Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vybavení počítače pro trading


911

Doporučené příspěvky

  • 8 months later...
  • Odpovědí 179
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

prosím o radu zkušenějších. Zrovna mi končí smlouva na ADSL připojení a přemýšlím o jiném poskytovateli přes bezdrát. Důvod je, že v místě kde chci začít obchodovat má ADSL rychlost max 3MB.

Proto se chci zeptat jaká rychlost připojení je pro daytrading minimální a jaká optimální?

Bezdrát nabízí 8, 12 a 16MB.

Děkuji předem za jakékoliv informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

maxxim777:

myslím si, že na běžný diskréční trading 3MB pohodlně stačí, důležitější je dnes asi vždy stabilita a odezva a ty budou myslím u ADSL dnes podle mého laického názoru de facto vždy lepší než u bezdrátu..otázka je jak jste na tom ve vaší loklaitě s tím ADSL se stabilitou, přetížením linek atd..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Za sebe říkám - určitě ADSL. Já sám jsem před půl rokem přešel z wifi na ADSL a od té doby mám klid. Už žádné výpadky, nestabilita, obavy z každé bouřky či sněhové vánice, žádné dohadování po telefonu s "manželkou helpdeska protože helpdesk nemá čas" apod. Je to pomalejší a platím víc, ale na trading je to podle mé zkušenosti plně OK.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

to all:

Ono se to nedá oddělovat - prostě je potřeba vědat k čemu to potřebuju a pak vyřešit celý problém komplexně. Zcela jistě bych na AOS neskládal sestavu z komponent (byť sebelepších), které nejsou určeny pro servery - viz. zkušenost níže.

Ani sebelepší procesor jaro nedělá, když ho chceš použít k nečemu k čemu není až tak vhodný nebo když ho použiješ v kombinaci s nevhodnými komponentami. Mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem se ještě v drahných dobách poušel obejít zakoupení serveru (v té době nešly severy pod 100k a za tu cenu to byly základní "šunky") - vymyslel jsem řešení z nejlepších kompononent na PC a všechno fungovalo jak má - po cca roce a půl odešly dva HDD /prostě nevydržely ten nepřetržitý provoz/ z RAIDu 10 alias 1 + 0 (jsem si říkal jak to mám ošéfované, schválně zkuste hádat které dva hadry odešly :S) Mimochodem do dneška se divím, že to jelo tak dlouho.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

flakac Napsal:
-------------------------------------------------------
> Co říkát na sestavičku, kterou plánuji na AOS
> www.czc.cz/16dptjvdiqhikahsabcnbnfe86/sezna
> m
> (Je to návrh, komponenty průběžně měníme a ladíme,
> sestavuje mi to kolega...)
>


Tak ještě doplním: Je to na testování AOS a konkrétně na Matlab. Do intelu jsem jít nechtěl jelikož jak jsem četl tak ta paralelizace u Intelu je jiná než u AMD a Matlab to ne všude podporuje.
No a co ten procák? Uchladí to ten chladič? Nebo to chce vodníka?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Připojení přes mobilní cestu není nejvhodnější, tento druh připojení má veliký ping - odezvu. Rychlost připojení není úplně podstatná. Já mám doma jako trvale běžící server s malou spotřebou "server" nettop Lenovo Q180 s Atom procesorem a !!! bez monitoru. Pro běh čtyř instalací Metatrader 4 v pohodě. K tomu se připojuji odkudkoli - z domova i zvenku programem Teamwiver.
Pro testování AOS používám stolní PC s větším výkonem.

Mobilní připojení bych toleroval jen pro kontrolu, zadání či ukončení příkazu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...