Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

DarkMan: tvou reakci naprosto nechapu... nejaka forma MA je vnitrne obsazena v 90% vsech dostupnych indikatoru, takze je vsechny hodime do kose, kdyz mame slavnou MACD? To, ze je v indikatoru MACD castecne pouzit stejny princip s jinou periodou v zakladu na tom prece nic nemeni. Ja jsem nic nerikal o zadnem "prevratnem indikatoru", ale o indikatoru (ktery s profitabilnim uspechem pouzivam), jeho nastaveni a pouziti. Tecka. Muzes mi rici, kde kdo popsal (a mohu si precist) pouziti MACD se signaly tak, jak jsem specifikoval ja?! Pokud vim MACD se obchoduje pri prekrizeni signalni (+nuance okolo tohoto) a divergence, jine popsane vyuziti neznam...

Vysmejes se Woodiemu ze vzal CCI, roky zkoumal, navrh nejake CCI actions (uplne vytrzene z kontextu pouziti jako oscilator) a dle toho je veleuspesnym traderem a sklizi ovace? Vysmejes se tvurci BOA jen proto, ze jeho system je primitivni a zalozen na SMA o 3 periodach a jejich vzajemnych vazbach a je daleko vic v baliku nez Ty?

Zaklad tohoto meho systemu je starsi nez jsem osobne studoval a znal MACD. Nemyslim si, ze bych se mel za to stydet a to i pokud jsem jen vlastni pili a praci dosel ke stejnym vysledkum a zaverum jako jini.

Nekteri si zde obcas nevidi na spicku nosu, ale hlavne je kouzelne jak se vsichni placaj po ramenou jak jsou dobri a plodi krasne zkazky o vlastnostech "spravneho" tradera a jak se ma chovat a konat. Inu nekteri jen kecaj, nekteri i pracuji na sobe a svych nastrojich - Tuktuk mne vyzval abych se pochlubil vysledky sve prace (abych nebyl jen zvanil), vyhovel jsem mu. Nic vic nic min... to ze tobe to pripada (nevi, zda-li nastroje nebo vysledek) k smichu s klidnym srdcem prenesu.

PS: Je zvlastni jak se v historii tohoto fora objevila spousta indikatoru, ktera jsou krasna na historickych datech, ale pro obchodovani na right edge jsou uplne (prominte mi to slovo) k hovnu a casem to zjistili a dnes uznavaji i sami autori techto exotik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tak tedy fakt posledni reakce :) .... smeji se tomu ze vykuchany MACD nazivas EmaDif a prezentujes ho jako vlastni (kazdej normalni clovek to snad pochopil co jsem myslel)..... prekrucujes fakta tak aby se ti to hodilo mel by jsi psat nejaky odborny clanky, to by ti slo .... to ze s tim profitujes je jen a jen dobre a preji ti uspech ale myslim ze vetsina vcetne me si uz o tvem stylu udelala dostatecny obrazek, komu tento styl prispevku (rejpani do vseho co kdo napise, prekrucovani atp) vyhovuje at to klidne cte dal ja je budu stejne dal prehlizet a omlouvam se ze jsem se dovolil ozvat....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side,to je od tebe zase skvělá věcička!!Díky.A co se týče PaJaSofta,nediv se,že nám ty Tvé věci vrtají hlavou.Ti hloubavější se to snaží uchopit svým rozumem a jsou logicky někdy otravně dotěrní.My ostatní se spokojujeme ,že to parádně funguje,dáváme pokoj a jsme Ti moc vděční! Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ivan
zdravím ztracenou ovečku..:-)..díky za díky, ještě mne rozpláčeš..:-)

