Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Rozhovor Petr S.: Zhodnocení 723% za dva roky


Doporučené příspěvky

piggi:
Díky za příspěvek. Ten tvůj graf ale zahrnuje i otevřený zisk/ztrátu, takže chápu, že je trochu divočejší. Předpokládal jsem, že křivka Petra S. zobrazuje jen zisk/ztrátu z uzavřených obchodů. Už jsem se o tom zmiňoval, že není výjimka, že se mi otevřený profit mění ze dne na den i o několik tisíc dolarů, ale příliš tento parametr nesleduji, podstatné jsou jen uzavřené obchody. U tebe jsou denní změny v otevřeném profitu v desítkách tisíc a příčiny jsou zřejmé -
1) větší účet a navíc využívaný mnohem víc na doraz, než to dělám já
2) riskantnější obchody s větším potenciálem a s většími denními pohyby
3) menší diverzifikace
Tak ať se daří a občas o tom něco napiš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

petr.spready:
Díky, že ses ozval. Někteří si už možná začínali myslet, že jsi jen výplod marketingu. Já věřil, že existuješ, protože Finančníci by si v případě potřeby jistě dokázali vymyslet pravděpodobnější a více uvěřitelný příběh.

Průměrné držení kontraktu 13 dnů je pěkné. U mě je to aktuálně přes 30 dnů a spíš se to neustále prodlužuje. Nějak se mi nedaří vybírat ty správné obchody.
Jaký používáš SW a podle čeho vybíráš obchody?
Můžeš, prosím, dát ještě nějaké příklady minulých obchodů, a zejména napsat, co obchoduješ aktuálně? Nemyslím, že by zveřejnění mohlo nějak negativně ovlivnit tvoje zisky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paja1,

abych se přiznal - narážku příliš nechápu. Mohu vás ubezpečit, že jakékoliv příběhy a rozhovory na tomto serveru jsou zcela pravdivé. Nepřekvapuje mě, že někdo považoval rozhovor za smyšlený - už jsem si na tuto nekonečnou podezíravost Čechů zvykl, nic méně mohu všechny ubezpečit, že vymýšlet si podobné věci rozhodně nemáme zapotřebí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja:
ted jsem zjistil, ze tam mam chybu, 2011 jsem drzel kontrakty v prumeru 14 dni, cili tendence je rostouci.
co se vyberu tyka, delam si vse maximalne jednoduche, tzn. jen TnT+ MRCI, pri vyberu z MRCI se divam jen na ty mesice, co maji dostatecnou likviditu.
Letos jsem otevrel ZW Dec12-Mar12, ZL Dec12- May12 a HE Aug12-Apr12, zatim nic nezaviram a jsem spokojen.
Vyhlizim HO Dec12-Mar12, cekam na obrat RB Jul12-Mar12 a ucim se trpelivosti.
Jo a taky doufam, ze se do konce ledna jeste zlepsi cukry, zatim to na potencial jako v minulych letech nevypada, uvidime...

linda79, Puntik:
je zrejme, ze budu souhlasit s Puntikem, casova narocnost spreadu je neporovnatelne nizsi a taky prinaseji nejaky cash. co je pro me u spreadu oproti ID velmi neprijemne, je pouze psychicky SL - nemuzes si ho nastavit natvrdo v platforme (resp. muzes, ale nedava to smysl) a pak je prave veci psychiky, kdyz trh SL protne, aby clovek fakt vystoupil a nedoufal v obrat. V souvislosti se SL je taky dulezite brat v potaz to, ze vystoupim zpravidla az za nim, takze je potreba si uplanovaneho risku davat rezervu.

piggi:
stejne jako Ty mohu podlozit vysledky vypisy od brokera. ovsem ja jeste pracuji, proto nominalni cisla nezverejnuji. volneho casu jsem se kvuli tradingu zatim nezrekl (a mozna kvuli tomu stale jeste chodim do prace:) )

Uspesne obchody!

Petr S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

piggi Napsal:
-------------------------------------------------------
> Já sám například nevidím
> důvod cokoliv tajit. Své obchody mohu podložit
> výpisem od brokera.

také moc nerozumím té obavě doplnit do grafů equity konkrétní hodnoty (i v diskuzích). Maličko to zavání paranoiou, jinak si to neumím vysvětlit. Fórum je naprosto anonymní, tak snad už zbývá jen ta závist a pomluvy :) Já bych klidně svá konkrétní čísla zvěřejnil, ale zatím bohužel žádná zajímavá nemám a taky si nemyslím, že by to někomu jakkoliv pomohlo. Snad jen dodalo "odvahu" :) Happy trading


Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1,

tak to se omlouvám, pokud jsem pochopil příspěvek špatně. Ano, jsem také Čech, to máte pravdu. Ale asi nejsem tak podezřívavý. Proto mě možná častá podezřívavost tak zaráží. Na druhou stranu chápu, že asi řada lidí v minulosti v lecčem "nalítlo" a mají k tomu důvod. Takže pardon za offtopic a děkuji za ujasnění.

