Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Dute:

študujem príspevky z fóra k Intelligent FX Trading Method, ale asi nerozumiem základnému princípu (alebo som skôr nechápavý :S): Signál je, keď posledný z trojice menových párov pretne EMA55 a ďalší bar uzavrie nad/pod high/low tohto baru. A na čo potom slúži Hist_StepMa_Stoch? Farebne odlišuje uptrend a downtrend, ale ak je kľúčový signál pretnutie ceny s VarMA, tak potom...? :S

Dík za objasnenie, lebo bez pochopenia tohto základného princípu sa ďalej v štúdiu nepohnem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Něco pro ispiraci. Studoval jsem myšlenku Rosse nepoužívat Slow Stochastik pro určení divergence, ale vysloveně jen na změnu trendu. Když jsem hledal další rozumy, našel jsem na netu screenshot s více Stochastiky. Zkoušel jsem a zkoušel, a teď jedu (na demu) vysloveně pouze při signálu obou, tedy nastavení 5,3,3 a 20,3,3 a pouze když MA 100 a 20 je v trendu. Beru to dost mechanicky a hledám, kde bych tuto formaci našel. Pak dám pevný profit. Zatím funguje. Třeba se to hledačům systémů (tady zkouším kdeco) bude hodit. Otázka pro mazáky. Není už to známo ? A otázka pro programátory. Nešlo by to zautomatizovat a následujícími podmínkami ? Když je stochastik 5,3,3 a 20,3,3 menší než třeba 15 (tedy dole) a zároveň MA20 je nad MA 100, tak zatrub. Jsou tu dva tábory - ti co mají nápady a nejde jim programování a ti, co nemají problémy s programováním, ale nechrlí nápady.

1350

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ted koukám, že jsem oprintscreenovat ještě nastavení 14,5,5 - tak aby to nemátlo jako rozpor s textem, však kdo bude chtít, vyzkouší si svoje nastavení, jak již bylomilionkrát řečeno, každému "chutná" něco jiného.
Myšlenka je z toho snad zřejmá - když se oba Stochastiky zlomí a jdou na sever (cím níže jsou, tím lépe) a je to už v běžícím trendu - kupuj (analogicky short prodej)
V jednoduchosti je krása.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ galant
prve co Ta zaujima je bar ktory pretne MA. Pretnutie musi byt medzi Open/Close a nie High/Low. Povedzme ze bar pretne MA v smere Up. Teraz cakame na potvrdzovaci bar ktoreho Close(a nie High) bude nad Close baru ktory pretal MA,podotykam ze to nemusi byt hned nasledujuci bar. A aby bol signal uplne potvrdeny musi byt tento potvrdzovaci bar na Hist_stepMa_Stoch v nasom pripade zeleny.(v pripade shortu cerveny).Na farbu Hist_StepMa_Stoch sa prihliada iba pri potvrdzovacom bare,nie pri bare ktory pretal Ma. Teda cakas na bar (potvrdzovaci) ktory splna obe podmienky,aj Close nad/pod urovnou baru ktory pretal, aj spravna farba na Hist_StepMa_Stoch . A do pozicie sa vstupuje az po jeho dokonceni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dute:

ďakujem. potvrdil si mi, že som to pochopil správne a ten Hist_stepMa_Stoch má len potvrdzujúcu funkciu. Ešte by som sa rád opýtal na SL. Z toho anglického textu (prvý príspevok autora) som zatiaľ pochopil len toľko, aký veľký SL zadávať večer o 20:00 CET. Niečo tam spomínali, že pretnutie 55Fibo v opačnom smere, ale to si len domýšľam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...