Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

to peprnik:

ahoj,
takovéto obchody opravdu nejsou moc časté. Přicházejí tak 2-3 za rok,ale zase udělají kolem 2000-3000 pips. Těch menších je kolem deseti a ty udělají dohromady kolem 2000 pips.

Nicméně sleduji graf každý den jen chvilinku,abych věděl, co se děje. Když se vytvoří druhý vrchol, tak zbystřím a sleduji mé VT častěji. Když už se cena blíží třetímu vrcholu, tak u toho sedím hodně často(třeba i v noci) a zadávám entry buď na nákup, nebo prodej. Buď je vrchol nepotvrzen a já zruším entry, nebo je vrchol potvrzen a já počkám na entry vstupy,abych mohl vše zkontrolovat a můžu zase chvilku denně graf kontrolovat.

jinak DD při všech třech pozicích je max 600pips (trochu nadhodnoceně: takže spíše jen 450pips).
nevím, jestli počítám RRR správně(celkové profity dělím celkovou ztrátou). Vychází to kolem 1ztracený : 4-5získaných.

Chtěl bych tento systém(samozřejmě s jinými hodnotami SL a PT) rozšířit tak na 4 měnové páry, kde budou nejlépe fungovat. Tím bych měl docílit toho, že budu obchodovat častěji a nebude tak nudné čekat na to, co udělá jeden graf.

Je to hodně o trpělivosti, to vím, ale zatím je to systém, který je podle mě emocionálně zvládnutelný(hlavně ze začátku) a "4000pips" ročně na jednom páru podle mých skromných úsudků ;) celkem ujde..

Takže tvůj (snad ti nevadí tykání :) ) názor na celou věc? Myslíš, že tato formace nebo pattern má budoucnost?

Děkuji moc za jakýkoliv názor. Mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

na denním grafu musíš mít strašně velkou stopku, ne? na to potřebuješ velkej účet, nebo mrňavou pozici. nezáleží na tom, co si o tom myslím já, ale na tom, co si o tom myslíš ty. Máš statistiku, že to funguje. není důvod, proč by to nemělo fungovat dál. zkus to a uvidíš. A ship in harbor is safe, but that is not what ships are built for (John A. Shedd)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Statisticky na EUR/USD stačí 50 pips.. Mám to spočítané na takových 30 podobných případech.. :)

OK moje loď snad brzy vypluje a to doufám i do jiných moří, než jen do eurodolarového zálivu...

Děkuju a kdyby někdo ještě chtěl cokoliv dodat, tak sem s tím...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozz
problém se strašně věcma je ten, že zpětně se na grafu vidí hezky, ale v realitě obchoduješ na pravém okraji grafu, jestli mi rozumíš. jestli je potřeba skutečně jen 50 pips a potenciál je několikset, pak je to supr. Ale pozor na předčasné nadšení, taky jsem se hodněkrát nadchl, že jsem objevil něco dokonalého, když jsem se koukal zpětně na grafy, ale v reálném trhu to tak obchodovat nešlo. Zkus si forward test (jenže u té tvojí strategie je problém, že používáš denní graf). Co takhle 4H timeframe?
Přeju hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peprnik:

jj znam to nadseni.. :) i kdyby bylo dalsich 10 obchodu spatne, tak zisk 2500 pips je pro me uspech..
vim, ze se dozadu kouka hezy a proto jsem si zkousel graf prochazet svicku po svicce a reagovat na "moje" patterny a vysledek byl jeste lepsi, pze jsem vstupoval i do riskatnejsich obchodu a i presto jsem byl jeste asi o 1000pips vic v plusu..

4 hodinovy jsem take zkousel,ale jen zbezne. Narazil jsem take na spousty velkych profitu,ale uprimne koukat na graf jednou denne je pro me lepsi nez 6x denne ve 4hodinovych intervalech. ;)

no zkusim to na dennim. zatim sem trpelivej a cekam na vstup(uz asi 2 tydny) LoL
Skoda je, že kdybych mel uz ucet pred mesicem, tak jsem mohl byt v tomhle krasnem medvedim trendu jeste dneska :)

ale zatim je to same coby, kdyby..cetl jsem ted vlakno Muj prvni obchod a docela jsem koukal a zaroven se ucil..
velmi zajimave ctivo.. :)

taky preju hodne stesti..

mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mam zato ze pimp pouziva CCI pro krivku a do neho FX Sniper's CCI.ex4 pro barvicky. Protoze mi vadilo ze nemam source v mq4, dale to ze tam neni moznost zapnuti Alertu a pak 2 v podstate tytez indi = 2x vyssi zatez CPU, badal jsem a zjistil, ze FX Sniper's T3 CCI zahruje oboji, pokud nastavis T3_Period = 0; , je to presne CCI prubeh. Nechal jsem ale T3_Period = 4;, zda se mi lepsi mit to trochu vyhlazene... a dodelal jsem do nej alert na tu vyzivnost paru muzes pouzit TotalStrenght, ale neukazuje budoucnost, jen aktualni stav.

5986

5987

5988

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
Jsem nováček a chtěl bych se zeptat zdali by se tu někdo nepodělil podle jakeho obchodního systému (konkrétně) obchoduje nejčastější měnové páry (EUR/USD,GBR/USD,CHF/USD) a jaký má popřípadě zkušenosti s aplikováním čistě technické analýzi (např. 2 indikátory) do těchto forexových trhů (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech
"mam zato ze pimp pouziva CCI pro krivku a do neho FX Sniper's CCI.ex4 pro barvicky."
Problém je v tom, že pri vyšších nastaveniach napríklad 504 ako je na obrázkoch, barvičky podstatne presahujú krivku CCI. FX Sniper's T3 CCI teda obsahuje inú krivku ako samotný CCI. Potom je celkový pohľad podľa farby príliš optimistický, resp. presne taký, ako ukazuje tvoj indikátor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...