Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath:

netaram, dali jsme ti tady odkaz a vic uz je na tobe. Mas tam i hotove systemy, nevim, co chce kdo vic.

A psal jsem o tom, jak se naucit obchodovat. A s tim je tady asi problem. Uz jsi obchodoval neco konzistentne aspon 3 mesice bez nejake zmeny? Pokud bys to udelal, tak bys poznal, co je potreba pro ziskove obchodovani. Ze to neni system, ale hlava. Zadne zaruky v podobe zazracnych systemu nebo indikatoru neexistuji, ale jedinou zarukou je hlava respektive disciplina.

Zkus vzit nejakou jednoduchou vec (treba DT/DB, nebo role reversal do smeru trendu) a tu obchoduj v kuse aspon ty 3 mesice bez ohledu na vysledky. Soustred se jenom na dodrzeni pravidel a uvidis, ze ti to da 100x vic nez to neustale hledani zazracnych indikatoru a podobnych kravin.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath
Radšej si priznaj, že pohŕdaš všetkými ziskovými systémami, vrátane toho, ktorý som ti osobne poslal. Máš tam uplne presne vstupy, výstupy si daj 1:1 alebo posuvaj stopku po ciare nejakeho klzaveho priemeru. Ja používam kombináciu týchto dvoch sposobov, teda idem na dve časti. Je to system, ktorý realne obchodujem.
Ak ti nevyhovuje tf 1 hod, môžeš to skúsiť na 4h alebo na denných dátach, malo by to tiež fungovať.
Alke tebe je ľahšie pýtať si každý týždeň niečo nové. Zrejme potrebuješ niekomu (sebe, rodičom ??) dokazovať , že sa tradingom vážne zaoberáš a preto nemôžeš vykonávať inú prácu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Premath, mechanicke systemy funguju , ich nevyhoda je vsak vysoky DD. Si schopny zniest 50% DD mozno aj vyzsi? Ak ano tak to mozno bude cesta pre teba mne to velmi nevyhovuje aj ked do buducnosti nevylucujem ze ich pridam k mojim systemom, ale len s nizsim leverage (povedzme s max riskom 0.2% na obchod). Tiez treba mat realne ocakavania od mechanickeho systemu, a dobry MM . Urcite necakaj 10-20% mesacne ako sa tu bezne borci pohybuju :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter
cez víkend som opäť jeden vymyslel. Prvá varianta teoreticky vychádza na cca 480 pis za mesiac, maximálny prepad odhadujem asi tiež toľko (testovanie na hlbokej minulosti ma nechytá). EA by to mohol vylepšiť náročnejším MM na viac pároch súčasne. Nekričím zďaleka hop, už som ich skúšal hodne a hodne ich aj bola slepá cesta. Mrzuté je, že človek môže prísť o účet rýchlejšie, ako sa to dostane do ziskového obdobia. Pozorovať disciplinovane kríženie čiar rádove mesiace, mnoho hodín denne nie je moja šálka čaju, tak to skúšam inak - ráno zadám, večer spočítam straty.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truncus
presne tak, DD je prevít, mám ho v úmysle zmenšiť v automatizovanej variante, lebo po pár hodinách sledovania obrazovky stráca človek pozornosť a robí chyby. Momentálne ma napadá po nejakom zisku pritiahnuť SL nie na BE, ale len zmenšiť SL, resp priťahovať na dvakrát. Počítam totiž s cca dvakrát väčším SL ako je PT, inak väčšina dobrých obchodov skončí na SL a je po systéme... Ale to len rozmýšľam nahlas, zatiaľ sú to len fantasmagórie. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja nic nevymyslam mechanicke systemy su dostupne, 480 pips samo o sebe neznamena nic ,zalezi od trhu, SL, position size.
Co som pouzival aj otestoval su systemy One night stand a First strik plus, chlapik ich obchoduje verejne tak si najdi stranku nechem sem davat linky aby som nebol prenasledovany. Dlhodobo spolahlive, len hovorim DD je problem aspon pre mna ale vysledky su rozhodne zaujimave. Teoreticky mozes odkukat al MM, ja som na to nemal moc chut ale ked sa ti bude chciet a pozries sa na to tak mi daj vediet:).
Mne tiez vyhovuje obchodovanie kde nemsuim cely den cumiet na LCD ale na to nepotrebujem mechanicky system , len neobchodujem intraday ale pozicne resp swingovo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zahranicne mozu byt? Tak aj slovenske ze:).
Ok tu je link www.infiniteyieldforex.blogspot.com/
Ta vynosnost nie je len z tych sytemov ale je ovplyvnena silver position ktoru ma a tiez dobrym MM (ktory by si mohol zistit ked budes mat cas a dat mi vediet:)). Chalpik je dobri, tiez prezentoval kocept H1 inside bar trading v smere daily trendu, mechanicky vstup ale vystup skor disktretny. A tiez kto bude kazdu hodinu pozerat grafy ze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...