A co se týče některých nicků, raději už no comment...Spíše mne zaráží, že někdo napíše (mimo jiných perel): "Svuj indikator nazyvam EmaDif a zaradil bych ho k tem, ktere se snazi merit tzv. momentum v trhu, byt je zalozen na indikatoru, ktery s tim nema sam o sobe nic spolecneho. Sel jsem na to opravdu od lesa a vubec se nestydim za to, jak je primitivni..".
Každý jen trochu znalý ví, že se takto označuje jinak MACD (DarkMan napsal asi 50 let, myslím že využití rozdílu mezi jednou a druhou MA (MA1-MA2) je znám asi tak 200 let..:-). Ohledně názvu: Stačí se jen podívat na některé www, např.:
trader.online.pl/MSZ/e-w-JD_MACD_Histo_Red.html
Poslední věta měla proto spíše znít: ...a vubec se nestydim za to, jak jsem primitivni.
Tak se pak nediv Ivane, že se divím..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych jenom doplnil, ze trading neni o tech indikatorech, ktere tady na foru postupne pribyvaji (sam pouzivam jednoduchou verzi plovouciho pivotu, diky Side ;)), ale o tom byt schopen je dlouhodobe obchodovat a profitovat. Z toho plyne frustrace nekterych lidi, protoze oni zkousi dokola vsechny novinky, vsechno to na trendujicich trzich funguje, ale kdyz prijde chop, jsou opet ztraceni a hledaji jeste lepsi indikaci :)) Na tom krasne klasickem trendu se da obchodovat i podle obycejne MA, taky to ukaze a nakonec uzavrete v profitu. Problem je filtrace neuspesnych obchodu, a to prinese jenom zkusenost a robustni metoda, at uz zalozena na citu pro price action, nebo na studiu fundamentu, nebo na studiu predpovedi ruznych velkych hracu... takze trading neni takova legrace, jak se muze zpocatku jevit, stoji to hodne namahy a uspech neni nikdy zajisteny. Jinak receno - neni to takova prdel, tak se nedivme, kdyz na foru pribyvaji frustrovnani jedinci, kteri proste zkoncili ve slepe ulicce a berou to jako osobni selhani a snazi se okoli presvedcit, ze jsou v pohode a vse jede jak ma byt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan Napsal:
-------------------------------------------------------
To muselo vsechny znale hodne pobavit :)
> .... druhej Joachim


DarkMan:
Nezaujima ma o com tu diskutujete, ale iba kratko:
Ak si taky "znaly" a uspesny trader, zastav sa niekedy na poharik. Pracujem pre instituciu s vysokobonitnou klientelou, radi by ta tu urcite poznali. Ale nezabudni so sebou zobrat vysledky .... (pozn. mini, mikro, nano, piko loty nikoho nezaujimaju)

nech sa ti dari ako si len zasluzis ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi děkuji Sidovi za jeho skvělé a fantastické indikátory. Hlavně ten ČASOVĚ POSUVNÝ adxma. Je to skvělý indikátor.
Pokud bych mohl mít návrh a otázku pro Sida. Zkoušel jsi udělat timeshift i pro plovoucí pivoty (pivot)? Bylo by jistě zajímavé se podívat, kde je a jak se chová pivot na jiných timeframes naráz....
A druhá prosbička: Side moc moc moc prosím, odkoduj ten skript. Rád bych si naprogramoval signály právě s tím časově posuvným ADXMA co jsi tu dal. A myslím, že nejsem sám.
Ještě jednou vřelé díky za všechno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim Napsal:
-------------------------------------------------------
> DarkMan Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> To muselo vsechny znale hodne pobavit :)
> > .... druhej Joachim
>
>
> DarkMan:
> Nezaujima ma o com tu diskutujete, ale iba
> kratko:
> Ak si taky "znaly" a uspesny trader, zastav sa
> niekedy na poharik. Pracujem pre instituciu s
> vysokobonitnou klientelou, radi by ta tu urcite
> poznali. Ale nezabudni so sebou zobrat vysledky
> .... (pozn. mini, mikro, nano, piko loty nikoho
> nezaujimaju)
>
> nech sa ti dari ako si len zasluzis ...

LOL, tak po pár měsících zase něčím přispěji, je to sice OT, ale nedá mi to, DarkMane, joachim chtěl říct, že si musíš vzít s sebou DEMO výsledky, však víme
:D :D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...