Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Frustrace, kterou pociťujeme všichni


Doporučené příspěvky

No tak, zbytečně se nestrhávejme k emocím a držme se prosím původního tématu článku/diskuze :-)
Veškeré připomínky bereme v úvahu a jak jsem psal, budeme se snažit o určité vylepšení - minimálně formou více článků s tématem práce s grafy / konkrétní obchody. Více zatím slíbit bohužel nemůžeme, protože i diskuze je pro nás už tak rozsáhlá, že je nad naše síly jí sledovat. Ale s Petrem popřemýšlíme o dalších případných možnostech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

dajte dvoch chlapcov na basketbal, jeden bude mat trenera a druhy bude trenovat sam, pripadne z kniziek. Ktory podla vas bude napredovat rychlejsie? Samozrejme v urcitom stadiu si kazdy vytvori vlastny styl na zaklade vlastnych skusenosti a casom mozno svojho trenera prerastie, ale na zaciatku nie je nic zle nechat sa "vodit za rucicku" a osamostatnit sa az casom. Obzvlast ked sa hra na minovom poli ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak musím říct že i já, když jsem poprvé vlezl na finančníka, a nevěděl jsem o tradingu vůbec nic jsem ze začátku měl nedůvěřivej pocit, že celej web je pouze jedna velká reklama na knížky a semináře autorů Petra a Tomáše.

Respektive některé rázné "úderné a sebevědomé vykřiky a životní moudra" na mě působily až nereálně idealisticky a optimisticky, že jsem nevěřil že to prostě funguje.

Co jsem se ale ponořil do čtení článků zde uvedených a postupně se prokousával tradingem přes základy až k obchodování, zakoupil i obě jejich knížky a musím říct, že věci které se v nich člověk dozví jsou k nezaplacení.

Možná kdyby si je přečetli i někteří věční stěžovatelé, že ten a ten článek je nudný, zbytečný, opakující... pochopili by, že autoři finančníka zde nebudou publikovat nějakej "Svatej Grál" kde bude napsáno máme návod jak vydělat mega za
3 měsíce... nebo máme indikátor kterej vám změní život. Právě od těchto autorů jsem pochopil, jak je lepší nedělat si trading zbytečně složitý, a jaké zásady, zlepšení a triky používat, aby člověk mohl na tradingu vydělávat.

Je naprosto logické, že web od svého začátku do dnes prošel změnama, a je naprosto logické, že se v počátcích autoři mohli těmto stránkám věnovat více, než je tomu třeba dnes. Je naprosto správný vývoj v semináře a placené semináře a placené online kavárny. Kdo tyto rady chce, tak si za ně prostě zaplatí a byla by blbost nalhávat si, že zájem autorů není aby těchto seminářů bylo co nejvíc, ikdyž si myslím že je to jen zlomek jejich příjmů, kteří jim bohužel moc lidí na tomhle webu závidí, těm doporučuju na finančníka radši nechodit...

