Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Rozhovor Petr S.: Zhodnocení 723% za dva roky


Doporučené příspěvky

Dobry den,

dekuji za clanek, ovsem rad bych se pridal k ostatnim diskutujicim a pozadal Petra S. o doplneni. Jeho equity krivka je velmi pekna, lec pomerne hruba a tezko z ni odhadovat, s jakymi problemy se trader musel potykat. I tak bych vsak rad podekoval za to, ze se zdejsi komunita spreadaru v posledni dobe rozvinula. Verim, ze i autori webu budou v budoucnu venovat spreadum vice prostoru.


Sentrix

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Petrovi S blahopřeji ke zhodnocení účtu a přeji štěstí do dalších obchodů.

Jinak mám s článku stejný pocit jak xzajíc, teda s tím rozdílem, že on spreadů nejspíš rozumí a já jen vím že jsou :-) Zejména pasáže o spreadovém VIP vlákně mě "zvedly ze židle " :-) Loni, když jsem se účastnil bloku kurzů (EM I, EM II, BT) jsem se těšil právě na VIP diskuzi a očekával, že zde bude probíhat diskuze live traderů používajících tento styl obchodování, Tomášovy nebo Petrovy obchody atp. Jak to v těchto vláknech vypadá, nechť posoudí každý sám. A tak jak to bude asi vypadat ve VIP spreadech ? Nakonec zaznělo to v jedné z odpovědí na tuto VIP sekci a její přispěvatele ... ne všichni jsou teď ještě aktivní... :-) Vlákno NO VIP Spready I je informačně pro budoucí spreadové obchodníky stejně "hutné" jako pro daytradery např. EUREX - Euro trhy FESX, FDAX v NO VIP sekci diskuze nad obchody. Ti zkušenější tradeři se pohybují na tomto fóru už zejména mimo VIP sekce. Tím ale nechci říci, že videokurz spreadového obchodování, nebo jakékoliv jiné kurzy zde na finančníku nemají svou informační hodnotu. Naopak. Ale na druhou stranu sami pánové finančníci psali, co komerce postupně udělala např. s Woodim. Tak přeji Finančníkovi, aby zůstal místem, kde se budou free probírat diskuze nad obchody, obchodními přístupy a vše, co k tradingu patří. M

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AS:
malá technická: ono tak nějak ani nejde o tu jedničku, ale o to, že ten základ (10.000) na účtě také je, tedy je tam při tom zhodnocení o 10.000 USD víc než píše [bold]Tomáš[/bold] v článku pod ukázkou equity což je nakonec i v tom grafu vidět.

Na druhou stranu propad účtu o 1/3 je pořád ještě pohoda když to pak vyleze nad, jen ten start kdy dojde na mínus 50% už moc pohodový určitě není.

Také by na té křivce měl být drawdown způsobený rezervací daňového odvodu, protože po konci daňového období už nelze prošustrovat to co patří bernímu úředníku a z účtu to musí po všech možných odkladech daňového poradce nakonec stejně ven.

Jinak nick je jenom náhodná podoba. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 e_michal: ohledně toho, že ne všichni jsou teď ještě aktivní. Mno, nemůžu mluvit za kluky, ale podle mě existují dva důvody, proč aktivita "starších" polevuje:

1) jednak je to tím, že po zvládnutí "řemesla" v podstatě už není o čem moc diskutovat-prostě za ta léta si jedeš své kombinace spreadů a analyzuješ a vylepšuješ svůj pohled na trading.

2) neustálé omílání základních věcí pořád dokola prostě unaví. Prostě člověka unaví, když jsou lidi líní si něco přečíst a raději položí dotaz, který, kdyby si pořádně přečetli diskuzní vlákna, tak zjistí, že byl již mnohokrát zodpovězen. Hezký příklad je aktuálně např. ve vlákně Spready II. www.financnik.cz/forum/read.php?2,204973,206378#msg-206378

Hezky odpověděl Dikon: [ital]"Jeicop: tyto dotazy jsou sice možná zásadní, ale pokud jsou položené během měsíce od různých osob několikrát, takž [bold]už to začíná být otravné. [/bold]
Je to stále dokola. Stačí pročíst zdejší diskuzi Spready I a II, tam je řečeno vše a otázky jsou stále stejné. Je tedy třeba překonat lenost a pročíst aspoň 10 stránek zpět (stejné dotazy už tady byly aspoň 2x-3x jen v tomto novém vlákně Spready II). Takže hurá do toho... " [/ital]

BTW-obdivuju paja1, že dokázal konstruktivně odpovědět-zas a znova a pořád dokola...

