Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Rozhovor Petr S.: Zhodnocení 723% za dva roky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vdaka za tento motivacny clanok, prajem Petrovi nech sa mu nadalej dari zlepsovat.
Po precitani clanku som sa rozhodol ze sa pozriem na spreadove obchodovanie podrobnejsie.
Kde by som okrem vasho online seminaru nasiel este viac informacii o spreadovom obchodovani? Nech nepozeram seminar bez uplnej znalosti tohto obchodovania.

vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na mě to působí dost nereálně. I když podobné články čtu moc rád ;-) Jestliže u Petra "obrat z červených čísel do plusu trval 5 měsíců" a "v nejhorším drawdownu klesl až na 56% původního účtu", pak mi z toho vychází že

a) uvedené zhodnocení vlastně není za 2 roky, ale za rok a půl (půl roku na začátku byl přece viz graf v mínusu až cca půl účtu)

b) 5. měsíc se - viz opět graf - z cca 50% procent hodnoty původního účtu vyšplhal graf během velmi krátké doby až na cca 200% původní hodnoty účtu

c) poslední třetina grafu je vzhledem k těm prvním dvěma třetinám naprosto fantastická - až moc

Mno, ;-) pokud mohu nějaké konstruktivní návrhy jak napříště podobné články alespoň trochu vylepšit:

a) V tom grafu by mohly být alespoň zanesené měsíce, tzn. popis osy "x"
b) Chápu, že Petr nechce zveřejňovat výši účtu, nicméně pomohlo by, kdyby alespoň řádově bylo zřejmé, zda šlo o "jednotky tisíc dolarů", "desítky tisíc dolarů" nebo "stovky tisíc dolarů" - pro představu.
c) To by byl takový problém uvést příklad alespoň jednoho, dvou úspěšných a jednoho, dvou neúspěšných obchodů?
d) Poslední třetina grafu by si zasloužila trochu okomentovat. Například autor systému něco přestal (či začal) dělat jinak, nebo měl prostě štěstí (i kodyž to asi ne, 52 obchodů za rok je cca 1 za týden, tam to nebude o štěstí ale o systému), nebo řídil jinak pozice, nevím, ale hlavně ten úsek kde dělá ze 150% účtu 500% účtu - tomu by chtělo věnovat nějaký odstavec
e) a co stať, kde účet padá z 800% na 500% z původní hodnoty během asi 3 měsíců (tipuju červenec až říjen loňského roku)? Nezasloužilo by si to komentář z psychologického pohledu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za motivační článek
Já teď budu obchodovat spready druhým rokem, za ten první rok jsem udělal zhodnocení něco málo přes 20%, nicméně je pravda, že jsem šel jen do několika málo obchodů a ty ztrátové byly jen díky tomu, že: u jednoho se mi povedlo nakoupit přesně opačně než jsem zamýšlel, pak tam bylo nedodržení MM a to buď předčasný výstup, kdy se spread hned po tom, co jsem ho ukončil nádherně rozjel mým směrem, nebo namísto inkasování zisku jsem seděl pořád na pozici, která se otočila a klesala až pod můj vstup, takže z toho byla nakonec ztráta, no a nebo jsem bral nejasné signály ke vstupu, kde nebyla pořádně utvořena vstupní formace.
Takže celkově vzato zisk mohl být podstatně vyšší nebýt zbytečných chyb, nicméně na druhou stranu z těch chyb jsem se poučil, naštěstí nebyly pro můj účet fatální a tento rok se takových hloupých chyb snad už dovedu po tom všem vyvarovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, děkuji za báječný článek a velkou motivaci. Současně chci Petrovi poblahopřát a držím mu palce, ať se daří dál. Také bych připojil dva postřehy.
První je k X-zajícovi. Příjde mi zbytečné zveřejňovat s jakým účtem Petr začínal. Vzhledem k známé situaci u brokerů lze s vysokou pravděpodobností počítat s účtem 10 000 (výjmečně s polovičním), ovšem nemyslím, že by šlo o podstatnou inofrmaci.
Za druhé, již delší dobu mám pocit a potřebu i říct to nahlas, že komunita spreaderů patří na tomto servru k těm nejlepším pokud jde o vzájemnou podporu a práci jakéhosi "mozkového trustu". Nechci nijak zhazovat nespreadery, ale takový ti přechytralí rypálkové, kteří víc vytočí než pomůžou se dle mého názoru spreadům vyhýbají. Tak držím palce, ať se vám všem daří.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malá technická: zhodnocení o 723% udělá z částky 10 000 USD částku 82 300 USD, nikoliv 72 300 USD, protože (82 300/10 000 - 1)*100 = 723%. To odečtení jedničky někomu může přijít nevýznamné, a čím větší zhodnocení, tím nevýznamnější skutečně je, avšak při menších zhodnoceních, např. z 10 000 na 11 000, by mluvit o zhodnocení 110% namísto 10% byla chyba závažná...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Článek je primárně motivační, ukazuje, že i tak konzervativní metoda jako spready může přinést zhodnocení ve stovkách procent ročně. Bohužel mi tam chybí, stejně jako xzajícovi, konkrétní informace. Pro porovnání odkazuji zájemce do Spready I na příspěvek piggi, kde je nejen křivka, ale i všechny obchody včetně počtu kontraktů - jedná se o v článku zmíněné zhodnocení 946% za rok.
Křivka equity vykazuje velké výkyvy. Když vyjdeme z předpokladu, že výchozí účet byl 10K, pak se v poslední čtvrtině během cca tří měsíců snížil účet z 90K na 63K, skoro o třetinu a v polovině sledovaného období je během dvou měsíců pokles ze 40K na 27K, opět o třetinu. Velký DD vzhledem ke konzervativnímu pojetí a risku cca 4% na obchod.
Počet cca 50 obchodů (různých spreadů) ročně mi stejně jako Petrovi S. přijde vysoký, víc by mě ale zajímal celkový počet zobchodovaných kontraktů. Jestli je jeden obchod s jedním kontraktem a jiný třeba s deseti, tak prostý počet obchodů nepřináší žádnou podstatnou informaci. Jaký je počet ziskových a ztrátových obchodů (raději kontraktů)?
Uvítal bych, kdyby se Petr S. zapojil do debaty a o svém obchodování napsal víc. Když ne tady, tak třeba ve Spready II, tam je místa i těch, které by to zajímalo, dost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to xzajic

