Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


timd: jestli můžu, zkus najít primární souvislost COT vs. komodita EUR FX vs. EUR/USD (spot).


24.04.2006 10:48
Obchodníci věří euru

Podle v pátek zveřejněného reportu Commodity Futures Trading Commission (CFTC) zvýšili obchodníci své sázky na to, že euro v nadcházejícím období vůči americkému dolaru posílí. Rozdíl mezi počtem otevřených dlouhých pozic hedgeových fondů a dalších velkých spekulantů vůči otevřeným krátkým pozicím stejné skupiny obchodníků na euru dosáhl v posledním sledovaném týdnu končícím 18. dubna 55 342 kontraktů. Tento počet čistých otevřených dlouhých pozic se tak zvýšil ze 41 630 kontraktů z týdne předcházejícího a zároveň dosáhl nejvyšší úrovně od listopadu roku 2004. Někteří obchodníci berou data CFTC vztahující se k trhům s měnami trochu s rezervou. Dané údaje totiž zohledňují otevřené pozice pouze u futures kontraktů na burze v Chicagu, kdežto s měnami proběhne mnohem více obchodů na spotovém trhu. Řada průzkumů provedených přímo burzou však odhalila, že data CFTC mají i u měn svou váhu a velmi dobře dokládají sentiment na měnovém trhu.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

blackpetr
s tou myšlenkou už někdo taky koketoval..dokonce je na to systém, kdy kupuješ minutu po celé (podle daného trendu), cca 50 minut to držíš (samozřejmě pokud je trend) a pak to prodáš pět minut před další celou.. :)..lidi holt zkoušejí všechno.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Tak mám člověče asi smůlu s tím EIT, nikde jsem ho na VT foru nenašel a když jsem se po něm ptal:
Has anybody got the Instantenous trendline indicator programmed for VT?
Thanks a lot
Tom

admin mi na to napsal:
Hello,

No, I do not believe so. Also, this is a proprietary indicator if my understanding is correct. So, even if a user were able to code it into VTtrader I could not allow their post due to copyrights. I apologize for any inconvenience this may cause.

Regards,
Chris

Side, ty jsi tady ale o něm psal a dával jsi na sklo i kus kodu (bohužel jsi nenapsal co znamená ALPHA), jsi si jistý, že bys nevěděl jak na to?
Prosimprosimsmutněkoukám ;)
Tom
PS:tak mě napadlo, že používám tykání. Snad to moc nevadí. Kdyby ano, prosím řekni mi to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid
Jsem štastnej jak blecha, normálně jsem to tam teď uplně nechtěně našel. Koukal jsem po indikátorech uplně jiných...
Promiň, že jsem tě s tim tak votravoval-ten obrázek co jsi tady ukazoval byl moc krásný na to, abych si nechal zajít chuť na testování EIT.
Ať se obchody daří.
TOM

To ALL:
Dnes jsem skombinoval Hull MA a LRMA a dost mě překvapilo, jak krásně to ukazuje svými krosy místa na vstup. Do pohybu se naskočí dost rychle-skoro nulové spoždění! Problém je ten, že jsou to moc citlivý indikátory a při výkyvu hlásí opačnou pozici dřív než je pohyb u konce -useknou to moc rychle. Já jen, kdyby to někdo chtěl zkusit taky.... Možná to tady všichni znáte ( a tímto se omlouvám pokud s tím zbytečně spamuju sklo), ale když mě se to tak líbilo, že jsem na to prostě nemohl neupozornit:D.

Krásné zážitky z obchodů i hledání cesty

TOM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sid
teď jsem na to koukal a vypadá to dobře (filtrovat tu chci přez Juice a/nebo Kaleidoskop). Koukal jsem na cable 15 min graf. S periodama jsem si zatím nehrál, ale i ty co sou tam defaultně dávají dobrý výsledek.

To co navrhuješ ty taky ověřím, neradno nedat na úsudek tak zkušeného tradera.
Tom
PS: Teď jsem asi měsíc hledal tvůj svatý grál (dost naivně:)), tohle by mělo být (aspoň na první pohled) to pravé PRO MĚ. Když jsem si počítal, jen tak od oka, jak by to co chci teď naprogramovat otvíralo a zavíralo, tak by to bylo jasně ziskový (aspoň kam až sahá graf ve VT).
Naprogramuju to, udělám měsíc dva testů a pak vám systém hodím na sklo, i s výsledkama v pipsech.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny den vsem..
Rad bych se zacal venovat nejakemu systemu, ktery by mi umoznoval pracovat s max.5 min. grafem, tzn. vyhovuje mi obchodovani priblizujici se skalpovani. Zkousel jsem Woodieho, ale nevyhovoval mi. Mohl by se nekdo ze zkusenejsich s podobnym zpusebem obchodovani podelit o sve zkusenosti , popr. mi doporucit system, ze ktereho vychazel nebo ktery obchoduje.
Diky Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...