Ať se daří!
Gábi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem kterým se nezdá ta equity.
Mějte prosím na paměti, že začátek equity odpovídá tomu že nejprve je každý trader začátečník, žádná equity nejde hned od začátku strmě nahoru.
Trader Petr určitě udělal na začátku nějaké chyby a tím jeho equity mířila dolů, potom tyto chyby určitě přestal dělat a jeho equity začala mířit nahoru.
Myslím si že toto je naprosto normální proces každého tradera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se tyce spreadu, tak paja1 je v tomhle skutecne jednicka, spolu se Standamora drzi cele vlakno. :-)

Logicky cely clanek zavadi k obsirnejsi diskuzi, protoze je nejaky divny. Ja jsem o tom nechtel psat a to k ucte vuci lidem, co to tu vedou a delaji. Je to ale prece jen divne a diskuzi se nedivim. Pro me v tom, ze po senzacni equity (trosku jsem se v ni zacal starat a sel radeji od toho) je hned odkaz na kurz. No nevim.

Kdyz jsem sel na kurz spreadu, tesil jsem se hlavne na diskuzi ve VIP. Spready jsem uz nejakou dobu pred tim znal a kurz v zasade nejak neposunul moje znalosti (nektere veci me spis prisly nedopracovane, napr. v jednom bloku diskuze nad tim, ze nelze vychazet blizko pred FND [s cimz souhlasim] a v naslednem bloku priklad, ktery "zil" ze super pohybu mezi FND a LTD. Nesmyslne a pro vetsinu v sale neobchodovatelne. Treba grafy, na kterych neni moc videt, atd. Bylo znat, ze chybi kriticky pohled. Nekdo, kdo to projde a najde ty vnitrni chyby. Omlouvam se za to, ale tohle je moji profesi a tohle delame od rana do vecera, veda, vyzkum, data, grafy a prezentaci tak x do tydne. Vim, jak kriticky pohled a rozbor dokaze vec v prezentaci skutecne profesionalizovat...). Prislo me, ze to bylo hodne zacatecnicke. Nevahal jsem ani vterinu za to ale zaplatit, protoze sluzbu, kterou financnik dela, je k nezaplaceni. Napr. i prostorem, ktery tu mame. A to bych tu hodne zduraznil - ani na vterinu!

Sel jsem na kurz kvuli diskuzi, jakemusi lakadlu, a ted po cca dvou letech na VIP vubec nechodim, protoze se tam nic nedeje a vlastne se az na par veci (milosv) nedelo ani po kurzu. Vsechno "tajemstvi" drzi verejne Spready I a II a aktualne lidi jako paja1 nebo Standamora. A tohle je myslim mnohem dulezitejsi nez takove clanky jako je o equity 1000%... Jestli se nema financnik stat jen pustym prostorem na vydelavani penez typu "Jak na to pri ranni kave" a pritom tak okate, jako je to u tohoto prispevku, bude muset nejak postihnout to nejcennejsi a to je diskuze lidi, kteri se v tom realne pohybuji a ktere bavi sdilet myslenky. Jinak zanikne - ty novackovske dotazy typu, za jak dlouho mam milion, na ktere uz snad odpovi vklidu na spreadech jen paja1, nebo priklad equity 1000% za rok, dokazi vsechnu duveru zrusit.

Pritom nevim, jak moc je model dodavat systemy zacatecnikum jeste vynosny? Doba se zmenila a hlavne diky Financniku je Cesko prostor vice erudovany nez mozna jine prostory.

