Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

sztula

žiadny problem:

takže nastavenie: 1. MA Hull MA, perioda 18, exponencial
2. MA T3 MA, perioda 18, exponencial
pre ručne obchdovanie su tieto periody asi best...
najlepšie to vychadza na par GBP/JPY 5 a 10 min graf. Ostatne pary som moc nesledoval, iba tak zbežne...hold mam otvoreny skoro cely den len librojen :)
ale len tak zbežne čo ma zaujalo je EUR/USD...tam sa to da celkom pekne uplatnit, vyhodou je že sa tam človek zmesti do celkom malej stopky :) a dalej GBP/CHF...tu som tiež nakukal celkom dobre vysledky....teda hlavne čo sa tyka dennych pohybov

Ale upozornujem že nie je to obchodovane real...na to si musim počkat do polovice leta...a ani to neni aktivne obchodovane demo...cez moj pracovny čas trčim v škole....:(:(:(

Všetko je to ladene podla tychto kriterii, ten AOS a vysledky z neho mi skor služia len ako voditko že ozaj to funguje.
Začiatok pracovnej doby je 0:00 čiže 6:00 našho času....časom som si nakukal že toto je idealna doba kedy začat, koniec obchodnej doby ešte nemam stanoveny...stale na tom pracujem
Vstup je bud podla 1min alebo 5min grafu do trendu na 10min grafe
stoploss nastavim vždy + par pips nad high/low posledneho, nazvyme to trendu.
ak ide pozicia mojim smerom stop loss je vždy posuvany po dlhšom MA, čiže po T3 MA...a to bud na 1 min grafe ak je trh moc rychly, 5min grafe ak je trh normalny-vtedy to nechavam o par pipsov nižšie...mam nakukane že často to lizne o 1-3 pips a to by bolo zbytočne vyhodenie z pozicie,
na posuvanom stop loss su aj vystupy...

Tak toto su zatial moje poznatky...

Viac ti k tomu nepoviem...toto je zatial všetko...ale pracujem na tom dalej...tak nejake vylepšienia ešte budu :)

a hned ta aj poprosim ked prideš na nejake zaujimave variacie daj vediet :)
Vela uspechov :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sztula
není to naopak, záleží co si holt navolíš..je to především o různých druzích resp. typech MA..Původně to bylo pojato, jako výukový AOS, aby tradeři pochopili co je to vůbec MA...mrkni na scripty jednotlivých typů, na čem je co založeno..
To, že Floky využívá totožné periody v různém druhu, je jeho pokus resp. styl...běžně bývá jedna perioda kratší a jedna delší...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík za odpověď.
Asi si vzpomínáš na moje ukvapené přirovnámi AOS k astro ;) No pořád nějak AOSům a indikátorům nemohu přijít na chuť, ale na druhou stranu, bez nich jsem také moc úspěchů neslavil. A tak jsem se přiklonil ke Tvému ADX MA a ASID KOMLEX MA. Zkrátka podle něčeho se orientovat musím. Podle "čuchu" se mi moc nedařilo.
Zvolil jsem USD JPY od M1 po H1 ve [b] floky[/b] nastavení a sleduji co to dělá. A pak postupně budu měnit periody.
Původně Duben, teď už květen se kvapem blíží, kdy jsem měl v úmyslu začít tzv. "na ostro" [i](na ostro nejede ani moje mamina, možná dcera, když je hyc, ale vnučka ta potvůrka, té to je jedno :) )[/i]. Tak že mám na to ještě cca měsíc a pak začnu přispívat ostatním. Aspoň doufám, že jen ze začátku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ne, do scriptu jsem nelez, ale dal jsem místo [b]Hull_MA HILO[/b] a už to bylo obráceně. Už je to OK.
Mimochodem. Testoval jsem všechna možná nastavení na [b]USD/JPY M30, KAMA, MA, DEMA,TEMA, Hull_MA[/b] atd, periody jsem u první nechal [b]8[/b] a druhou jsem zvyšoval podle Fibonacciho řady. Nemohu říct jednoznačný verdikt, ale co se projevuje u jakéhokoliv nastavení a jakéhokoliv páru je to, že když je trh v chopu, tak je tam spousta falešných signálů [i](asi jsem neobjevil nic nového :) )[/i]. Nakonec jsem nechal nastavení [b]HILO 8 a HILO 34[/b]. Ale jak říkám, když trh netrenduje, tak je to nepoužitelné jak pro vstup, tak pro výstup. Nejsem si už moc jist, ale myslím, že se ten problém už někde řešil a že [b]SID[/b] tam někde zamontoval nějaký indikátor, který měřil úhel na kratší periodě a když to bylo pod nějakou nastavenou hodnotou, tak to signál nedávalo. Nevim už kde to je, jen si na to matně vzpomínám. Já teď místo toho ještě dávám do grafu [b]SIDův[/b] indikátor [b]ADX MA 10, 22[/b] a když to střídá barvy v krátkých úsečkách, tak není radno všímat si signálů na vstup/výstup. Není to sice ono, ale alespoň něco a do doby, než se mi podaří dohledat měřič úhlu kratší MA [i](snad se nepletu a někde to tu je)[/i].
Jen tak na zkoušku jsem to pozoroval na [b]M1[/b] a vzbuzovalo to ve mne pocit, že by se podle toho dalo celkem úspěšně scalpovat. Chtělo by to ještě nějakou dobu pozorovat. Myšlenku scalpovat jsem už ale zavrhnul [i](v začátcích určitě ne)[/i], tak jsem se tím blíž nezabýval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat na jednu věc.
Za rok a půl, co se učím obchodovat na forexu, se mi podařilo nastřádat požehnané množství indikátorů do Metatraderu 4. V počítači jich mám nyní celkem 3394. Celková velikost je cca 31Mb a zabalené (v ZIP) to má zhruba 7Mb.
Chtěla jsem se zeptat, jestli by o to někdo měl vůbec zájem, pokud ano, postupně bych to sem uploadla. Já jen abych se s tím nedělala zbytečně.
Taky by mě zajímalo, jestli by to Sid vůbec povolil, kdybych sem dala tolik dat (v několika složkách, protože jsem se dočetla že jedna může mít maximálně 2000Kb).

Já jsem je postupem času všechny vyzkoušela, ale nakonec jsem stejně skončila u třech základních indikátorů které jsou v MT4 už při instalaci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea84
Pravidla pro objem dat neurčuji já, ale server patřící Tomášovi s Petrem, kde jsme jen hosté...Pokud chceš dát svou sbírku indikací na vlákna, nejlépe do vlákna o MetaTrader4 a postupně, tak aby se limit dat jednorázově nepřekročil.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

ahoj,

nakonec jsem skončila u divergencí indikátorů RSI, CCI a Force index. Každý zvlášť dává hodně falešných signálů a projela jsem na nich demoúčet, ale pokud se použijou dohromady s různým nastavením, tak spoustu falešných signálů dokážou eliminovat. Pokud dají všechny tři stejnou divergenci, vstoupím.
Jinak používám nastavení pro Force index 4 exponential, RSI 5 a CCI 10. Beru pouze klasické divergence, reversní se mi neošvědčily. Testuji to na usd/jpy, gbp/jpy a gbp/usd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...