Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Obrat na float pivote do zelenej o 17.08 , žiadny signál Obrat na float pivote do červenej o 17.31 , žiadny signál. Cena stále klesá ale je ďaleko od pivotu, Napríklad 17.54 by bol dobrý vstup Obrat do longu o 18.45 . Cena je stále blízko float pivotu a tak dáme long od 210,93 Ukončenie o 19.05 na cene 210,96 , opäť nevyužitý potenciál pre ziskový obchod. Iba 3 pipsy namiesto cca 20 Koniec backtestu . Obchodný deň skončil so ziskom cca 50 pipsov, ale možnosti boli trochu lepšie. Prakticky za celý deň iba jeden vydarený obchod . Pre ďalšie testovanie vidím potrebu ukončovať ziskové pozície o niečo skôr, možno predsa len použiť kratšiu periódu na LSMA.

5032

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Záver : systém, ktorý som tu popísal aj reálne obchodujem. Pravdaže nie vždy tak presne ako som to tu popísal z backtestu. Pri vstupoch dbám aby sa cena pohybovala okolo float pivotu a vstupujem iba v smere jeho farby, teda pri červenom short a pri zelenom long. To je asi jasné z obrázkov. Výstupy riešim najneskôr pri zmene LSMA, čo som v teste uvádzal ako systémový výstup. Veľmi často zatváram pozíciu skôr a potom už len sledujem, ako to ide ďalej bezo mňa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea píše: měla bych otázečku ohledně indikátoru TD combo a Trend reversal. Dnes jsem oba indikátory nějaký čas sledovala a napadl mě ještě jeden způsob obchodování s těmito indikátory. Na dvou obchodech jsem to zkusila a oba byly v profitu. Příklad je na přiloženém obrázku. Od včerejška tam jsou celkem čtyři příležitosti k profitnímu obchodu a jeden podle mne falešný signál. Napadlo mne, že by se dalo docela dobře obchodovat nejen na čísle 13, ale i na písmenku P v případě kratších obchodů končících číslem 9, nebo na čísle 1 v případě delších obchodů končících číslem 13. Signály v případě long začínající písmenkem P mají barvu béžovou a začínající číslem 1 mají barvu fialovou. Signály pro short mají barvu žlutou v případě P a světle zelenou v případě 1. Když se podíváme na obrázek, tak první Long obchod nám začíná na Buy 1, kde se objevilo béžové P, tam bysme poprvé nakoupili. V zápětí se objevuje fialová 1, to by nám značilo silnější trend, tady můžeme nebo nemusíme přikoupit. Další signál k nákupu je na Buy 2, kde je další béžové P, tady můžeme přikoupit další kontrakt. Na Buy 3 můžeme přikoupit další kontrakt. Buy 4 je trošku záludné, protože se tam objevily tři signály, dva Buy kde můžeme přikoupit a jeden exit na čísle 13, ale jelikož se před fialovou 13 objevila fialová 1 tak bych nic nezavírala a čekala bych na další fialovou 13 na které bych vše zavřela. Myslím,že indikátor funguje následovně:když jsou čísla nahoře(šipka směřuje dolů),je to signál pro prodej Fialová barva,která má i číslice vyznačené tučně je sekvence,která probíhá několik dnů,můžeme si ji přiblížit jako by byla na 4h grafu a čím vyšší číslo,tím je větší napětí a cena může s větší pravděpodobností spadnout dolů,při 13 se skoro jistě otáčí a padá.Tato nadřazená sekvence obsahuje nižší sekvence vyznačené béžovou barvou,tady jak píše andrea je to pro kratší obchody,kolik sekvencí může obsahovat a co znamenají P zatím nevím,řekl bych že počátek sekvence,na 9 prodáváme,ale jak vystoupit nevím.U nadřazené sekvence můžeme např vstoupit na tučné 13-cefialové barvy a po několika dnech vystoupit na tučné zelené 13,tím bychom měli mít zahrnutý max profit.Čísla zelená a žlutá zespodu svíček jsou pro vstupy do long.Určitě to není vše,možná jsem napsal nějakou kravinu,ale se spojením s 1-2-3 patternem,S/R úrovněmi a např stochastikem je to zajímavý indikátor.

5042

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...