Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Mirus Futures - Zen-Fire II


Doporučené příspěvky

technicka otazka - skusal som na ninjatraderi na sime otvorit poziciu, zadat SL a odhlasit sa (pozicne obchodovanie). Prikaz tam sice ostal, ale vyplnil sa az pri opatovnom prihlaseni.

Mam to chapat tak ze moje prikazy nie su drzane u brokera, alebo je to dane tym ze islo o sim a pri live obchodovani sa taky prikaz normalne vyplni aj ked som offline?

rastompk: vazne su nase ucty investovane v Tbills? Su nejakym sposobom chranene (ochrana vkladov)? Nemate to niekto preskumane?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 428
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

yamato:

pretoze je to SIM tak to bolo len v tvojom PC.

Live su prikazy drzane na servery ale OCO je len v NT ie v tvojom PC.

ucty su investovane vo viacerych veciach nie len v Tbils, mozu to byt mutual funds pension funds atd. Krach 2 brokerov ti mohlo napovedat ci mas nejaku ochranu, teoreticky ano ale..
takze zase plati hraj sa len s peniazmi ktore si mozes dovolit stratit.. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato Napsal:
-------------------------------------------------------
> rastompk: vazne su nase ucty investovane v Tbills?
> Su nejakym sposobom chranene (ochrana vkladov)?
> Nemate to niekto preskumane?


Tie 2 nedavne krachy brokerov a hlavne nasledne rychlo za sebou poslane 2 ubezpecujuce emaily z RCG o tom, ze peniaze su u RCG v uplnom bezpeci mali na mna ten pozitivny ucinok, ze som si poriadne precital podmienky ako to je vlastne s tymi mojimi peniazmi u futures brokerov (teda spravne povedane tie peniaze nie su niekde v mirus ale v rcg).
Zistil som, ze jedina ochrana je, ze su na akoze segregovanych uctoch, tj. nikto by na ne nemal sahat a mozu byt investovane maximalne v niecom bezpecnom ako Tbills. Posledny krach PFG ale ukazal, ze sfalsovat a pouzit tie nase peniaze na segregovanych uctoch nie je zas az taky problem ;)

A co som teda urobil aby som znizil toto riziko?

1) Vybral som co som mohol z mirus/rcg (co som aktualne nepotreboval na margin a pokracovanie mojho obchodovania)

2) Nasiel som si dalsieho brokera (treba sa diverzifikovat) a to takeho ktory dava moznost obchodovat aj akcie. Preco aj akcie? Lebo peniaze nepotrebne na margin na futures u tohto brokera mozu lezat na ucte ktory je priradeny(alebo ako to nazvat) na obchodovanie s akciami a na ktory sa vztahuje ochrana vkladov v USA, tzv. SIPC! Tj. ked aj dany broker zkrachuje tak tie peniaze su pod nejakou ochranou vkladou podobne ako peniaze ulozene v banke. Preco taka ochrana nie je na ucty z ktorych sa obchoduju futures? Netusim :) Takyto broker je napriklad velmi znamy IB

3) Takze teraz uz mam peniaze u dvoch brokerov a nielen ze si takto chranim peniaze ale zaroven mam aj dalsie zabezpecenie proti docasnemu pripadnemu vypadku jedneho brokera

Velmi jasne a strucne popisane co je chranene a ako je tu: www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=ibgStrength

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato Napsal:
-------------------------------------------------------
> dalsie mozne riesenie je otvorit si bezny ucet v
> nejakej US banke a nepotrebny kapital presuvat tam


Tak ked sa ti toto podari tak mi daj vediet ako si to spravil!
Podla mna je to prakticky nemozne pre teba ako sukromnu osobu si otvorit bezny ucet v USA banke pokial sa tam fyzicky nedostavis do statov do pobocky banky (vtedy je velmi lahke).
Ale kedze toto je naozaj najlepsie riesenie tak som mozno nasiel moznost ako to spravit aj z europy. Zalozil som si pred mesiacom ucet v HSBC a oni ti dovolia zalozit ucet aj v inej krajine ako je tvoj domovsky ucet. Jediny problem, ze mi povedali, ze musim mat u nich ucet otvoreny minimalne 3 mesiace, takze teraz cakam kym uplnie ta doba aby som mohol poziadat o otvorenie USD uctu v USA. Dali si este dalsiu podmienku, ze musim poskytnut adresu v USA kde mi poslu nejake veci (tipujem, ze to je nejaka podmienka, regulacia zo strany USA). No dufam, ze to vyjde a budem mat pokoj a ucet v USA :)

Ale ak niekto vie ako zalozit ucet v USA banke bez nutnosti ist do USA, tak by sa mohol podelit o informaciu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj traderi, mam takovy dotaz. Chtel bych si zalozit ucet zrejme u MF. Ale vrta mi hlavou, jak to v realu cele funguje. Vyplnim vsechny ty papiry, az mi potvrdi, ze maji, co chteji, dam v CR bance prikaz na prevod, pokud vse probehne ok, mam penize "u brokera". Protoze obchoduji sim pres Ninjra Trader, poslou mi nejaky prihlasovaci udaje a lic.kod pro NT a od toho okamziku muzu jet live ?? A vse funguje stejne jako na simu ??