tomas262,

zcela chápu důvody, proč se Petr S. rozhodl nezveřejnit konkrétní čísla. Ale sám za sebe myslím, že nejsou až tak směrodatná. V principu 723% je 723% a je vcelku jedno, zda si na začátek doplníte 10 000 USD nebo 30 000 USD (nebo úplně jinou částku).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zvlastni, tenhle clanek mel pomoci a dosahl nejak opacneho efektu, spis nejak priostril diskuzi. Ve svem prispevku jsem se snazil vec pojmenovat co nejlepe jsem citil, ale mohlo to vyznet i jinak. Takze napisi aspon klicove body:

1) bez financnika bych nebyl tam kde jsem. Spousty veci jsem dostal a dostavam od Financniku zadarmo. Neni to tak, ze "zadarmo" znamena nekvalitne, zde je to zadarmo kvalitne.

2) kurz jsem si zaplatitl nejen proto, abych se neco dozvedel (a to jsem se dozvedel, moje kritika sla spis k dalsi profesionalizaci), ale take abych kluky ocenil.

3) tento konkretni clanek se mi nelibil. Mozna nechtic pusobil jako agitka. Nevim, v cem by mel pomoci a to zvlast zacinajicim (ruzne se tu objevilo, v cem by se mohl zlepsit). Pral bych si, aby se kvalita clanku na Financniku zase zvedla.

4) za muj rozvoje Financnikum dekuji.

5) dekuji i lidem, co tu diskutuji a davaji dobre napady, popripade dokonce i software a obchodni reseni.

Jdu se zase venovat praci
cau
Nean

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nie je sa čo diviť, že ten článok má rozporuplné reakcie. Už jeho názov mi príde trochu s prepáčením bulvárny. Osobne sa spredom nevenujem, takže som si ho len tak pre zaujímavosť prečítal. Dalo by sa povedať, že je to príbeh tradera, ktorý sa venuje spredom a bodka. Možno to niekomu zavŕta v hlave a začne sa o spredy zaujímať a možno pôjde i na kurz. A možno nie a len budeme registrovať, že je to ďalšia možnosť z palety tradingu.
Ale neviem kto si má čo z článku vybrať. Trader obchodujúci spredy by asi uvítal viac konkrétnych informácií o štýle obchodovania PetraS. Nováčik by zasa chcel vedieť o čom sú tie spredy a čomu sa vlastne ten Peter venuje. Asi by bolo vhodné zasadiť ten článok do nejakého kontextu, povedzme články o spredoch a dať ho ako takú bodku príbeh spredového obchodníka PetraS.
Takto je najväčšia sila celého článku v jeho názve, ale článok samotný už ju nemá.
Neberte môj pohľad ako kritiku, len ako inšpiráciu pre možnosť nejako utriediť tento web lebo jeho obsah je dosť rozsiahly.
PetroviS držím palce v ďalšom obchodovaní a som rád, že sa podelil so svojim príbehom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer, za sebe musím napsat, že mi zas nevadí, že je článek tak napsán jak je napsán a možná že je reklamou na webinář, možná ne, to je jedno. Co mne zaujalo:

- pořád někdo tady brečí kolik se dá vydělat nebo nedá, jak dlouho to trvá. Článek ukazuje příběh člověka který to dokázal a přestože je tento případ jistě výjímečný, mne motivuje a to přestože dnes spready neobchoduji. A věřím, že leckterého nováčka bude motivovat rovněž a bude mu jedno kolik je to v dolarech - dosadí si co chce.

- sám mám za sebou kurz obchodování spreadů a pamatuji si, že nám byl uváděn jeden z kolegů jako vyjímka, dokázal za rok zobchodovat 200%! Nu pro mne je úžasné, že někdo dokázal daleko víc.

- s jednou věcí zcela souhlasím, po kurzu jsem byl natěšený na VIP diskuzi a tam přišla ledová sprcha, nevip vlákno žije daleko, ale daleko víc. Přesto jsem se setkal na VIP s ochotou a dodnes si pamatuji jak mě Garax provedla mými tápajícími začátky a jsem vděčný. Nicméně za to zda jsme či ne ochotni přispívat a přinášet novinky do diskuze je zcela na nás a ne na Tomášovi s Petrem. Jaké si to uděláme....
To je ostatně důvod proč, byť si nemyslím, že jsem nějaký úžasný trader a často se i stydím, se sám snažím přispívat...

Pokud je tento článek jednou z prvních vlaštovek, kdy se zveřejní případy našich úspěšných kolegů, třeba jen takto a třeba i mnohem podrobněj, bude to mít velký smysl.

Dobré obchody všem,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr.spready:
Díky za to info. Ohledně spokojenosti - ono hodně záleží na vstupních cenách, jestli je máš dobré, nezbývá než gratulovat. Mně se teď většina pozic nachází v takovém stavu, že kde je zisk, čekám na větší a nechci to zavírat, kde je ztráta, čekám na zisk. Takže je to teď málo akční.
Kdybys chtěl občas o plánovaných nebo probíhajících obchodech nebo o čemkoliv jiném něco napsat do Spready II, bylo by to fajn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...