Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Udělat lze leccos, například v MT4 je funkce MAX a taky lze použít pole pro zápis různých hodnot, které pak budeš porovnávat. Ale mám takový dojem, že máš na mysli skript pro VT, že? Pak musíš zapsat cosi v tomto smyslu:
if(a-b>ref(x,-1), x:=a-b, ref(x,-1));
Snad jsem tě pochopil správně
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf

Díky, velice jsi mi pomohl, no a mám tedy ještě jeden dotaz - když už jsi na drátě :), jak zapsat:

Mám jednotlivé ceny - svíčky - a chtěl bych porovnávat hodnoty vždy posledních dvou mezi ssebou.

Je mi jasné, že vše (skoro) jde nějak udělat, ale v tomto jsem trochu trubka :D

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] Nakupujeme v trendu [/bold] Když jsem tak pročítal prognózy dalšího vývoje měn, čekají nás u některých párů pravděpodobně krátkodobé a střednědobé trendy. Někdo vyznává Vegas tunel, např. Volf jede na Breakout (Hans123) a další mají jiné postupy. V poslední době "minitrendů" (mimo tradičních fundamentů) se mi osvědčil systém, který respektuje daný trend a je založen na Trailing Stopu (TS). Bylo by ale málo otevřít jen jednu pozici podle TS a čekat na další. Příkupy, když je trh v trendu podle TS, se dají řešit různě. Zvolil jsem příkup úplně triviálním crossem dvou MA v periodě 10 (jeden MA jako Simple a druhý Expon.). Systém je doplněn navíc nastavitelným Trailing stopem. Výsledky za poslední týdny jsou více jak uspokojivé a proto nabízím tento systém k otestování. Používám nastavení na 30 min. grafu, TS na Manual 0,005 a Stop na 0,005 (50 pips). AOS je určen pro hlavní páry GBP/USD, USD/CHF a EUR/USD. Na cable a franku má výsledky zatím nejlepší. Pohrát si může trader s nastavením jak TS (v modu manual), tak i s volitelnou stopkou, pokud chce obchodovat na jiných min. grafech. Pokud se změní trend (viz lišta dole) jsou obvykle otvírány dvě pozice (dva loty) v daném trendu krátce za sebou, příkupy pak po jednom lotě...Obvykle, když je otevřeno více lotů, a lze očekávat nějakou změnu a už je dost "nahrabáno", s opatrnosti nejstarší pozice postupně ručně uzavírám - vrabec a holubi... Profit Displey je nastaven na standardní loty, pokud chce někdo nastavit PD na miniloty, nechť si nastaví (nahradí) ve skriptu na řádku: DP1size:= 1; {for Mini O,1 or Name_of_LotSizeValue} jedničku číslem 0.1 (rada pro nováčky). Na obrázku je 30 min. graf cable a franku a přikládám i skript pro tento AOS...Připomínky a návrhy na úpravy nebo vylepšení tohoto AOS s povděkem kvituji.. :) SID

1181

1182

1183

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gogo
Verzí a la trend je více, to je ta základní.., tzv. Supertrend (CCI v periodě 50 a jeho oscilace kolem 0 a hranic +100 a -100) jsem nezavrhl...Filtr CCI je zde jen nahrazen přidáním dalšího volitelného TS..v hlavě se mi (přes zachycení trendů, jejich změnu a využití příkupu v nich) rodí další, kterou jsem pracovně nazval - Koza dojí krev. :).
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...