Nebo mam pocitat s tim, ze v realu jsou data nejaky "jiny" ?? Resp. pokud mam udelany backtest na datech rok dozadu, 3 mesice paper-trading, a pokud hypoteticky budu dodrzovat uplne stejny pravidla i na live...bude to fungovat stejne ?? Nebo se mam pripravit na neco jineho ?? Jasne, realny penize, nervozita, emoce...ale jde mi o system obchodovani jako takovy...
e-mini Russel 2000, 3min TF

Mam takovou myslenku, kterou, pokud to jde, chci bezpodminecne dodrzet. Pokud pri live dosahnu na urcitou castku profitu, nebo naopak muj ucet poklesne o urcitou hodnotu, chci se prepnout na sim. Lze to ?

A pak jeste jedna dulezita otazka. Co se tyka poplatku...Pokud vstoupim do, rekneme, Long pozice a pozici ukoncim..rekneme se ziskem $100, kolik me ten obchod bude v realu stat ?? Poplatek, ktery mi urci broker..napr. $5 RT je konecna cena, kterou zaplatim za ten obchod - na 1 kontrakt samozrejme ?? Nebo je tam jeste neco ??
Cili muj "profit" bude $95. (nepocitam poplatek za nizkou aktivitu na uctu ani za pronajem NT apod.)

Diky moc.
Alex

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Alexik30,

ano, probíhá to přesně jak jsi popsal. Po nafundování účtu můžeš jet hned live. Broker Ti pošle přihlašovací údaje a licenční klíč na NT live zdarma, který se liší od plné verze v několika omezeních.
Opravdu vše funguje jako na simu, jde lehce přepínat mezi sim a live účtem, takže můžeš obchodovat klidně i naráz, na jednom grafu máš sim a na druhém svůj účet. Data odpovídají, sim=live.
Broker si stahuje jen komise, což je do těch $5 RT, ze $100 zbyde minimálně $95.

Hodně štěstí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
som momentálne vo fáze, keď som bol vyzvaní na fundovanie účtu. Viem, že názov účtu z ktorého budem posielať financie musí byť rovnaký ako účet v RCG, teda v ich banke. Mám obavy či nebude problém keď názov jedného je "meno priezvisko" a názov druhého "priezvisko meno", teda v opačnom poradí. Prosím máte s tým niekto nejaké skúsenosti, či je to v pohode, alebo s tým sú problémy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter: jste uplne ve stejne fazi jako ja a taky si s tim nejsem jisty. Ja si nejsem jisty, jak mam dosahnout tady v CR ve FIO, aby se ucet jmenoval vubec nejak. Nebo je to automaticky na me jmeno ?? A jak vyplnujete prikaz k uhrade do zahranici ?? Neni mi jasne, co kam vyplnit. RCG mi poslali toto: BMO Harris Bank National Association 111 W. Monroe Street Chicago, IL 60603 ABA#: 0710-0028-8 FAO: Rosenthal Collins Group Customer Segregated Funds Account #: 396-4467 FAO: (Account Name), (Account Number) Dekuji

20689

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Alexik30 prijemnca je clearingova firma
číslo účtu zadaj bez pomlčky 3964467
BIC kod/ SWIFT tam daj-HATRUS44
MAJITEL MENO tam daj- Rosenthal Collins Group Customer Segregated Funds
Majitel ulice- 216 W Jackson Blvd
Majitel Mesto- Chicago, IL 60606-6918
majitel zeme- USA
(Account Name), (Account Number) to napiš do spravy pre prujemcu
poplatky daj OUR - platca
učet musí byt na tvoje meno ak nie je tak ti peniaze nepripišu na tvoj obchodny učet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ked som si otvoril učet tak email čo mi prišiel tak tam bol uvedeny aj BIC code. Ked napišeš email na treasury@mirusfutures.com,že chceš fundovať učet v eur tak ti pošlu kompletny zoznam učtov a mien ktore podporuju a tu adresu tak to mam zo stranky www.rcgdirect.com a ked si daš contact us tak tam maš uvedenu poštovu adresu RCG

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...