Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

frantacech
Protitrendové vstupy sú oveľa riskantnejšie. Neviem, či som Bubbleho čítal dostatočne, skôr nie ako áno, ale mám poznačený v podstate len jeden spôsob vstupu. Prerazenie SR a vstup po druhom teste z opačnej strany, teda v trende. Tá tvoja šipka je presne ono, ďaľšie vstupy viacmenej tak isto. Ja by som nevedel nakresliť popredu tú zhora druhú fialovú čiaru a ďaľšie SR. Takto dodatočne je to jasné, fialová je predposledné high potvrdené prvým testom. Možno ešte v minulosti. Chcel som skúsiť nejaký vyhľadávač SR, ale žiaden mi nefunguje. Pritom je to možné, len využiť napríklad Gaussovu krivku na váhovanie úrovne a trebárs pol krivky na váhovanie dozadu v čase. Možno.. :)
Ja mám na M5 ešte cci7 na vstupy. Hľadáš vstupy na všetkých dlaždiciach naraz?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kdyz se divam na celkovy graf, obvykle se podivam na vsechny na H1 rano abych si zapamatoval nahled jak to vypada a pak postupne prejdu u vsech na M15 a pak na M5.

Vstupy delam zasadne na M5.
Celkove chci videt ze to vsechno hraje... tzn.:
ropa a zlato jde stejnym smerem
kdyz jde zlato long, jde i gbpusd a eurusd long a usdxxx opacne.

pokud ano ok, pokud ne, nedelam nic

pak uz vybiram ten ktery par podle designu, jak vypada cenu vuci klouzakum a SR, pivotum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11
viem, že si robíš srandu, ale okrem indikátorov typu oscilátor a typu MA (zrovna si nespomínam na názov typu) je aj tretí typ, ktorý sa medzi ne nedá zaradiť. Napríklad indikátor, ktorý vyhľadá guľaté čísla a urobí vodorovné čiary ("vyhľadávač?"), či pridá hodiny, alebo umožní jednoduchšie zadávanie príkazov... (vybral som také, aby bolo okaté o čo mi ide). Mimochodom vďaka za ten cci_histogram, mám ho v dvoch úpravách v univerzálnej šablóne.
frantačech
naftu a zlato a korelácie sleduješ aj na M5 a ak sa rozchádzajú, tak neobchoduješ? Ja som stiahol odl len na toto a chcem tam dať oddelené profily s dlaždicami H4, H1 poprípade M15 a budem prepínať priamo profily, aby som nemal veľa klikania.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech
kua, tak to musím doplniť aj profil M5. Mne to ide bez problému, keď uložím dlaždice napr. ako profil H1, tak sa mi to po prepínaní profilov zobrazí presne také, aké to bolo naposledy, čo som s tým pracoval. Už sa mi podarilo nechtiac prepísať to čo som nechcel, je tam akási rafinovanosť, chce to len odskúšať. Keď je dobrá šablóna ide to rýchle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, pokud má někdo zájem, přikládám aktualizovanou verzi šablony a deníku mého obch. systému. Deník jsem doplnila o grafy s equity jednotlivých měsíců (vždy po straně), graf s celkovou equity a graf s porovnáním výsledků za jednotlivé měsíce (až dole na konci deníku), vše s klouzavými průměry. Poslední dva jmenované přikládám také jako obrázky přímo sem. Zatím ahoj.

6005

6006

6007

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

achjo...stačí si přečíst mé předchozí příspěvky, kde jsem psala, že je to čistý systém bez jakýchkoliv časových filtrů, bez spreadu (ten si započítá každý zvlášť podle brokera, na Ikon je průměr cca 5-6 pips) a jiných neduhů živých účtů, jako slippage, roztahování spreadů apod. Stačí číst... Nehledej na tom zbytečné chyby, myslím že i kdyby to dalo 300 pips za měsíc při práci 8 hodin denně, bylo by to super...

Prosím, chápejte to pouze jako klasický backtest, je NAPROSTO jasné, že na live účtu vše může být jinak díky psychice a jiným, výše uvedeným neduhům (každý je nějaký a každému sedí něco jiného)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...