Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otevírací gapy


majkll

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 193
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Včerejší gap byl zajímavý jednou věcí. Jeho pohyb byl téměř zaručený. Již před otevřením pittu bylo jasné, že open bude v zóně D-OC, kde je průměrná úspěšnost uzavření 72%, ale protože High prior day, Open prior day a High premarketu byly téměř totožné a vytvářely tak silnou SR úroveň, očekával jsem pohyb k jihu po otevření, s velkou jistotou. Co mi dělalo starosti byla velikost otvírací mezery. Nakonec se otevíralo +1,5 bodu. Scott Andrews z tohoto důvodu včera nevstupoval - nebere gapy pod 2 body. Já ze stejného důvodu příliš váhal. Byl jsem sice přesvědčen o tom, že mezera se uzavře a trend bude pokračovat ještě dál k jihu, to také nastalo. Na poslední chvíli jsem změnil názor a místo do trhu ES, vstoupil do TF. (neplánované,zbrklé rozhodnutí). Vstoupil jsem s SL= 10 tick, který mi automat posunul na BE+1 a zde jsem také skončil. Tím že jsem vstoupil bez plánu jsem si nevybral téměř 400 USD. Trh po obrátce pokračoval k high premarketu, aby se opět otočil a došel téměř k jeho low. Nejsem na včerejší obchodování hrdý, ale dávám to sem spíš proto, že v případě jako byl tento lze zvažovat přestup z ES na TF, kde jsou větší zisky, akorát příště plánovaně :-) Závěrem bych rád ještě upozornil na včerejší kukuřici. Ta otevřela gap nad SR úrovní a tak neměla zájem gap uzavřít. Naštěstí jsem to zozpoznal a šel play až k pivotu pro hezkých 282 dolarů. Dobré obchody všem, P.

18216

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, rád bych se na chvíl zastavil u včerejšího otevření na kukuřici. Scott Andrews říká o svých obchodech, že gapy (on obchoduje ES) neobchoduje ve dnech, kdy se koná Jobs report (nejbližšší bude 3.2.). Pro zrniny jsem si toto pravidlo rozšířil na dny kdy je WASDE. To bylo právě včera a na přiložené fotce je krásně vidět, jak bylo open naprosto "mimo očekávání". Vím, že pro obchodníky se zrninami nepůjde o nic objevného, ale třeba sem zabrouzdá nějaký nováček... Dobré obchody, P.

18289

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aby toto vlákno zcela neusnulo, přikládám fotky ze včerejšího obchodování. (Gapy v současnosti obchoduji téměř denně). Včerejšek byl zvláštní tím, že obchody předchozího dne (16.1.) byly "ořezány" - obchodovalo se pouze do 17,45 našeho času. Důvodem byl "Martin Luther King day" Hodně sem zvažoval zda vstoupit nebo ne, ale premarket ukazoval na open v U-HC zóně, která má nejlepší (80%) průměrnou úspěšnost pro zobchodování uzavření gapů. Nakonec jsem vstoupil kontraktem ES, který mě ale nakonec vyhodil naposunutém SL. Výsledek +17 USD. Vzhledem k mé nejistotě, co trh učiní po svátku jsem byl spokojen i když nakonec trh došel až n hranici low předchozího dne, kde se naposledy obrátil, vydržet odcházel bych s nádherným profitem. Dobré obchody. P. obr-1 můj obchod obr-2 kam až to došlo

18367

18368

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vikis23
pro mne je premarket zcela zásadní ze dvou důvodů:
1) vymezuji si před otevřením obchodu tyto SR úrovně
- High, Low, Open, Close prior day
- High, Low premarketu
s těmito úrovněmi počítám,

2) posledních deset minut před open market si v premarketu kontroluji, kde je cena a kde dojde k open. Podle toho si volím strategii.

V prvním čtvrtletí loňského roku jsem obchodoval gapy naostro a navzdory velmi dobrým výsledkům v backtestech, jsem nebyl úspěšný. Hlavní důvod byl, že jsem vstupoval naslepo. Neuměl jsem tenkrát zobrazit grafy premarketu a tak jsme na open čekal zcela slepý. Do poslední chvíle jsem netušil kde se to otevře. Na rozhodnutí byly vteřiny a spíše jejich zlomky. Bylo to hustý, zmatkoval sem a prodělal.

