Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Zkousim uz par tydnu na Forexu obchodovat s Williams%R indikatorem,ale nejak uplne mi to neslo...spis jsem prodelaval.Ted jsem presel na obycejny MA (nastavil jsem ve VT periodu 10) a je to mnohem lepsi.Ty vstupy MA ukazuje dobre,ale nevim, kdy mam z trhu vystoupit...Mam 2 otazky:
1) Fakt se da treba obchodovat jen s jednim indikatorem (MA)?
2) Je dobre jej nejak zkombinovat s necim jinym,abych dostaval i nejake signaly k vystupu (zatim je to spise o pocitu) -ve VT je cela rada indikatoru,ani se v nich moc neorientuji,takze bych rad zustal u MA.

Diky za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mojenakupy:
obchodovat se dá i bez indikátoru: např. breakout systémy - viz stejnojmenné vlákno v této diskuzi. Co člověk, to jiný přístup. Každý ti doporučí něco jiného a každý může mít pravdu. Někdo potřebuje mít v grafu 8 indikátorů a ještě studovat fundamentální zprávy, jiný si vystačí třeba s tím MA nebo klidně i s Williamsem, a oba mohou mít naprosto stejnou úspěšnost. Vím že to zní blbě a že se to tady říká pořád dokolečka, ale musíš si najít to, co vyhovuje tobě - prostě jinak to nejde. To dosáhneš jen tak, že budeš sám zkoušet různé možnosti. Mezitím můžeš pročítat tady tu diskuzi, kde jsou spousty inspirací, nebo diskuze na všech možných zahraničních webech, kde je těch inspirací ještě o pár tisíc víc.
Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasne to je pravda...Ja spis vyznavam takovou tu teorii jednoduchosti - cim vic indikatoru,tim je to pro me malo prehledne...pro me ma MA vetsi uspesnost,nejhorsi je to samozrejme rozeznat ten nastup trendu a pak vcas vyskocit (to je jeste horsi)...casto se mi stalo,ze jsem uz byl v plusu 300 USD,porad na neco cekal a uzavrel jsem treba jen +80 (podotykam zatim jen v demu)...zkratka tupe ziram na graf,jestli uz teda se to jako lame dolu,nebo to jeste pojede nahoru...
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mojenakupy:
na to je zase nekonečno receptů... :) Ten hlavní je: nebýt nenažraný... :)
Ale vážně: Dá se použít například trailing stop - určíš si třeba 30 pips a jak leze cena, posouváš (nebo posouvá platforma). Nebo můžeš vyskakovat třeba na signály RSI, Williamse, jiného MA, PSAR... Někdo vyskakuje, když se začne tvořit bariéra na nějaké zřetelné S/R úrovni.
Všechno chce vyzkoušet a (jak říkal svatý Pavel) dobrého se přidržet. Cokoli vymyslíš - prozkoušet backtestem na historických datech.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No,myslim,ze az pujde o moje vlastni penize,tak budu uklikvavat kazdy dolar,ted spis zkousim,co to snese...ale souhlasim,ze clovek nesmi byt nenazrany - 300 USD je 7500 Kc a kdyz to clovek vydela za hodinu,tak to neni vubec spatne:-)
Spis mi vyhovuji kratke vstupy na nekolik (desitek) minut nez nekolikahodinove, tak to musim nejak vyladit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mojenakupy:
jestli chceš používat jednoduchou strategii s malým množstvím indikátorů, zkus se podívat na Intelligent Forex Trading Method od zkušeného tradera FXiGor www.strategybuilderfx.com/forums/showthread.php?t=16299.
Využívá se zde pouze MA a jeho variací OsMA a stepMAstoch. Je to již testovaná strategie, největší dřinu už někdo udělal. A hlavně poznáš, že je lepší držet pozice trochu déle než jen několik minut.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky vem za tip na tu strategii, urcite si ji prostuduju. No,uz jsem zjistil, ze neni dobre hned pozice uzavirat prilis brzy.Zatim mam tak neco kolem 45 procent plusovych obchodu a zbytek je minus,coz vypada jako docela dobre.Jenze ty plusy jsou spise mensi a ty minusy vetsi,takze absolutne jsem ted na demu v minusu.Ale kdyz to trochu popustim a jsem v pozici treba hodinu, nekdy i vic,tak je to lepsi.
Ze zacatku jsem totiz mel pocit,ze se na forexu deje vsechno moc rychle a mel jsem asi ji i zbytecne blizko nastavene stop lossy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf Napsal:

> www.strategybuilderfx.com/forums/showthread
> .php?t=16299.
> Využívá se zde pouze MA a jeho variací OsMA a
> stepMAstoch.

při instalaci, mi OsMA z tohoto balíčku přepsal nějakou verzi , kterou jsem už měl
říkal jsem si no proč ne, asi to potřebuje
Jenže indikátor na výše uvedeném linku (OsMA) mám prázdné okno, prostě ho tam nemám
nestalo se to někomu ?
existuje více indikátorů se shodným jménem ?
To je divné ne ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...