uvedene obdobie je odkedy zacal trader obchodovat .. z tohto pohladu je to 2 roky, ty sa vsak pozeras len na obdobie kedy mu to sypalo
tu je priklad tradera ktory je ziakom larryho williamsa a vyhral robinson cup
www.oneyeartarget.de/ideeoyt.php
ak si vsimnes skoro pol roka bol 'nikde' az druhy polrok mu zacalo sypat a dost, avsak zhodnotenie je 670% za rok
larry vo svojej knizke kde popisuje short-term system hovori o tom ze ak mas signal mas ho brat .. a mas brat kazdy pretoze nevies ktory ti padne .. a o tom je trading .. vies po backteste ze to raz pride .. ale brat musis vsetky signaly inac ti moze ujst vlak
je to ako casino .. vies ze to raz pride .. len s tym rozdielom ze v tradingu si edge priklonis na svoju stranu ..
no a pozerat sa ci to bolo za rok, za 3 mesiace je potom nepodstatne .. uz su to len cisla .. dolezite je ze to padlo a nie kedy a za ako dlho (za ako dlho zase v rozumnom case .. cakat 10 rokov kym to padne tiez nie je vyhra :) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Komu se nezdají zisky z výše uvedeného článku, tak se podívejte na tento server jako na celek. Kromě nepochybně zajímavých informací je tu také nepřehlednutelná dávka marketingu která má nalákat pokud možno co nejvíce lidí k obchodování.

Všimněte si například zisků uváděných na grafech obchodů (v jiných článcích). Nikdy nevidím zisk v jednotce pipů (cože je více vypovídající). Vždy je zisk uveden v Kč nebo v dolarech. Hold pro nezasvěcené vypadá zisk 2500USD lépe než např. 250 pips.

Tímto nechci tento server nějakým způsobem hanit, určitě je velice užitečný, čtu a budu číst zdejší články. Ale je potřeba držet si mírně odstup a číst i mimo řádky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teda musím říct, že na můj vkus je tohle opravdu brutální equity - tím myslím hrozně nevyhlazená - takovéto výkyvy bych já osobně určitě neustál. To však nemění nic na tom, že Petrovi S. k jeho výsledkům gratuluji a přeji mnoho dalších úspěšných obchodů.
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento článek o spreadech a předtím i uvedení online verze kurzu ve mně pořád nahlodává, jestli to nemám zkusit spíš, než intradenní obchodování. V intrad. obchodování mám za sebou cca půlrok backtestu, zvažuju ten kurz o spreadech, ale nevím. Asi bych spíš měla dotáhnout dokonce jednu věc a spready zkusit posléze. Zkusím projít diskuse, třeba najdu odpověď na moje váhání. Každopádně gratuluji a děkuji za všechny články a informace na tomto webu. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to jednoduché - najděte si tradera, který má v reálu krásně vyhlazenou equity a zkuste od něj získat tajemství onoho svatého grálu :-))

Na mne ten graf působí tak, že pokud jsou spojnice equity tvořeny jednotlivými obchody, tak je tam cca 4 - 5 "outlierů", které udělali onu "práci" a zbytek šul nul. Čili pěkný výsledek, zhodnocení pěkné a gratuluji k němu, rád bych ale upozonil na to, že v tomto případě jsou zřejmě i 2 roky málo na vyřčení nějakého soudu o tom, jakou šanci do budoucna má zvolený systém vydělávat v podobném trendu jako doposud.

Nebyly by nějaké alespoň trochu podrobnější informace? Alespoň počet obchodů, průměrná délka držení apod.?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.:
Já jsem usoudil, že ta lomená čára jsou jednotlivé měsíce. Počet zhruba odpovídá.
Ano, taky mi připadá, že minimálně polovina kontraktů skončila ztrátou, a to je na spreadové obchodování špatné. Nicméně mám respekt k celkovému výsledku.
Taky jsem se už na něco ptal a třeba se Petr S. ozve s nějakými informacemi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

linda79:
určitě doporučuji zkusit spready. Na vstup a výstup ze spreadu máš spoustu času a můžeš si v klidu všechno promyslet. Já sám už živě obchoduji spready 2 roky a zároveň se připravuji na intradenní. Pokud zvolíš tento postup, budeš mít pocit, že "něco" už doopravdy děláš a nebudeš zbytečně spěchat na intradenní.
Ale tento článek neber zase tak vážně, tohle není cesta pro každého. Ale to zjistíš z kurzu...

Pokud se to opravdu povedlo, tak blahopřeji. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kluci (a holky), přesně tak jak většina píše. Věřím, že to takto mohlo být, přeju to Petrovi S., nezávidím, ale jako motivace je to opravdu spíš agitka na kurz než příklad schopný následování. A je taky zajímavý, že většině diskutujících přijde divné totéž co mně, tzn. asi na tom něco bude...

Já nepsal nebo netvrdil co je a není možné (v tradingu je možné skoro cokoliv) ale co je a není možné si z článku odnést ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...