Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sutik
to by se pak nemohly aplikovat žádné indikace...vše (klasické) je většinou převzato z komodit, resp. dříve z akciového trhu.
CCI (původní), nemyslím upravený WCCI, je jeden z mála, který je dobrou indikací i pro FX. Abys pochopil jednotlivé indikátory, co ti vlastně signalizují, je třeba je "rozkuchat". Příkladně zmíněný CCI není nic jiného než Typická cena (TP = Typical price, což je H+L+C/3) mínus nějaký klouzavý průměr této TP (nejčastěji simple) o dané periodě (nejčastěji 14). Pak se to jen podělí kofoušem x nějaká odchylka a CCI je na světě... Kofouš se používá 66,66667 nebo jinak 0,015 (0,015x66,66667=cca 1).
Celé to pak vypadá takto: CCI = ( TP - SMA TP ) / (0,015 X odchylka).
Co tím chci říct, pokud chceš něco z indikátorů používat, je dobré občas vědět jak, proč a co funguje a hlavně - jak by jsi chtěl aby to fungovalo...:-). CCI používám vloženě taky, ale v jiné upravené formě, bez klasických period, tak abych viděli i chop stavy trhu.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Potreboval by som poradiť. Chcel by som začať používať ADXMA od Sida v kombinácii s PP(plávajúci pivot). Našiel som vo vláknach kombináciu dvoch ADXMA s nastavením 5,1,14 a 10,1,20 a k tomu PP 20(25) na TF 1 alebo 5 min. Skúšam to na EUR/USD,JPY aj na GBP/USD,JPY, ale neviem si vôbec rady kedy vlastne dostanem signál. Najprv som skúšal prekríženie oboch ADXMA, súčasne cena nad PP, ale je to buď dosť neskorý vstup alebo cena po chvíli ide opačne. Venujem tomu veľa času, ale vôbec sa mi nedarí. Viem, že tu veľa ľudí používa ADXMA od Sida a pochvaľujú si, tak snáď mi niekto poradí.Vďaka.
H2O :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak tak koukám, nás příznivců ADXMA je pořád dost a tak jsem se rozhodl, že dám k dispozici jednu svou pomůcku - dle motta autorů skvělého finančníku. Protože ADXMA je poměrně robustní ukazatel a zejména na vyšších time frame dává signálů jen pár denně, vytvořil jsem si mj. takový malý upozorňovač na překřížení pomalé a rychlé ADXMA. Samozřejmě by do toho šlo zapracovat i PP, ale ja je nepoužívám a jde je následně i "opticky" zvažovat. (Ne)vstupovat je potřeba diskréčně dle blížících se fundamentů, nebo neopak po nich. Jak píše H2O problémem je někdy pozdní vstup, to jsem řešil "očním" diskréčním filtrem vzdálenosti cross ADXMA vs. market. Individuálně dle páru. K přiloženému systému: Velice jednoduché - překřížení pomalé ADXMA (na obr zelená) rychlou ADXMA (růžová) ze spodu - signál pro long. A opačně. Signály jsou grafické a hlavně zvukové, takže pokud nechcete či nemůžete pořád brejlit na obrazovku je to dobrá pomůcka. Vložena je i možnost časového filtru, SL, TSL, PT a hlavně time frame (můj název, SID používá označení time koeficient, nebo-li kofouš:). Time frame je třeba měnit podle volatility páru (čím vyšší, tím vyšší TF). Pokusím se přiložit obrázek z dnešního cable se zobrazením např. SIDova ADXMA a mého systému. Tento systém dávám k dispozici jako pomůcku ostatním, zejména budu rád pokud budou testovat různé možnosti a pak se s námi o zkušenosti podělí. Pokud si někdo myslí, že je to k ničemu, prosím ať se tím vůbec nezabývá. Takových je tu dost. BTW: Neznáte někdo solidní ukazatel na rozpoznání chop-u? Hodně úspěšných bips. Roar

4471

Link to comment
Sdílet pomocí služby

H2O, abych se přiznal,tak mám s "klasickou" formou křížení ADXMA podobný problém. Pokud trh trenduje je to v pohodě (ale to téměř každý ukazatel). Výhodou ADXMA je, že tě drží v trendu opravdu dlouho. Pokud však přijde trh do strany, požírá to poměrně úspěšně SL. Zkoušel jsem různá nastavení, ale i tak. Část falešných signálů jsem odfiltroval již uváděnou vzdáleností cross ADXMAs a trhu. Např. na cable se mi osvědčilo nebrat větší jak 30bps. Po cca měsíčním testování to však stejně bylo šul nul. Pokud trhy trendují, generuje to pěkné výsledky. Pokud je ale delší range je to špatné. Někteří, tuším Pepe, však tento systém křížení chválili. Pro mě je v současnosti nejdůležitější filtr na trh "do strany". Snažím se vymyslet nějaký indikator. Myslim, že SID ma pravdu, že indikátor ti funguje pouze v případě, že rozumíš jeho podstatě. Proto se snažím vymyslet něco svého. Na přiloženém obrázku je klasické křížení ADXMAs v nočním bočním pohybu. Ten se snažím odfiltrovat, v tomto případě např. porovnáváním dvou MA jakoby "v duze" - výsledek zakresluje jen žlutou čáru. Není to ale 100%tní (zdaleka). Pokud by nás někdo zkušenější naťukl, na jakém principu je ideální chop filtrovat, bylo by to super. Roar

4476

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...