Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ten AOS jsem tam přiložil jen pro úplnost. Osobně nejsem zastánce AOS, lidský faktor je prozatím nenahraditelný.
Jediné v čem vidím ulehčení je psychická stránka obchodování, AOS nemá strach a není chamtivý, není naštvaný ani
přemotivovaný. Jak jsem psal již dříve, základ je forward test na DEMU, tzn. obchodovat přesně podle pravidel a neuhnout ani o píď a tím se tento systém naučit řádně obchodovat. (nebo jakýkoliv jiný). Pokud nejsem po 3 měsících forward testu
v zisku, systém pro mě není vhodný, býť s ním ostatní dělají zázraky. Prostě ho nejsem schopen obchodovat. Proto je tolik
systémů a snaha hledat svatý grál = jenže ten má každý v sobě v podobě systému, který má otestovaný, věří mu a dosahuje s ním zisku. Jen to hledání je úmorný ....... však to znáte :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Věc, kterou sem dávám, není obchodní systém ani indikátor,ale spíš jenom taková pomůcka, jak lépe sledovat pohyby jednotlivých měn. Jak rozplést FX vánočku: Spočítám kolik stojí zlato (ropa,...) ve všech měnách - dolar je jasný, další měny podle kurzu (eur/usd, gbp/usd, atd.) Po určitém intervalu (1M, 5M, 1H, jak je komu libo) udělám to samé, a určím relativní změny. Pokud roste/klesá cena zlata v USD, je jasné, že bude (většinou) růst/klesat i cena v EUR, GBP, atd. Záleží, jak moc se růst liší. Pro každou měnu spočítám absolutní změnu (to je pěkný rým :) - (cena v t0)/(cena v t-1), a nakonec spočítám relativní změnu měny vůči ostatním měnám - např. pro USD to bude vypadat takto ( (abs.zmenaEUR*abs.zmenaGBP*...NZD)^(1/7) ) / (abs.zmenaUSD) neboli poměr mezi průměrnou změnou v ostatních měnách a změnou v určité měně. Abych dostal graf s viditelným průběhem, násobím hodnotu získanou z tohodle vzorce hodnotou získanou v t-1 (bez toho by to byl oscilátor kolem 1) (On je to vlastně oscilátor kolem 1 i s tím, ale trochu zřetelnější :) Popis je trochu krkolomný, příkládám ukázku v excelu a jednoduchý indikátor do MT4 - kód je v init části (tzn. neaktualizuje se - není to kvůli tomu, že bych chtěl zveřejnit pouze nějakou demo verzi, ale pracuji hlavně s daty v excelu a nechce se mi teď řešit problémy s překreslováním, kontrolou časů jednotlivých svíček atd.), po vložení do grafu se musí znovu zkompilovat (nevím proč?) Ještě bych chtěl poprosit Sida, aby sem v případě, že se mu to bude zdát jako blbost, aby sem napsal, že to je blbost (a v čem) :) Ale myslím, že to má svoji logiku... poměry mezi měnami odpovídají párům, suma indexů měn je rovna 8, atd. Díky

5919

5920

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markon Napsal:
-------------------------------------------------------
> to libos
>
> nejspis to bude zajimavy indikator , ale nejak mi
> nechce fungovat ukaze se akorat cerna obrazovka
> nevis cim by to mohlo byt dík


vlož ho do GOLD grafu, zobraz štítek "Barvy" a klikni na Reset. Měl by fungovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jejda, nějaký popisky jsem tam mohl dát, mám to už tak zautomatizovaný že mě to nenapadlo
0-USD, 1-EUR, 2-GBP, 3-CHF, 4-JPY, 5-AUD, 6-CAD, 7-NZD

vladko11
jj, vypadá to že máš USD, EUR a NZD správně. Ano, NZD je nejsilnější, ale jenom v tom smyslu, že od čtvrtka (defaultně je nastaveno 240 svíček dozadu) posílilo nejvíc ze všech měn. To, jestli bude posilovat dál, ti indikátor neřekne :) Stejně tak to můžeš interpretovat tak, že je překoupený a půjde dolů :)

Ten indikátor je opravdu jenom ukázka, obchodovat se podle toho asi nedá. Myslím že důležitější je idea, která stojí za tím. Berte to jenom jako krok k dalšímu zkoumání.

Jenom pro jistotu: Pokud někomu nejde otevřít excel, přejmenujte excel.gif na excel.xls

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...