Nebylo by lepsi udelat cast webu trosku vic pokrocile? Prijit s informacemi, ktere se obtizne shaneji. Ruzne rozbory (napr. rozbory podle komodit a spready typu Grains, treba i s fundamenty [kdyz se divam do svych poznamek, tak je toho na hodiny a to asi lidi, ktery to delaji fulltime maji na dny vykladani]), zkusenosti z trhu, jak se treba promenil market ted po narustu elektronickych trhu, budoucnost, vyhledy atd. Proc radeji neni nejaky clanek od profesionala z trhu, co delal treba grains nebo softs tricet let?

Nebylo by lepsi nejak rozjet diskuzi? Napr. podporou lidi, kteri to delaji dobre a radi? Skoda nekterych, co odtud odesli, treba ten mysak, toho byla na opcich skoda - byl to leader diskuze. A nasel bych dalsi. Pokud by takova skupina naopak byla podporena, klidne bych si i za ten prostor k diskuzi zaplatil, ale ne asi tak, jako v mrtvem VIP. No nevim, nekdo to tady uz psal - hodne to usnulo.

Nean

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra:
Nejde o to, že by equity měla jít od začátku strmě nahoru, ale že i po roce a půl vykazuje silné výkyvy směrem dolů, to vše při konzervativním obchodování a relativně přísném MM. Proto by více lidí uvítalo podrobnější informace, třeba proto, aby se toho mohli sami vyvarovat. Ledaskdo tady píše o svém obchodování vcelku otevřeně, kdyby se přidal i Petr S., mnoho obchodníků by to, jak je vidět z dotazů, kvitovalo s povděkem. Nebo už něco napsal do VIP sekce?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra:
Ano, pokles o 30% během dvou měsíců se mi zdá velký, pokud dotyčný obchoduje konzervativní spready a deklaruje maximální risk 4% na obchod. To vypadá, že na co sáhnul, to nevyšlo. Netvrdím, že to tak nemůže být, možná mě taková zkušenost teprve čeká, ale tím spíš by bylo fajn se o tom něco dozvědět. Pochopitelně každý může zveřejnit co uzná za vhodné a třeba taky vůbec nic.

Každému tady v diskuzi tykám, cítil bych se líp, kdyby i mně bylo tykáno. Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozvinula se tu velmi zajímavá diskuse, přes své původní plány proto reaguji: Equity Graf v článku je měsíční „Ending balance“, kde není zahrnutý open profit. Pro detailnější náhled na zhodnocení vývoje přikládám přehled po týdnech a zhodnocení v % podle total account volume – zde je zahrnutý i open profit, takže to vypadá trochu jinak. Musel jsem teď zpracovat svou statistiku vývoje účtu z týdenních příprav, používám zde hodnotu zaokrouhlenou na tisíce dolů. Začátek obchodování je 100%. Začal jsem obchodovat před koncem roku 2009 a v tomhle grafu jsem zahrnul už i letošní rok. Zhodnocení bylo o 723%, tedy 823% původního účtu. Kontrakty 2010:169 (90ztráta/79 zisk/prům. doba držení 13 dní); 2011: 230 (121/109/13) Drawdowny: Kromě úvodního drawdownu jsou ty další zapříčiněny jednoduše – když jsem vydělal, tak jsem do dalších obchodů vstupoval euforicky s největším možným počtem kontraktů, takže když to šlo proti, patřičně jsem i prodělal – a nutno podotknout, že ta euforie znamenala i vstupování do obchodů, kterým oproti obchodnímu plánu něco chybělo k dokonalosti. Největší nárůst a největší pokles je z letošního léta a cukrového spreadu (opakuji, že graf ukazuje i open profit – živě obchodující jistě velmi dobře znají rozdíl mezi ním a realizovaným profitem;) ) – přikoupil jsem moc kontraktů a pak přišla větší korekce, kterou jsme neustál. Takovýhle drawdown člověka poučí asi nejvíc – naštěstí to tehdy byl pokles z open profitu. Zhruba tady došlo k tomu zlomu, kdy jsem si začal říkat ne co mi MM dovolí, ale kolik mi nebude vadit, když ztratím. Zajímavé je, že jak 2010, tak 2011 jsem měl na přelomu léta a podzimu nejdelší řadu ztrátových obchodů (8 a 9) – byly to přitom různé spready – zřejmě v tomhle období budu muset víc pauzírovat. Diskuse A co se týká VIP diskuse – když jsem se spready začínal, tak to bylo dost živé a četl jsem vlastně jen ji. Je fakt, že sám moc nepřispívám a teď to žije zejména ve vlákně o vychytávkách. Jak jsem zmiňoval v rozhovoru, otevřené vlákno o spreadech jsem objevil teprve nedávno a žasnu, jak např. Standamora popisuje fundamenty (a upřímně přiznávám, že ne všemu rozumím, sám používám jen technickou analýza + jsem opatrnější při reportech). Komentoval jsem jen to, co v začátcích pomohlo mě. Někteří používají termíny jako „agitka“ – sorry přátelé, mně prostě kluci z finančníka otevřeli nové obzory, a přestože některé mohu vnímat kriticky, nemění to zatím nic na tom, že je rád kdykoli pochválím za to, co dělají – a taky jim přeju, ať jim to vydělává. Hodně štěstí všem (a zvlášť těm, co si to zaslouží*)! Petr S. * jednorázově zapůjčeno od garax, díky :)