Dobrý obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vikis23
ano, odhadnu v které zóně se bude gap otevírat (viz majklovi příspěvky na začátku tohtoto vlákna), dále mne zajímá velikost předpokládaného gapu. u většího než devět často jdu na pokračování a v trhu TF. Menší gap než 2 zvažuji zda vůbec obchodovat........to záleží, jak jsou rozmístěny jednotlivé S/R úrovně.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vikes23 právě jsem zobchodoval něco o čem jsem psal. Gap byl příliš malý, ale ze zóny, kde otevíral, z průběhu cenové akce v premarketu a rozložení SR úrovní jsem vstoupil na fade the gap s tím, že trend bude pokračovat dále. Vstup i výstup příkazem market. Vyskočil jsem na SR úrovni, která byla vytvořena zhuštěním předchozího dne. Přes slušný zisk 4,50 bodu jsem vystoupil zřejmě předčasně. Dobré obchody, P.

18373

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám vytvorený jednoduchý AOS, ktorý vstupuje, posunie SL a vystupuje na určených targetoch /napr. prior close/. Základná myšlienka je veľká selekcia vstupov, čim viem dosiahnuť pomerne slušné parametre /v priemere len 5 obchodov mesačne/. Takáto stratégie by sa ručne obchodovala pomerne ťažko, len s obrovskou trpezlivosťou a po vstupe so zavretými očami.
Celé som to dal dokopy kôli tomu, lebo časovo nestíham práve keď otvárajú trhy. A neľutujem, lebo to má aj iné výhody, ako rýchly backtest, optimalizácia a pod. A hlavne 100%-né plnenie plánu :), aj keď sa mi už podarilo nechať vypnutý počítač /samozrejme ziskový obchod/.
Nie je to ale jednoduchá cesta, nikdy nevieš kedy to prestane fungovať, preto priebežne pracujem na nových nápadoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdysi jsem prelozil jeden z clanku o vyuziti GAPu tak treba bude pro nekoho inspiraci, puvodne pro forex ale plati v na jakem koliv trhu. Způsob jak obchodovat není z mé hlavy, věřím že v obchodováni je důležité, především v začátcích, učit se od profesionálů. Převzato z prezentace Sam Saiden na fxstreet.com, pro mě je tento člověk velkou inspirací a důvodem proč sem dávám jeho přístup je víra, že může přinést inspiraci zdejší komunitě. Vzhledem k charakteru forex trhu, trh otevřený 24h 5 dní v týdnu, opennig gap /gap při otevření trhu/ s největší pravděpodobností najdeme v neděli večer středoevropského času, v 11h standardně. Samozřejmě se může gap vytvořit i během obchodní seance, nicméně na forexu velmi zřídka. Gap je rozdíl mezi poslední cenou při uzavření trhu a otevírací cenou. Na grafu se nám objeví mezera /gap/ v ceně. K gapu dochází v důsledku vysoké nerovnováhy mezi nabídkou a poptávkou v důsledku působeni spektra externích faktorů. Co je pro gap charakteristické, je že se většinou velice rychle uzavře. Tak a to je co nás tradery zajímá, protože pokud ho zobchodujeme správně může být zdrojem příjmu pro celý týden. Gapu existuje vice typu, zde se budeme zabývat jen těmi s vysokou pravděpodobností úspěchu. Základem k úspěšnému obchodovaní gapu je vidět, kde se sedí profesionální peníze. Úspěšná identifikace profi $$$ nám umožní vstupovat do obchodů s nízkým rizikem a velkou pravděpodobnosti úspěchu.Pro spávné obchodování gapu sledujem tři základní kroky identifikovat gap kde leží support / resistence jak kvalitní je support / resistence Za prvé si rozdělíme gapy na dva typy - nováčkovský a profesionální. Nováčkovský gap: gap se otevře ve směru nedávného pohybu ceny a do směru pohybu a směrem do silné resistance. Ti co nakupují dělají dvě velké chyby. První, nakupují po té co došlo jíž k dlouhodobějšímu pohybu ceny a druhá nakupují do resistance. Tyto gapy se většinou objevuji na konci dlouhodobějšího pohybu a mají tendenci ukazovat konec trendu. V této situaci hledáme příležitost k prodeji, vyplnění gapu vždy s přihlédnutím k RRR. Opačně to samozřejmě platí také, gap se objeví po dlouhodobějším poklesu cen a do blízkosti oblasti supportu. Cena většinou neskočí přímo do resistence/supportu, ale do jeho blízkosti, a je jen na nás tyto supporty /resistanci najet a identifikovat. V této situaci hledáme příležitost k nákup, vyplnění gapu vždy s přihlédnutím k RRR Profesionální gap: Profi gap se typicky objeví po dlouhodobějším pohybu, ale směrem do protipohybu. Tj pokud došlo k dlouhodobějšímu pohybu ceny nahoru dojde k gapu do protisměru. Tyto mezery se objevují většinou na začátku výraznějšího pohybu a většinou dojde k rychlému vyplnění gapu. Pokud nedojde k rychlému vyplnění gapu znamená to, že nerovnováha nabídky a poptávky je značná, což můžeme brát, v případě že se gap objeví na počátku pohybu, jako potvrzení, že trend bude zdravý. V případě profi gapu počkáme na první pull back /návrat ceny/ na úroveň otevření gapu a otevíráme pozici ve směru gapu. Výhodou těchto set- ups je, že pokud se objeví tato situace na trhu, většinou následuje je výrazný pohyb ceny. Samozřejmě, před vstupem do obchodu si musíme vždy spočítat jaký je připadaný potenciál obchodu a potenciální riziko, a pokud je v souladu s vlastním obchodním plánem vstupujeme do obchodu.

