Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Rozhovor Petr S.: Zhodnocení 723% za dva roky


Doporučené příspěvky

petr.spready:

Take dekuji za info. Zaroven se priklanim k paja1. Byli bychom radi, kdyby ses alespon obcas podelil o sve zkusenosti ci vstupy/zajimave obchody ve vlaknu Spready II. Myslim, ze by to mohlo pomoci mnoha lidem. Takze pokud by sis nasel trosku casu na nas ostatni, velice bych to uvital.


Sentrix

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoja,

dekuji za clanek. O trading se zajimam jen kratce a rad bych letos na kurz financnika. Mel bych jen technicky dotaz na petra.spready. Vy pisete ze jste byl zakem financnika a doporucujete VIP Diskuzi. K te VIP Diskuzi ale clovek musi byt registrovan a Vas nick byl vytvoren v den vydani clanku. Trochu me to vybizi k podezreni o mozne mystifikaci. Nezlobte se na me, teprve s tradingem zacinam a nerad bych naletel. Presto je tu mnoho zajimavych informaci za ktere dekuji.

hudys

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

mozna ze sentimentu se na financnik cas od casu rad vracim. Sice jiz nektere veci vidim trochu jinak, s nekterymi nazory zde prezentovanymi nemohu souhlasit vubec, ale to je uplne jeno, neb kazdy jsme jiny a trhy lze chapat ruznymi zpusoby a presto stale profitabilne.

Co me zarazi a prinutilo po delsim case zareagovat je prezentace zminene equity jako ukazka uspesneho tradera. Abychom si rozumeli, to je fakt bezva ze Petr vymanevroval tuhle divocinu a stale je v plusu. Osobne ocenuji ze to psychicky ustal a uprimne drzim palce nebot ty propady jsou uplne priserny. Ja bych jednak prestal uz v uvodu (spatne videt ale vypada to jako 50%), pak raketovy vzestup, nasledne asi rok vicemene nikam, nasleduje velmi vyrazna zmena ziskovosti systemu, po ni cca 35% dalsi propad a opet jdeme nahoru. Klobouk dolu, na to bych nemel.

Jinymi slovy: je Petr ok ustat takovou rozdilnost v distribuci zisku? Jake ma hranice? Ma vubec nejake nebo proste jede dokud to nepraskne? V zadnem pripade se nechci nikoho dotknout, jen se divim, a to velice.

Na zaver vubec nechapu ze tato equity je podavana jako ukazka. Byl jsem zde aktivni a dva kurzy navstivil nekdy konec 2009 - polovina 2010, je tedy mozne ze autori webu presli ze skoly opatrneho obchodovani (za coz jsem do dnes vdecny neb kolem me je dost tech kteri "do toho hupsli ..") nekam k agresivnejsim metodam rizeni risku (?).

Kazdopadne vsem prima vecer a rozum do hrsti,
b.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix, sempiterna: Uz prispivam (ze sveho bezneho nicku), ale ne moc casto. Citim to totiz podobne, jak tady v diskusi psal PetrPavel ("nemyslím, že jsem nějaký úžasný trader"), ktery me zaroven svym pristupem inspiroval, tak se budu snazit psat vic. Treba to nekomu bude ku pomoci.
sempiterna: Jen si ten muj zdar hlavne moc nemytizujme, fakt nedelam nic extra, nez co jsem se naucil/vycetl v diskusich. Keep it simple;)
hudys: Vyse uvedene je snad odpoved i na Vas dotaz (krejzic i Sentrix maji dobry odhad (tu)) . Jen bych upresnil, ze jsem doporucoval nechat se inspirovat postrehy [bold]zkusenych [/bold] v (jakychkoli) diskusich- az si ujasnite, ktery zpusob obchodovani je pro Vas ten pravy, urcite si vyberete diskusi a autory i mimo VIP sekce. VIP diskusi o spreadech jsem zminoval proto, ze pomohla mne a je v ni to vlakno s technickymi vychytavkami. Jak je ted ziva muzete usoudit i z reakci v tehle diskusi.

Hodne zdaru!

Petr S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bradrtony:

ta equity neni od autora webu, ale od PetraS, ktory sa kurzom iba inspiroval. Takze to neznamena ze autori obchoduju, alebo vyucuju obchodovanie agresivnejsimi metodami. Myslim ze to, ako si kazdy nastavi svoj risk management je iba na nom. Podla toho co mu vyhovuje a ake ma ocakavania. Clanok mi pripada iba ako ukazka ze sa na spreadoch da zarobit, a tak trochu reklama na kurz.

To ze je equity taka aka je, mi akurat pomohlo uverit tomu clanku, ze sa naozaj jedna o skutocneho tradera a nie iba o vymysel autorov webu.
Keby bola equity taka, ako pri clankoch o finwine, tazko by som tomu uveril. Tym ani nahodou netvrdim, ze tie equity v clankoch mi pripadali nerealne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este by som chcel povedat, ze urcite hodnotim clanok kladne. Pre mna osobne je kazda realna skusenost nejakeho tradera prinosna. Ci uz je to skusenost dobra alebo zla. Rad sledujem aj v diskusiach pribehy jednotlivych traderov a ked vidim ze sa im dari, dost ma to dokaze motivovat + vela pomozu aj ich rady a postupy, ktore im pomohli na ceste k uspechu.

Tymto sa chcem podakovat tym, ktori tu neustale zdielaju, alebo zdielali svoj pribeh (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moj postreh k clanku a aj k celej stranke financnik.cz:

1, clanok mi pride len ako reklama na spreadovy kurz. Je to zle ci dobre??? Neviem...

2, Financnika.cz sledujem od jeho zalozenia, ani neviem kolko je to rokov. Po prvom precitani manualu som sa ''nasiel''. Koli tejto stranke (a serialu vrazedne cisla :) ) uz treti rok vcelku uspesne studujem aplikovanu matematiku. A to som na strednej skole z mat prepadal... Spojenie ekonomie a matematiky sa stalo mojou profesiou aj konickom.

Z mojej strany patri financnikovy.cz jedno velke DAKUJEM.

Takze tak, ani neviem co som chcel povedat. Mal som proste chut.

S pozdravom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra:
Studium takřka čehokoliv je "k něčemu". Rozšíříš si obzor, prokážeš minimálně sám sobě, že jsi schopen se něco naučit, dostaneš se do společnosti stejně "postižených" ... a při troše štěstí ti nabyté znalosti pomohou se živit. Aplikovaná matematika patří z mého pohledu k těm lepším volbám. Rekreologie, gender studia ... k těm horším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...