Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

SID:
(reakce na tvuj prispevek v Woodie CCI)
Podobne hledam vstupy dle MACD (ale jeste tu strategii nejedu live)

1) pokud MACD roste hledam bar MACD kde zacne ztracet oproti predeslemu baru .... jakmile aktualni bar ztrati urcitou hodnotu od nejvyssiho baru MACD je to vstup pro SHORT
2) pokud MACD klesa hledam bar MACD kde zacne vzrustat od predesleho baru ... jakmile aktualni bar vzroste o urcitou hodnotu od nejnizsiho baru MACD je to vstup pro LONG.

Resim to pres MACD protoze stale zkousim naprogramovat inteligentni zpusob rozpoznani divergenci tam je taky velky potencial. Ale jelikoz je CCI dostatecne volativni narozdil od MACD (nechapu pro jsem si toho nevsiml, byl jsem nejaky zahledeny na MACD) tak bude na ten "obraceny vstup" lepsi a pro urcovani divergenci se da CCI taky velmi dobre pouzit.

V takovem to patrani vede podle me cesta k uspechu, zkratka delat zazite veci naopak :)

BTW: Tento zpusob obchodovani jsem poprve zahlidl v knizce Trading for living (A.Elder)

Hodne uspechu vsem!
Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Galant

Ahoj mam este nejaku otazku ohladom toho obchodneho systemu na fundamenty. Prosim Ta kolko sviecok od vyhlasenia este povazujes za koreknych na vstup ci uz cez bod A alebo B ? Mne sa odpozorovanim zda ze do 12 max 15 sviecky sa to este da. Co ty na to? Pripadne co na to nas americky kolega, ktory tuto metodu opisuje? DAkujem.

obs

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid
ty plovoucí pivoty jsou bezvadný!!!! Kam ty na ty nápady chodíš:)
Napadlo mě to používat v kombinaci s LRMA -zatim sleduju (O,40,E). Prostě beru signál, když cena protne linii jakéhokoli pivotu a LRMA je ve směru obchodu (klesá/stoupá).
Problém je malinko s výstupy (jsem na cable 15M). Napadlo mě testovat SL30pips a po zisku 20pips posunout na nulu-tam už ji nechat. Při tom všem nastavit limit na 60pips(=dvojnásobek 30ti).
Mohl by to prosím někdo okomentovat případně poradit. díky moc:).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

euforos
na tak krátký graf (15 min.) je ta perioda LRMA poměrně dost dlouhá, zkus použít kratší "signální klasiku" LRMA (C,13,E) a výsledky budeš mít při přechodu přes pivoty podle mne daleko lepší....jako vypínač (mimo SL) lze pak použít - např. když jsi Long - cross (LRMA,C) a opačně když jsi v pozici Short..(C,LRMA)...chce to holt zkoušet ve více verzích. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all
před 14 dny jsem si jen tak ze srandy nainstaloval AOS od Rhombic1 na straně www.financnik.cz/forum/read.php?13,2475,page=90 . V zasadě už žádnemu AOS nevěřím a ani tomuto jsem nedával moc šancí, ale po 14 dnech co mě 24 hod/den běží jsem mile překvapen. Zatím uzavřel 8 pozic( devátá běží zatím se ziskem okolo 100 pipsů) 5x zisk s průměrem 69 pipsů a tři prodělky s průměrem 46. Je to velice málo obchodů na nějaké závěry, ale s nějakým vhodným MM to může být docela dobrý indikátor, má skoro 100% vstupy, ale potom je schopen třeba ze 70 pipsů zavřit na -15. Takže například pevný PT okolo 50 a nebo trailing stop by to mohl vylepšit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby
pokusů s horizontálním posunem do mínusové hranice je povícero (viz na VT fóru) a varianta s využitím ROC je určitě zajímavá..., ale otvírat jednu nebo dvě pozice za 24 hod. se mi jeví pro volatilní FX dost málo..., i když pokud by někdo stabilně obchodoval jednu pozici otevřenou s 3-5 loty najednou, dosáhl by asi zajímavé rentability..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby
Ty by sis risknul nechat běžet platformu bez dozoru 24 hodin denně na live účtu? Podle mě by se měly systémy testovat pouze v hodinách, ve kterých pak v reálu máme v plánu na AOS dohlížet/nebo obchodovat ručně. Ale pokud tomu systému věříš na 100%, pak je to asi OK, mě by se v noci asi dost špatně spalo:).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

euforos
ve VT by to šlo těžko, ale v MT bych klidně nějaký AOS nechal běžet. Vždy když otevře pozici tak mu zadávám projistu SL 70 pipsů, i to by byla hrozná ztráta, ale pořád lepe než třeba 300 kdyby se AOS zhroutil. Nekrytá pozice bez sl by byla pouze v momentě kdy by jsi nebyl doma a došlo k prohození pozic, ale jelikoš to zatím otevírá tak jednou za dva dny a ani jednou v noci tak by to nebylo tak hrozné. Spíše bych ho stejně asi používal jako indikátor, testuji ho jenom pro zábavu, protože můj hlavní OS je 1H tunel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...