Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Pepe
trošku jsem to už dříve zkoušel, je to dost radikální změna a připadalo mi to dost těsné, těch crossů tam je víc a při více párech jsem měl co dělat abych to uhlídal. Žádné větší testy jsem s tímto nastavením nedělal a přešel jsem brzo na "línější kombinace nastavení". Každopádně pakliže se Ti toto nastavení jednoznačně jeví jako nejlepší, stojí za to ho řádně
vyzkoušet. BTW, vím, že tento Tvůj systém je diskréční záležitost, ale nepřemýšlel jsi o nějakém, byť zjednodušeném AOSu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,

reaguji na příspěvky které se zde objevily před 2 týdny a které "řešily" závislost GBP/JPY vs. GBP/USD a USD/JPY.
Forexu se sice věnuji zatím pouze okrajově a 95% kapitálu investuji na akciových trzích kde jsou mými nejoblíbenějšími metodami sledování závislosti ceny akcií na jiném aktivu se kterým korelují (např. dluhopisy).
To samé mě napadlo hledat na Forexu a ideální mi připadá sledovat závislost měnového páru (např. GBP/JPY) v porovnání s třetí měnou (v tomto případě USD) - v podstatě matematická trojčlenka.
Myšlenkou je brát pouze obchody které jsou potvrzeny u všech třech párů a filtrovat tak potenciálně ztrátové obchody. Například (ideální stav):
1) u GBP/JPY očekávám pokles (v této úvaze je nyní naprosto jedno na základě jaké analýzy k tomuto závěru dospěji - jde pouze o princip)
2) to samě prověřím u GBP/USD a USD/JPY a v případě že i u těchto dvou párů je možno očekávat pokles, tak obchod považuji za potvrzený a jdu do toho.

Ideální by byl nějaký indikátor který by porovnával GBP/USD a USD/JPY. Tu samou myšlenku je pak možno aplikovat na ostatní měny dle libosti (např. GBP/JPY vs. GBP/CHF a CHF/JPY, CAD/JPY vs. EUR/JPY a EUR/CAD - kde je ovšem nutno hledat opačný trend EUR/JPY vs. EUR/CAD pro potvrzení trendu CAD/JPY.... apod.)

Nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti ?





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris109: Dámam Ti sem do vlákna dva indy - jeden infoboard - niečo ako samostatné informačné okno, kde sa mi zobrazujú info o obchode, spreadoch, čase, udalostiach a pod. Aby som ušetril miesto, bežne mám cezeň umiestnený iný indikátor. Ja to máma na 24" monitore, takže možno si to budeš musieť upraviť ak, ti to nevôjde všetko (na šírku). A samotný kalendár, ktorý vypisuje zoznam (1 poslednú a 2 nadchádzajúce udalosti) práve do toho okna infoboard. Implicitne mám nastavené aby mi zobrazoval len udalosti s najvyššou prioritou pre meny GBP, JPY, USD, a EUR. Zobrazuje ich vo forme vertik. linky v grafe a popis v tom info okne. Nastavený je alarm 15min. vopred. Dám ich tam ako sú - nemám teraz moc času ich učesávať.

5125

5126

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
Zacal som na deme v MT4 testovat system zalozeny na trendovych ciarach S/R urovniach. Pouzivam 5min TF, zatial iba jeden par a to EUR/USD. SL zadavam 10-13 bodov a vystupujem na PT od 13 do 18 bodov. SL niekedy v priebehu obchodu posuvam. Poziciu drzim od niekolko minut a z po niekolko desiatok minut, cize pomerne kratko. Zatial sa mi system javi ako ziskovy, aj ked mohol by byt ziskovejsi keby mi MT nehadzal pri zadavani prikazov polena pod nohy. Zaujimal by ma vas nazor na to ci takyto system moze dlhodobo fungovat, predsa len demo je stale len demo, pripadne ci neexistuju nejake technicke prekazky ktore by tento system obmedzovali. Za odpovede vopred dakujem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...