Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sid: Není v tom žádný háček. Tento profit display funguje podobně jako ten co jsi tu kdysi publikoval ty. To znamená, okopíruješ skript a vložíš na konec AOS. Všechny hodnoty proměnných, které tě zajímají uvedeš ve výstupu AOS (záložka špatně pojmenovaná vstup). Já tam mám uvedeno toto: RealProfitInPips - růžová barva - okamžitý zisk v právě otevřeném obchodu TradeProfitInPips - zelená - zisk z obchodu po jeho uzavření TotalProfitInPips - černá - kumulace všech zisků Risk - červená - nejnižší hodnota celkového profitu Maximum - šedá - nejvyšší kumulovaný zisk MaxDrawdown - hnědá - největší propad v zisku, pokud by se začal systém obchodovat na začátku drawdownu, je pak jeho hodnota maximální ztrátou. Expectancy - zelená - poměr mezi ziskem a ztrátou, někdy se používá poměrný rozdíl (viz článek finančník), já jsem použil vztah, co tu uvedl Adraj. LosingTrades - červená - počet ztrátových obchodů, pro přehlednost vyděleno 10000, aby se nezobrazovalo v grafu, je vidět v inspection window, nutno vynásobit 10000 WinningTrades - počet ziskových obchodů TotalTrades - celkový počet obchodů SumLosingTrades - suma ztrát SumWinningTrades - suma zisků AvgLosingTrade - průměrná hodnota ztráty AvgWinningTrade - průměrná hodnota zisku BiggestLoss - největší ztráta BiggestWin - největší zisk Všechny tyto hodnoty jsou velmi důležité pro testování systému, hlavně pak profit, expectancy a max.drawdown. Ještě jsem měl uvést stejně jako při prvním zveřejnění tohoto PD, že je třeba před Long a Short napsat tyto řádky: Bought:= If(Long,1,If(LongEnd,0,Prev)); Sold := If(Short,1,If(ShortEnd,0,Prev)); Připojuji mustr pro tvorbu AOS, do kterého je možno doplnit už jen podmínky pro vstupy a výstupy a pak funguje s tímto PD. Milan

531

532

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To matus, taky jsem zapracoval na zobrazování jen šipek po prvním nákupu. Profit dislpay to totiž při zobrazení více svíček v jednom směru nepočítal korektně. Díky tomu jsem odhalil některá chybná nastavení a malinko přepracoval AOS, tak že je schopen na 10min grafech pracovat nejen jako indikátor. Ještě odladím a umístím na sklo. Aktuální a správné výsledeky jsou v obrázku. vachnikd

546

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Matus:
Výsledky možná nejsou fantastické, nicméně pro mě je docela významné, že pro majors jsou všechny výsledky na 10 min.grafech v plusu:
EURUSD: 195 pips
USDJPY: 248 pips
GBPUSD: 60 pips
USDCHF: 176 pips
Celkem: 679 pips

A to už mi přijde docela zajímavé. Také oceňuji, že počet ztrátových obchodů: ziskovým je asi jedna nebo lepší, což svědčí mé psychice.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak jsem slíbil dávám jsem AOS, který jsem odladil.

Ve skriptu je šest možností jak otevřít pozici a ty se zobrazují na grafu formou čísel. Tyto možnosti se pro jednotlivé měnové páry odlaďují.

V současnosti je to odladěno na EUR/USD a velice pěkně funguje na USD/CHF.
Odlaďování jsem prováděl na 2000 svíčkách.
AOS je poměrně složitý, tak kdo chce klidně ať ho zjednoduší a pošle mi ho zpět. Pozitivní změny uvítám.

POZOR určeno jen pro 10min grafy, na ostatních to nebude OK.

Prosím o zhodnocení.

vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...