Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath ak si lepšie pozrieš prekríženie napr. dnes o 16.26 na 1min grafe, vidíš, že usd má už nejaký pokles za sebou a eur už chvíľu ide hore. Okrem toho indikátor je výborný práve v tom , že ukazuje vzájomné vzťahy medzi 8 menami . Teraz na 1 min grafe je usd najslabší a mal by čoskoro začať stúpať voči ostatným menám

5936

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, rád bych zde uvedl můj obchodní systém, který doufám budu co nevidě obchodovat live. Zatím jsem jen čerpal informace tak teď je čas začít splácet dluhy.. :) Jedná se o spojení 3 vrcholů trendovou čarou. Je to velmi jednoduchý systém a na denním grafu na EUR/USD dosahuje (aspoň podle mě slušných výsledků). Přesněji je to 4000pips za rok(vycházím z mého ručního backtestu za poslední 2 roky). Jak tedy postupuji při vstupu do pozice: spojím 2 vrcholy trendu a čekám na přiblížení ceny k trendové čáře, která tam "vytvoří" třetí vrchol. Dále chvíli vyčkám, jestli cena nepojede přes mou trendline a to přeně 40pips. Pokuď jde přes, tak je pro mě třetí vrchol nepotvrzen. Protne-li cena TL a Vrátí se zpět opět 40pips (viz obrázek), tak vstupuji se třemi pozicemi. SL u každé z nich je 50 pips. PT je u první pozice 150pips u druhé 200pips a ta poslední vystupuje 40pips po protnutí trendline kdekoliv kam dojede. Na obrázku je zobrazen pravděpodobný výstup třetí pozice. Z backtestu mi vychází, že pozice s PT 150pips je zisková v 60%, PT 200pips v 58% a třetí je zisková z 50%. A teď bych chtěl znát názor hlavně zkušených traderů, zda-li si myslí, že v dlouhém období může být tato strategie zisková?? Koukal jsem i do historie v MT4 narazil jsem na spousty podobných trojvrcholů, tak doufám, že to půjde. Jde mi hlavně o psychyckou podporu a skutečný názor odborníků.. ;) Děkuji a jestli se někomu moje strategie bude líbit, tak do toho!! (tu)

5959

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozz
z toho obrázku to nevypadá špatně, nicméně se mi nezdá, že tenhle setup nastává často. jak zařídíš to, abys věděl o tom, že nastane? Nastane aspoň jednou za den na majors? Nezkoušel jsem to, ale fakt se mi to zdá strašně vzácný. Schválně si zkus do grafu udělat svislé čáry, odkdy do kdy sedíš u počítače a pak koukej po svém patternu. Aspoň zjistíš, kolik toho nastane ve dne, kdy můžeš signál vzít a kolik v noci, kdy spíš....a tudíž signál vzít nemůžeš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...