3795

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník
ty pravděpodobně používáš time koeficient z mezinárodního VT fóra (určeno původně pro AOSy)...rozdělené po min. grafech...1,5,10,15,30 atd., pletu se ? Tj.:

SourceTimeFrame:=IF(SourceTF=0,5,
IF(SourceTF=1,10,
IF(SourceTF=2,15,
IF(SourceTF=3,30,
IF(SourceTF=4,60,
IF(SourceTF=5,120,
IF(SourceTF=6,240,
IF(SourceTF=7,1440,
Null))))))));

DestTimeFrame:= IF(DestTF=0,1,
IF(DestTF=1,5,
IF(DestTF=2,10,
IF(DestTF=3,15,
IF(DestTF=4,30,
IF(DestTF=5,60,
IF(DestTF=6,120,
IF(DestTF=7,240,
Null))))))));

ale já používám v základu úplně triviální podílový počet..:-) (to samé v černobílém, ale daleko jednodušší).
Když máš tento script, zkus se zamyslet nad fintou FŇ...tím vlastně napovíš i dalším..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...