18375

18376

18377

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ivan111:

vítej! sem moc rád, že se tu objevil někdo další, kdo obchoduje gapy..a ještě radši jsem, že je to někdo, kdo obchoduje mechanicky..mohl by si se o svojem obchodování rozepsat trošku víc? nemusí jít vyloženě o podrobnosti tvojí strategie (na základě čeho přesně vstupuješ atd.), ale přínosné můžou být určitě různé věci, např.:
-jestli diverzifikuješ
-jaké trhy obchoduješ
-jak dlouho
-jak dlouho si strategii psal
-jestli si si to dělal sám, nebo přes někoho
-co tě ke gapům přivedlo
-jestli je to pouze doplňková strategie nebo tvoje hlavní
-jestli nějak zahrnuješ sezónnost a podobné věci
-jestli jedeš all-in-all-out, nebo máš vypracovaný nějaký speciální model position sizingu
-jestli vstupuješ přímo na open nebo čekáš na nějaký signál po otevření apod...

je toho moc, takže co budeš chtít prozradit je na tobě...já ty otázky jen tak nastřelil...

díky a ať se daří

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll

Ku gapom ma priviedla práve jednoduchosť.
Dlho som bojoval na minútových grafoch či už CCI alebo price action, stále to nebolo ono. Keďže mi to aj časovo prestalo vychádzať, hľadal som niečo s úmyslom zautomatizovať to.

Nezaoberám sa programovaním, napriek tomu som si stratégiu poskladal z dostupných zdrojov, v podstate používam určité funkčné celky a skladám stratégiu (samozrejme takéto riešenie má svoje obmedzenia, ale zatiaľ som si s tým vystačil). Ťažko určiť koľko mi trvalo dať dokopy prvú stratégiu, priebežne som testoval rôzne nápady a ich variácie. Keď sa z toho vykľulo niečo použiteľné, tak ďalšie dva mesiace dolaďovanie a potom mesiac testovania na deme.

Stratégiu obchodujem úspešne 4-tý mesiac. Jednoznačným cieľom sú ďalšie stratégie na inom princípe, kvôli diverzifikácii /problémom je hlavne nedostatok času/.

Majkl, ako sa darí tebe s AOS?

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...