18340

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nedá mi to abych se taky neozval. Když jsem dnes spatřil tento článek, byl jsem potěšen. Nejsem jediný kdo zhodnotil několik stovek procent. :) Jenže jak jsem ten článek četl, tak jsem začal přemýšlet nad jeho poselstvím. V podstatě nic neříkající a z mého pohledu čistě jen reklama na kurz. Samozřejmě to nikomu nezazlívám, není první ani poslední. Byznys je byznys, proč ne. Sám jsem byl na několika kurzech od Finančníka, včetně spreadového. A musím říct že mi dali hodně. Bez práce jsem dostal komplet informace jak začít obchodovat

Co se týče diskuze, já sám nejsem moc výřečný, takže se moc nezapojuji. Chci poděkovat paja1, Standamora, garax, miloš.adamec a i jiným, vaše příspěvky si čtu velmi rád. Já sám se snažím na hodně věcí přijít sám, možná mě to stojí nějaký čas, ale zase věci dokonale rozumím. Což ovšem hlavně v poslední době ve spreadovém vlákně nevidím. Množí se to tam tisíci dotazy pořád jen o tom samým, nejlépe vše hned pod nos. Opravdu obdivuji převážně paja1 za jeho výdrž a zároveň se nedivím že to mnoho lidí odrazuje cokoli do diskuze psát.

Ještě ke zhodnocení. Je trochu nešťastné, že v článku byl použit graf komplet bez popisků. Je v podstatě nic neříkající. Já sám například nevidím důvod cokoliv tajit. Své obchody mohu podložit výpisem od brokera. Vím ze svého okolí, že mnoho lidí mi nevěřilo. Ze začátku se mě kolegové v práci občas zeptali jak jsem na tom, poté začli chodit ať jim přesně ukážu co koupit nebo prodat. Když jsem je slušně odkázal na finančníka, protože o obchodování vůbec nic nevěděli, tak se ke mě obrátili zády. Od té chvíle mi moc nevěřili, že vůbec něco vydělávám. Ovšem do té doby, než jsem dal výpověď v práci. Teď vidí, že jsem doma a jen tiše závidí. Ovšem nikdo už nevidí to, že jsem se tenkrát zřekl kompletně svého volného času.

V závěru bych rád pogratuloval Petrovi S. k jeho výsledku a zároveň poděkoval Petrovi a Tomášovi za tento server. Bez Vás bych teď nebyl tam kde jsem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

piggi, Nean: já třeba sleduji spíš pohyby jednotlivých otevřených spreadů, než že bych hodnotil denní vývoj celého účtu. celý účet pak hodnotím jen týdně/čtrnáctidenně, abych věděl, do jakého risku v nominálním vyjádření se mohu pouštět. denní změny mohou opravdu vypadat divoce (nemluvě o pohybech intradenních ;) )

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...