Díky Pánové, že je finančník i po takové době takový jaký je
a přeju v novém roce hodně ziskových obchodů
PaGun (Pavel Günther)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
Nejsem si jistý, že v tradingu jsou nějaká zvláštní "tajemství" a že jde o to je vyzradit nebo nevyzradit a že trader bude úspěšný, když svůj systém nevyzradí, aby se po něm všichni neopičili. Když mi prozradíš, jak vyděláváš 10000 nebo kolik měsíčně na NQ, bude mi to úplně na nic, a to nejen proto, že neobchoduju ani indexy, ani intradenně. Prostě i když mi prozradíš úplně všechno, co víš, nebudu schopen tvůj výsledek zopakovat - obchodní systém nelze jen tak jednoduše od druhého tradera převzít. Jinak by všichni vydělávali a to z principu není možné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Len pre názornosť uvediem pár mien FT traderov, o ktorých snáď nikto nebude pochybovať či sú úspešní a ktorí taktiež prezradili to svoje secret. L.Williams, J. Ross, A. Jordan, J. Carter, N. Fuller, L. Beggs, S. Seiden, Woodie a je ich určite ďaleko viac, všetci majú svojich nasledovníkov a myslím, že sa dajú nazvať mentormi. Všetci majú snahu napomáhať začiatočníkom, či už za peniaze alebo free informáciami a to i vo svojom voľnom čase, ktorý môžu tráviť s rodinami ako tu bolo napísané. Tu nejde o to aby niekto vám sedel za chrbtom a držal ruku na myši, ale na druhej strane si dokážem pozrieť ako riešia konkrétne obchodné situácie, ako sa pozerajú na aktuálne dianie na trhoch. Takže ak sa ani takýto obchodníci neboja prezradiť svoje know-how, tak nerozumiem prečo by to nešlo i tu a to bol môj návrh pre Tomáša. Ak by nás títo ľudia a ich skúsenosti neviedli v začiatkoch takzvane "za ručičku", tak neviem, či by sme si tu dnes mali o čom písať. To je všetko čo som tu chcel na začiatku povedať a nebolo to pochopené. Samozrejme, že každý si musí svoj OS vybudovať a otestovať sám, každý si za svoje obchody zodpovedá sám,každý sa pred obchodom rozhoduje sám, každý je tiež zodpovedný za stav na svojom účte, to tu nie je potrebné rozpisovať na 15 riadkov ako nejakú múdrosť alebo novinku.
Toľko na doplnenie môjho pôvodného príspevku a už tu radšej končím.
Držte sa a ospravedlňujem sa za OT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

přesně tak! jako já, když jsem na demu uměl skvěle pracovat s Larryho forecasty, tak jsem si myslel, že to stejně tak půjde i v realu. Jenže ouha, začal jsem s 600 eurama obchodovat komodity, jo udělal jsem třeba 300% za měsíc, ale moje psychika na to nebyla zvyklá v reálných penězích a navíc s tak malým účtem je to jen otázka času, kdy vás pravděpodobnost doběhne, přestože jinak obchodujete dobře. Dneska už se tomu směju a radši se zabývám intradenním systémem na který bude stačit pár tisíc dolarů do začátku a k obchodování podle LW naživo se vrátim až na to budu opravdu mít. Tak jen abych se vrátil k tomu na co reaguju. To že vám někdo předhodí dokonalej forecast nebo systém na stříbrnym podnosu ještě neznamená, že na tom vyděláte pokud neovládáte money management a nemáte pořádnej účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě se vrátím ke svému příspěvku na 2. straně o výhodnosti dalšího tradera v blízkosti neboť si nemyslím že jsem byl správně pochopen.

Dost často se mi totiž stává, že když mi do místnosti kde obchoduji během seance "vnikne" naše 3 letá dcera, tak se mi zmenší počet SL a zvýší RRR. Tedy dokáži lépe vybírat obchody a realizovat je. Nevím čím to je, ale funguje to. Jak by to asi vypadalo, kdyby tam seděl někdo, před kým bych měl "profesionální" respekt? Komu bych si i třeba postěžoval že mi to dnes nejde a on by řekl - jdi od toho, zítra je taky den.

Ne učitel ale spolubojovník :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, fajn článek!
Někdy ta frustrace přerůstá až v to, že si člověk může začít připadat naprosto neadekvátně, ale vězte, že pokud jdou ceny proti nám, neznamená to, že jsme nějací špatní lidé, tak to není a vždy se tam dá nalézt odpověd a něco se z chybování i z nepříjemných pocitů naučit, ono bez frustrace bysme to mohli zase zapomenout:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fajn článok, obzvlášť teraz keď som konečne naskočil na live. S týmto mám ja fakt problém som pomerne impulzívny človek a keď sa mi nedarí kvôli vlastným chybám tak sa viem celkom "rozohniť" a ponadávam si pekne. December som mal pekný a tak som začal január sebavedome ako majster sveta a ku dnešnému dňu mám 5 SL mimo plán takže toľko k môjmu majstrovaniu. Musím sa zrovnať a naskočiť do pekných trpezlivých kolají.

Niekto nejaké triky?:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...