Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otevírací gapy


majkll

Doporučené příspěvky

Ivan111:

hm, moc si nám toho neprozradil :) škoda, mohla to být dobrá inspirace..

já osobně žádný AOS aktuálně neobchoduju..dokonce neobchoduju ani gapy - je to jedna z myšlenek, která mi leží v šuplíku a čeká na testování...tj. v tomto směru asi může daleko víc diskutovat z live zkušenosti PetrPavel, který jede gapy živě na více trzích...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 193
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ivan111,
jen bych se připojil k prosbě o více odkrytí tvého přístupu k obchodování gapů. Myslím, že nemusíš mít strach, že bychom tě chtěli vykrádat. Dva tradeři nikdy nebudou obchodovat stejně, ale Tvůj přístup by mohl být pro ostatní inspirativní. Mé obchodování je spíše diskreční a hodně dám po zvážení prior day a premarketu na "dojem", takže si myslím, že tvůj automatický přístup by byl velmi zajímavý.

...............jen pro zajímavost ještě upozorňuji na páteční obchod ES, který byl zajímavý tím, že k vyplnění gapu a dokonce překročení high prior day došlo až po 21:30. Sám jsem vystoupil na fade se ziskem 112,5.........ale ty nervy
:D
SL ve výši 1/3 pětidenního ATR se zatím osvědčuje.

Dobré obchody všem,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

než se vyjádří kolegové obchodující AOS na gapy, rád bych ukázal proč vidím přednost v diskrečním obchodování otevírací mezery. Včerejší gap byl velmi úzký, na ES dělal jen 0.5 bodu. Gapguy by ho neobchodoval. Pro mě to znamenalo zvážit zda raději nevstoupím do TF. Russel 2000 naděluje větší zisky a i gap byl 1,3. Protože jsem tento měsíc vybíral a již jsem byl live v sezonním obchodu nemohl jsem vstoupil live a účastnil jsem se pouze paper. Rozptýlení druhým obchodem mohlo hrát roli v opožděném vstupu na market. Vystupoval jsem na posunutém profit argetu, který jsem umístil nad high prior day. Vystoupil jsem na tak malý gap s velmi hezkým ziskem, ale kdybych se víc soustředil mohl být téměř dvojnásobný. Dobré obchody všem P PS High dne je viditelné, tam kde fotka končí šel už trh jen dolů.

18462

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,


muzete mi objasnit premarket?
Vim co je premarket ale nevim jak dlouha doba pred otevrenim trhu se pocita jako premarket, coz v urceni premarket H a L je dosti zasadni.
treba na TF to zahrnuje i graf po 22:15, nebo od 24:00, nebo od 8:00 dalsiho dne, nebo jak ???

A jeste jeden dotaz D-OC ....mysli se asi Daily Open Close ?
diky vsem
bb




Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě upozornění na zakroužkované oblasti, kterým bychom se měli při obchodování gapů vyhnout. Obzvláště oblast U-L je tzv. "Blud gap" ("Below Low of Up Day"), jak ukazují i procenta průměrných výsledků - jde o nejnebezpečnější gap zónu a zvláště "mechaničtí" gapeři by se takovému obchodu měli vyhnout.
(Já to v poslední době párkrát úspěšně zobchodoval, ale každý ať riskuje podle sebe.)
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sentrix
ano to vycházelo z mých dřívějších backtestů. V té době jsem ještě neznal rozdělení gapů dle zón. Prý je to běžné u začátečníků, že rozdělují gapy dle velikosti. Mé tehdejší testy ukazovaly, že velikost mezi 2 -5 body byla nejbezpečnější, naopak gapy větší než 9 bodů jsem často obchodoval play...., tedy na pokračování ve směru mezery.
Dnes už obchoduji vše na zavření gapů s tím, že gap může nadělit velké zisky i v případě, že nedojde k úplnému uzavření, ale dosáhne jiné SR úrovně. Dnešní gap (ještě obchod běží) byl 6,5 bodů a zdá se, že nakonec uzavře.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když už jsem to nakousl, tak dnes byl jeden z nejúspěšnějších obchodů. Bohužel držím dvě swingové pozice a nepodařilo se mi je ukončit. Pro nedostatek kapitálu jsem příslušný obchod realizoval jen paper. (Je to třetí paper obchod tento měsíc, ostatní live). SL byl hodně vpohodě, vystačili bychom s 80-ti dolary, Dle ATR jsem držel SL = 200; Sice mě mrzí mamon, který mi utekl, ale se svým řízením obchodu jsem spokojen. Dobré obchody, P

18514

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix,
nechci se vyhýbat odpovědi, ale obchoduji gap naostro teprve druhý měsíc. Mám rozdělány testy, kde mi zatím vycházelo win=68%. U ostrých obchodů je předčasné dělat závěry. Ovšem jsem zatím ziskový a hlavně - děsně mě to baví!!! Fakt!
Nějaké výsledky jsem už zveřejňoval dříve.
Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel: Pekný obchod, ja som dnes skončil na SL. K velkosti gapov prikladám Andrewsovu štatistiku. Vyjadruje %profitabilitu v závislosti od velkosti gapu (%ATR). Úzke gapy vykazujú vysokú profitabilitu, ale na druhej strane majú RRR pod 1. Presne nízke RRR mi nesedí na Andrewsovom prístupe, vo svojich stratégiách sa snažím nájsť obchody s vyšším RRR. V tabuľke predpokladáme že Target ="prior day close" a SL=30%ATR. Pri veľkosti gapu 30% riskujeme 1:1. Keď chceme mať target aspoň dvojnásobok SL mali by sme zamerať na gapy veľkosti nad 60%. Pri veľkosti gapu 140-150%ATR je target až 5 násobok riskovanej čiastky. Keď sa teda zameriame na gapy od 60% do 150% ATR , priemerná profitabilita je stále nad 50% a slušné RRR. To už vyzerá byť obchodovateľné, isn’t it? Nevýhodou je podstatne menší počet obchodov. Smato: AOS mi beží na Ninja Traderi Veľa skvelých obchodov Ivan

18525

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...