Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otevírací gapy


majkll

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 193
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zopakovat test s PT=close of day je zajímavý nápad! moc se mi tolíbí, asi se do toho pustím. Jinak ještě k SL, v březnu jsem backtestoval celý rok 2010 a vycházel mi tam SL do 100 dolarů. bylo pár případů 125 a pak nějaké vyšší výjimky. V tomto testu jsem zkoumal jen ES a to od open po prior close, tedy jen na šířku otevírací mezery. K SL jsem došel tak, že jsem měřil ticky, které šli proti směru. Jen pro upřesnění, testoval jsem ručně na Ninja traderu 2min TF, data Zen-fire. Pokud to někoho zajímá uložil jsem to zde:
www.ulozto.cz/11783780/esgap-2010-zip

současný test, který výše zmiňuji zkoumá leden až listopad 2011 doplněno o prosinec 2010. Opět NT a data od Zen-fire, jen pro lepší práci je to na 5min. TF. Ke stažení je to zde:
www.ulozto.cz/11783782/es-tfgap-2011-zip
tož snad to bude někomu užitečné.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel:

s tím ExitOnClose bych byl možná opatrný, protože jednou ze základních charakteristik tržních dní je tzv. "U" (a vice versa), kdy trh brutálně zatáhne na jednu stranu, ale v průběhu dne se pak totálně otočí a zavře blízko open nebo až za ním..

ale nikdy jsem nezjišťoval to procento takových dní..a na druhou stranu by je možná bohatě vyvážily trendové dny, kdy trh jede v jednosměrce od open.takže konec konců zajímavá strategie možná vlastně :)

nicméně všechny tyhle dlouhodobější ID strategie jsou vyloženě: vstup a odejdi od PC, protože sledovat pozici celý den v chopu nebo jak dělá korekci z 1000 USD na 600 USD nic pro slabé povahy..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll
mám k tobě prosbu, právě se pokouším testovat "proti zavření gapu". Přesněji teorii, že pokud je gap na ES větší než 9 nebude se na TF zavírat. Zda to tak je nebo ne, ukáže test. V čem je ale má prosba. Předpokládám, že jak uzavření gapu, tak trend pokračující ve směru otevření a další věci mají již zavedené výrazy. Proto tě prosím, zda bys zde neuvedl nějaký minimální slovník, abychom se nějak sjednotili.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vikis23,
nejdřív si přečti první článek v tomto vláknu od Majklla, kde jsou vysvětleny základní body a odkaz na jeho práci. Dále vedle tentýž trader upozorňoval na Scottovu mini příručku Understanding Gaps. To by mohlo jít najít, případně hledej gap guys nebo Scott Andrews. Tento jeho bezplatný manuál byl pro mne osobně velký objev a protože nejsem až tak svěží angličtinář trávím teď "hafl" času překládáním zmíněného věty po větě do češtiny, abych to řádně pochopil a zažil. Pokud jde o můj vlastní způsob proč jsem předchozí obchod udělal tak o tom se zmiňuji výše, ale přes celkem hodně hodin věnovaných backtestům, má mé obchodování děsné výkyvy, tudíž doporučuji nastudovat zmíněný Scottův manuál.
Dobré obchody
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, na dnešním "fade" na ES jsem se udržel necelých šest minut. Gap splňoval mé předpoklady na vyplnění, ale k tomu nedošlo. Naštěstí jsem nečekal až mi SL posune automat, ale posouval jsem dle logické úrovně. Kupodivu jsem přesně vystihl obrátku a vyletěl jsem na posunutém SL se ziskem +12,50 Osobně jsem s dnešním řízením obchodu a dodržením plánu spokojen, proto tento obchod uvádím. Dobré obchody, P

18084

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel sory ze se vam tady do toho vmesuju, ale jednu vec ti reknu k tomu tvemu "dobremu" posunu....

to ze je tam dle tebe logicka uroven, tak co asi udela trh? Da tomu prostor odrazit az po tam kde budou prodavajici, a kde budou prodavajici? nekde kolem open nebo na nizsim referencnim bodu (pokud ma prece zavrit), podle situace... takze co to znamena? Ze riskujes uplne zbytecne ze dostanes BE a pak nakonec gap zavre....

Proste pokud jedes na zavreni gapu tak bud zavre nebo mam SL, presne tyto "logicke" posuny, delaji z obchodniku ztratove, protoze nevydelas kdyz mas a prodelas v tech ostatnich pripadech....

ps. jestli to byl pro tebe tak logicky bod tak proc jsi tam nedal long? Presne kvuli temto strachum a pro jistotu utahnu SL, pak nevydelas, toto dela trh porad kazdou chvili a porad vyhazuje takto amatery a nepusti je k ziskum... je hodne tezke prijmout pro sebe ze toto bylo spatne chovani, i kdyz jak pises jsi spokojenej.. ale to si jen lzes do kapsy.. bohuzel....


Ty otazky jsou jen recnicke jenom se zamysli neodpovidej mi nato... pokud pochopis co pisu tak v prevracenem mysleni nez to co jsi udelal je edge.... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...